Opel Vectra B

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mati43

Opel Vectra B

Post autor: Mati43 »

Jako że zmieniłem samochód sprzęt zabrałem do nowego.
Chwilowo jest między fotelami pasażera i kierowcy JACKSON 1 i antenka megawatt 4000.
Umiejscowienie radia jest tragiczne, źle się zmienia biegi(na początku) teraz jest OKI.
Jackson zagościł tymczasowo a będzie Yosan JC2204 ze względu na miejsce montażu zyli podsufitówka.

Obrazek Obrazek Obrazek

i teraz miejsce montażu yosana tylko.... problem w tym jak zdjąć podsufitówke?

Obrazek
SWR na calej 40stce nie przekracza 1.2
Awatar użytkownika
Patriko
Posty: 541
Rejestracja: 2010-10-02, 20:54
Lokalizacja: JO82XH

Post autor: Patriko »

odkręcisz mase śrubek i sam Ci na głowe spadnie :-P
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

No rzeczywiście podsufitka będzie lepszym miejscem dla Yosana. Jackson bardzo ładny i zadbany z zewnątrz :-D

Montaż anteny też nie najgorszy
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Mati43

Post autor: Mati43 »

Schodzilem z nocki i prawdziłem jakie radyjko mi tam wejdzie. Yosan jc2204,mtech,unimax i myślę że yosan będzię najlepszym wyborem. Wchodzi idealnie.
Będę miał po niedzieli troszkę czasu to się pobawię.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Osobiście uważam że źle robisz pchając się w jakieś małe popierdółki tylko dla miejsca w podsufitce.
Co prawda nie znam tego samochodu, zdjęcie by mi pomogło, ale zaryzykuję i powiem że wolałbym przy tunelu pionowo przykręcić coś większego.

Relingi wydają się z tworzywa? Jak zamontowałeś konkretnie antenę i zestroiłeś?
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Mati43

Post autor: Mati43 »

Niestety jedynie miejsce gdzie moge zamontować duże radio to schowek. Niestety bez demontażu klapy od schowka sie nie obejdzie.
Dlatego zdecydowalem się na mniejsze radio.
W tunelu nie ma miejsca między fotelami także. Tak jak radio jest teraz niestety źle się zmienia biegi a już o zaciągnięciu i spuszczeniu lewarka prawą ręką moge zapomnieć.

Relingi są metalowe są zmasowane po calości dlatego tak się fajnie zestroiła.
Nie chciałem wiercić ani nie chce zakładać magnesu.

Ojciec jest bardzo zadowolony z yosana jc2204 i powiem szczerze że ja po 600km jazdy jego autem w trasie moge szczerze polecić zestaw jaki on ma czyli Pirat 72cm+yosan jc2204 działa to rewelacyjnie. DLatego też wezme yosana.
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

działa mu dobrze bo nie ma 2 metrowej anteny ty będziesz miał urwanie głowy na tym radiu bez rf gaina
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Tez mam to auto i niestety nie ma w nim żadnego ciekawego miejsca na CB. Dlatego musiałem poświęcić schowek ;-)
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Mati43

Post autor: Mati43 »

Niestety nie ma miejsca a nie chce psuć schowka. Dlatego będzię małe radyjko. Tylko gdzie są śruby od tapicery?
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Mati43 pisze:Niestety nie ma miejsca a nie chce psuć schowka. Dlatego będzię małe radyjko. Tylko gdzie są śruby od tapicery?
Chodzi ci o podsufitówkę?
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Kolego, prawdopodobnie musisz od samej góry pociągnąć do siebie plastik środkowego słupka (ten gdzie są pasy), powinien wyskoczyć z zaczepów, tam pewnie będą 2 śruby, które trzeba odkręcić, musisz odkręcić też wszystkie rączki i plastiki przy podsufitce już będą tylko na zaczepach... Musisz delikatnie je zdjąć żeby zdjąć również podsufitke, oczywiście osłony przeciwsłoneczne, lampki itp. również musisz zdemontować.

Ja u siebie tak miałem, tylko że w VW Vento.

Poszukaj w google, jestem pewny że nie jedną poradę znajdziesz na ten temat ;-)

[ Dodano: 2011-11-19, 20:50 ]
Proszę:

http://www.autokacik.pl/showflat.php?Number=280867441

Co prawda hb, nie combi, ale na pewno pomoże ;-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Mati43

Post autor: Mati43 »

Ferbus dzięki zasłużone poszło. Pojutrze będę rozbierać. Żeby zacząć i skończyć. Może są inne radyjka równie dobre jak yosan? kwota jaka mam do wydania na CB to 400zł samo radio.
Myslałem nad Albrehtem? z osobnym wyświetlaczem co sądzicie?

