Opel Astra II Kombi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Post autor: muzior »

Koledzy no ok, ale nie chciałbym ponownie demontować i montować kabla. Mam już to porządnie pochowane więc chciałbym móc skorzystać z tego kabelka który już jest. Da się tak ? Można kupić sam magnes i bacik powiedzmy Sirio ML-145 lub inny ?
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

Wszystko można. Kabel przylutować to nie jest jakaś wielka filozofia, bat i podstawę dostaniesz.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Post autor: muzior »

No i o to mi właśnie chodziło. Punkcik dla Ciebie :-)
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

muzior, tylko jakość tego przewodu antenowego jest zapewne mizerna, więc kombinowanie z tym kablem uważam za bezsensowne.

Kup normalna antenę w dobrym sklepie (żeby nie zakupić podróbki jak np. w jednym ze sklepów na allegro lub Euro rtv agd) i niestety znów spędź kilka godzin na schowanie go.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

kilka godzin na schowanie go
Godzinę mi zajęło w mojej Astrze zamontowanie anteny w dachu, schowanie kabla, montaż plastików tapicerki i zestrojenie anteny.

W tym czasie dwie dziury zdążyłem wywiercić :shrek:
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Post autor: muzior »

No i po urlopie. W ciągu 9 dni przejechałem z tym zestawem 1300km i muszę stwierdzić że antenka wbrew pozorom spisała się znakomicie. Zasięg w trasie sprawdzony ok 8-9km w zależności od propagacji fal. Co ciekawe na wybrzeżu ten model Missuori i wszelkie klony w większości dominował na mobilkach. Chyba ze względu na wygodę i małe wymiary i szybkość demontażu na dłuższych postojach. Zdecydowałem że jednak pozostanę przy niej dopóki się nie zużyje w normalny sposób. Newralgiczne miejsca uszczelnię silikonem i będzie miodzio ;-) Dodam jeszcze że pomimo słabszego magnesu niż np Hustler przy prędkości 150km/h nadal trzymała się dzielnie choć akurat nie mijałem wtedy TIRów ;-) Jeżeli ktoś szuka małej i taniej antenki powiedzmy do 70zł to nie widzę innej alternatywy.
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

muzior pisze:No i po urlopie. W ciągu 9 dni przejechałem z tym zestawem 1300km i muszę stwierdzić że antenka wbrew pozorom spisała się znakomicie. Zasięg w trasie sprawdzony ok 8-9km w zależności od propagacji fal. Co ciekawe na wybrzeżu ten model Missuori i wszelkie klony w większości dominował na mobilkach. Chyba ze względu na wygodę i małe wymiary i szybkość demontażu na dłuższych postojach. Zdecydowałem że jednak pozostanę przy niej dopóki się nie zużyje w normalny sposób. Newralgiczne miejsca uszczelnię silikonem i będzie miodzio ;-) Dodam jeszcze że pomimo słabszego magnesu niż np Hustler przy prędkości 150km/h nadal trzymała się dzielnie choć akurat nie mijałem wtedy TIRów ;-) Jeżeli ktoś szuka małej i taniej antenki powiedzmy do 70zł to nie widzę innej alternatywy.
A ja widzę - Wilson Little Will, ale jak tobie to wystarcza, to nie można tego negować
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Post autor: muzior »

Trafiła mi się Sirio Turbo 2000 na magnesie od kolegi za parę groszy. Zamierzam wykorzystać przewód już zamontowany. Pomyślałem że tak na dobrą sprawę można kupić złączkę i kawałek kabelka i w zależności od chęci zamiennie stosować 2 anteny. Co Wy o takim pomyśle sądzicie ? :-)
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

wygodniej i poręczniej było by użyć przełącznika antenowego ...
http://allegro.pl/cbpawex-przelacznik-a ... 45093.html

kiedyś myślałem o 2 antenkach - krótkiej na miasto i długiej na trasę - na raz na autku ...
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Post autor: muzior »

Czy wożenie dwóch batów na dachu to nie przypadkiem już przerost formy nad treścią ? :-P Chyba jednak pozostanę przy swojej wersji, ale dzięki za info. Nawet nie wiedziałem że takie przełączniki istnieją :lol:
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

ee czemu, jeżeli byś z tego korzystał ? długi bat i np krótka antena helikalna - T3, teoretycznie można sprzężyc ze sobą dwie takie same anteny by działały jako jedna ale to na osobówce raczej niemożliwe
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Opel Astra II Kombi

Post autor: muzior »

Witam po 4 latach :-) U mnie wciąż to samo auto i radyjko, tyle że niejako zmuszony zostałem do wymiany anteny, bo na tytułową ktoś się połaszczył 2 lata temu. Na szczęście przewód obciął przy samej antenie więc mogłem skorzystać ze starego sznurka i zaoszczędzić sobie prowadzenia kabla od nowa. Ponieważ auto stoi pod blokiem to to zdarzenie tak mnie wkurzyło że 2 lata jeździłem bez anteny. Jednak ciągnie wilka do lasu i w tym tygodniu kupiłem używany bacik Sirio CB Line. Szczerze mówiąc nie wiem co to za model, chyba jakiś starszy AS. Ma 140cm i podstawę 15,7cm. Dała się wystroić na SWR 1.2 i teraz jest gicio :-) W sumie chyba lepiej jak na poprzedniej, aczkolwiek zasięgu nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Teraz już na pewno będę chował ją na noc do samochodu :lol: W niedługim czasie planuję zaserwować tuning Ubota u Hasana. Sprawdzałem nr seryjny i zaczyna się na 54.... tak więc jest to jeszcze solidny chińczyk z roku 2005. Co ważne że na odległości ok 1km nie sieje na okoliczne kanały. Nie wiem jak na mniejszym dystansie bo nie miałem okazji tego sprawdzić. Fotki "nowej" antenki na aucie wrzucę później. Pozdrawiam wszystkich ;-)
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Opel Astra II Kombi

Post autor: muzior »

Aktualna antenka
Obrazek
Może ktoś jest w stanie zidentyfikować co to za model ? ;-)
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
Awatar użytkownika
devilll
Posty: 42
Rejestracja: 2015-01-14, 12:35
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Opel Astra II Kombi

Post autor: devilll »

Jeśli ma ok metra, to może być as 100, to jest produkt sirio - yosan.
Mobil: Astra G Realistic trc 435-Astatic Road Devil , President Herbert-Rf limited cr-577 /Motorola RSN 4001A /Sirio AS 100
Awatar użytkownika
muzior
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-06, 11:56
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Kontakt:

Opel Astra II Kombi

Post autor: muzior »

Ma 140cm. Nawet fachman od strojenia anten nie potrafił określić jaki to model :mrgreen: Stwierdził tylko że stary :lol:
Był: Uniden Pro 520XL + Sirio CB Line AS-145 na magnesie
Jest: Albrecht AE6110 + Sirio Super Carbonium 27 na magnesie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”