Mocowanie anteny do relingów zintegrowanych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

remik74
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-02, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Mocowanie anteny do relingów zintegrowanych.

Post autor: remik74 »

Czy jest jakieś mocowanie do anteny cb na relingi zintegrowane?
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

remik74
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-02, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: remik74 »

Przeglądałem chyba wszystkie sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą akcesoriów do cb radia, tą stronkę, co podesłałeś taż widziałem wcześniej, ale nigdzie nie znalazłem uchwytu mocowania anteny do relingów zintegrowanych. Udało mi się jeden znaleźć w normalnym sklepi z cb ale chyba do innej marki aut, inna wysokość śrub mocujących i trochę na inny profil relingu.
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

No to musisz improwizować, i coś wykombinować z uchwytów które są dostępne, a uchwyt na klapę nie byłby lepszy? rozważ to.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

-F-E-R-A-G-, nie będzie lepszy...
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

OK. nie będzie , ale jakieś rozwiązanie musi zastosować, a na jego relingi nic nie pasuje...
Czy one naprawdę są tak inne że nie można nic dobrać?
AdamB

Post autor: AdamB »

remik74 pisze: nigdzie nie znalazłem uchwytu mocowania anteny do relingów zintegrowanych
Ja nie widzę problemu ... trzeba kupić blachę nawiercaną/kształtowniki nawiercane (ocynkowane), w jakimś markecie budowlanym, zaopatrzyć się w imadło, młotek gumowy, rysik/marker, suwmiarkę lub przynajmniej kątownik (może być ekierka/linijka), piłkę do metalu, wiertarkę, wiertła i sobie zrobić uchwyt samemu.
Po dopasowaniu wszystkiego, i dokupieniu śrub ze stali nierdzewnej, całość polakierować. Jeżeli jest dojście, do takiego materiału, to uchwyt można wykonać z blachy ze stali nierdzewnej lub innego niekorodującego metalu.
Sam sobie kiedyś zrobiłem, taki uchwyt, i nie widzę problemu, żeby ktoś inny także to zrobił. Żadna filozofia i technologia kosmiczna.
Blachę można wyprofilować do każdego kształtu i krzywizny oraz łatwo jest wykonać ewentualne podcięcia lub "podszlifowania" ... nie ma ograniczeń.

Jedna niedziela i uchwyt zrobiony oraz pomalowany. Na drugi dzień, po dokładnym wyschnięciu lakieru, założyć uchwyt, dostroić antenę i po krzyku.
Jeszcze dodam, że żeby nie pokaleczyć kabla, który na takich uchwytach, najczęściej jest puszczany przez drzwi lub klapę, wystarczy go wypuścić korkiem gumowym pod kołem zapasowym i dociągnąć go do uchwytu.

Jak coś, to tu jest cały opis (włącznie z "bezdotykowym podłączeniem do przeciwwagi" oraz prowadzeniem kabla antenowego do anteny i wyprowadzeniem kabla pod kołem zapasowym):

topics153/toyota-corolla-verso-vt12221.htm

Adam
remik74
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-02, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: remik74 »

AdamB pisze:
remik74 pisze: nigdzie nie znalazłem uchwytu mocowania anteny do relingów zintegrowanych
Ja nie widzę problemu ... trzeba kupić blachę nawiercaną/kształtowniki nawiercane (ocynkowane), w jakimś markecie budowlanym, zaopatrzyć się w imadło, młotek gumowy, rysik/marker, suwmiarkę lub przynajmniej kątownik (może być ekierka/linijka), piłkę do metalu, wiertarkę, wiertła i sobie zrobić uchwyt samemu.
Po dopasowaniu wszystkiego, i dokupieniu śrub ze stali nierdzewnej, całość polakierować. Jeżeli jest dojście, do takiego materiału, to uchwyt można wykonać z blachy ze stali nierdzewnej lub innego niekorodującego metalu.
Sam sobie kiedyś zrobiłem, taki uchwyt, i nie widzę problemu, żeby ktoś inny także to zrobił. Żadna filozofia i technologia kosmiczna.
Blachę można wyprofilować do każdego kształtu i krzywizny oraz łatwo jest wykonać ewentualne podcięcia lub "podszlifowania" ... nie ma ograniczeń.

Jedna niedziela i uchwyt zrobiony oraz pomalowany. Na drugi dzień, po dokładnym wyschnięciu lakieru, założyć uchwyt, dostroić antenę i po krzyku.
Jeszcze dodam, że żeby nie pokaleczyć kabla, który na takich uchwytach, najczęściej jest puszczany przez drzwi lub klapę, wystarczy go wypuścić korkiem gumowym pod kołem zapasowym i dociągnąć go do uchwytu.

Jak coś, to tu jest cały opis (włącznie z "bezdotykowym podłączeniem do przeciwwagi" oraz prowadzeniem kabla antenowego do anteny i wyprowadzeniem kabla pod kołem zapasowym):

topics153/toyota-corolla-verso-vt12221.htm

Adam
Tak na „twoje oko” ile może kosztować materiał i ile czasu by było poświecić na zrobienia takiego uchwytu?
AdamB

Post autor: AdamB »

Blachy i śruby, to grosze ... może z 20 - 30 złotych całość, choć nie widziałem jeszcze Twojego relingu i nie wiem jak jest szeroki/duży.
Lakier w puszce, jeżeli nie masz, to musisz kupić ... i jeszcze jakiś podkład (ja używam baranka do podproży w spray-u). Lakieru wyjdzie niewiele i potem możesz go użyć do innych celów, ale kupić trzeba. Możesz, także, podskoczyć do lakiernika samochodowego i możliwe, że pryśnie Ci, cały uchwyt, za kilka groszy.

Ile trwa wykonanie? To zależy od Twoich umiejętności, posiadanych narzędzi i czasu, jakim dysponujesz.
Może to być kilka godzin ... albo kilka dni. Najważniejsze, przy samym modelowaniu, to częste sprawdzanie i przymiarki. Im częściej przymierzysz, tym lepiej/dokładniej zrobisz.
Takiej "roboty" nawet nie ma co zlecać komuś ... cała przyjemność jest w majsterkowaniu i efekcie końcowym, że zrobiłeś to sam.

Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”