[ Dodano: 2011-11-22, 16:57 ]
Zobiłem teścik z unimaxem i bardzo fajne radyjko aczkolwiek coś kusi mnie do yosana i wsadziłem yosanka jc2204. Ktoś wspomniał że nie ma rf-gaina i będzie to problemem z 2metrowym batem... Powiem tak jest świetnie! ASC wpuszcza tylko silną modulacje fakt ze kreski wszystkie migają ale nie słychać nic nie potrzebnego. Auto jest u mechaniora wymiana rozrządu ale jutro będzue to wstawie fotki:)
emilio
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-05, 14:00
Lokalizacja: JO72SK (FMI)

Post autor: emilio »

Mati ja mam wciśniętego Harrego I w tą pułeczkę, powiem Ci że to fajna miejscówka, widzę że linka z demontażem podsufitki już dostałeś tak więc nie będę się produkował, dodam tylko żeby zdemontować tą półeczkę trzeba wyciągnąć lampkę, odkręcić 2 śrubki, mocno szarpnąć i półeczkę masz w ręku. Zasilanie mam pociągnięte z lampki i w zupełności wystarcza. Wcześniej woziłem Magnuma S-9 przykręconego pod półką nad nogami pasażera, ale stawało się to troszkę uciążliwe gdy wsiadał ktoś obcy i kopał buciorami radyjko ;-)
Awatar użytkownika
Ntav
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-28, 13:38
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Ntav »

Może ja pomogę skoro mam VB w kombii.
Podsufitki nie musisz zdejmować w sumie, kabel przeciągniesz sobie lekko podważając podsufitkę z lewej czy prawej strony.

Żeby przeciągnąć sygnałowy od anteny, musisz odkręcić rączkę pasażera tył, odkręć sobie daszki przeciwsłoneczne, osłony słupków są przymocowane na zatrzaskach, musisz po prostu delikatnie pociągnąć i wyjdą.

Aby odchylić podsufitkę z tyłu (bagażnik) musisz odkręcić prowadnice rolety bagażnika (torxy), i dopiero wtedy pociągnąć te osłony, one również są na zatrzaskach.
Jak pozdejmujesz sobie, to zobaczysz jak wygląda zatrzask, wtedy prościutka robota z składaniem.

Do samej półeczki w podsufitce aby się dostać, musisz najpierw wyjąć lampkę środkową, najpierw szkło, potem lampkę, z jednej strony są plastykowe zatrzaski w lampce, po przeciwnej blaszki, jak będziesz wyciągał to ostrożnie, bo możesz mieć lampkę na taśmie, nie na wiązce kabli.
Jak już uporasz się z lampką i ją wyjmiesz, masz 2 śruby mocującą półeczkę, odkręcasz je i całą półkę pchasz do przodu lub do tyłu (nie pamiętam) muszą wyskoczyć zatrzaski z blachy w dachu, i nie szarp jak kolega radzi bo możesz upierdzielić mocowania blaszek - zatrzasków w półce. :-P

Sam mam tak zamontowanego Yosana 120, a kabel od anteny (mam magnes) wypuściłem na końcu bagażnika, aby móc mieć antenę w bagażniku czy na dachu.

Gdybyś miał jakieś konkretne pytania, to wal śmiało na PW czy GG.

Zdjęcia, widzisz może podobieństwo? :merygreen:

Obrazek Obrazek
Obrazek
VECTRA B - 99' Y16XE Caravan
Radio - Yosan PRO 120
Antena - Sirio AS 100 MAG
Mati43

Post autor: Mati43 »

Dzięki, juto kukne jak to wygląda. Kabel poprowadzić moge spokojnie między uszczelką a podsufitowką, Najważniejsze aby wyjąć pułkę.

[ Dodano: 2011-12-16, 03:20 ]
W wolnej chwili w pracy odkręciłem lampke i zdjąłem połke. Rano po robocie odkręcę to od słońca i zobacze czy wsadzę kabel.

[ Dodano: 2011-12-16, 12:18 ]
Po pracy zakamuflowałem kabelek od anteny w lewym boku w podsufitowce oraz od baganzika do słupka drzwi kierowcy(środkowego) w uszczelce. Pasem przednim kabel do radia wzdłuż szyby. Nic nie odstaje nic nie widać radio pięknie schowane głośnik przyklejony rzepem do szyby przedniej. Jak bede w domu wstawie foto.

[ Dodano: 2012-01-22, 13:49 ]
NO dawno temu radio już siedzi w skrytce ale nie miałem okazji porobienia zdjęć.
Obrazek Obrazek

Co o tym sądzicie?

[ Dodano: 2012-04-20, 14:22 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stojąc pod domem rozmawiam z SULIVANEM Zielona góra w AM i w FM bez problemu.
Nie wiem tylko czemu podpinając ML-145 SIrio słysze tak samo dobrze Sulivana jak na WA-27 z tym że nadawanie jest ciut gorsze.... 2m działa porównywalnie z 1.5m Ml-ką...dziwne? czy wszytsko OK

[ Dodano: 2012-07-30, 18:30 ]
Obrazek Obrazek radyjko zostało wysunięte do przodu i zdemontowana klapa schowka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”