Astra K HB - kondziek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kondziek
Posty: 5
Rejestracja: 2015-03-31, 10:57
Znak/ranga: SP5KM
Lokalizacja: Brwinów

Astra K HB - kondziek

Post autor: kondziek »

Mało się tu dzieje więc pokażę mój montaż w Astrze K HB Enjoy Biznes+
- CB Radio - CRT Millenium /rozblokowane na 8W i 10x40CH/
Obrazek

Obrazek

- Antena - President Virginia /zmiana z President WYOMING UP/
Obrazek

Zmiana anteny była podyktowana tym, że poprzednia antena CB była za długa /chociaż wierzchołek anteny od ziemi nie przekraczał 220cm/ i niestety w niektórych garażach podziemnych zawadzałem o nadproża i instalacje. Mam też dłuższe anteny CB z gwintem M6 /WYOMING UP, SNAKE 27/ , które idealnie pasują na tą podstawę od FM-ki ale na co dzień jednak używam Vigini i to wystarcza
Obrazek

- Głośnik - ALBRECHT CB 250 - zamontowany pod siedzeniem pasażera - nie mam zdjęcia

Aby zamontować Virginię na oryginalnej podstawie od anteny AM/FM musiałem przenieść antenę na tylną szybę - w każdej Astrze K HB jest taka antena na szybie ale nie w każdej wersji wyposażenia podłączona.
Dokupiłem oryginalny wzmacniacz antenowy, osłonę kabla i przedłużacz do anteny AM/FM. Dołożyłem również dodatkową masę do Virgini - żółta końcówka przy wzmacniaczu.
Obrazek

Obrazek


To dodatkowo jeszcze pokaże Wam jak mam zamontowaną kamerkę Mobius
Obrazek

oraz doskonałe miejsce na telefon ale niestety wchodzi tam tylko 5" - w moim przypadku Huawei Nova
Obrazek
SP5KM - Konrad
FT-450D, UV-82, PMR BF-888S, CRT Millenium
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Astra K HB - kondziek

Post autor: Kasztelan »

Montaz podoba mi sie :bravo: . Kolejna pozytywna opinia o Virginii.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Astra K HB - kondziek

Post autor: Olo.. »

Schowanie radia do schowka montażem nie jest, ale jak mu wygodnie to ok. Obsługa radia utrudniona. ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
kondziek
Posty: 5
Rejestracja: 2015-03-31, 10:57
Znak/ranga: SP5KM
Lokalizacja: Brwinów

Astra K HB - kondziek

Post autor: kondziek »

Wszystko zależy do czego używa się radia i czy jest się świadom plusów i minusów takiego montażu :mrgreen:
Włącznik/wyłącznik mam pod ręką - we wtyku do gniazda zapalniczki, mikrofon w wygodnym miejscu, przełączanie kanałów w mikrofonie - nie ma problemu żeby pójść jeden czy dwa kanały góra/dół i potem wrócić. Z RF Gaina przy takiej krótkiej antenie nie mam potrzeby korzystać, auto SQ ustawiony na poziomie 5 z 9 działa znakomicie. Głośność mam tak ustawioną, że jest komfortowo zarówno przy 50km/h jak i 120-130km/h - bardzo dobrze wyciszone auto. W mieście praktycznie z radia nie korzystam, od tego jest google maps lub waze na AA, radio włączam za miastem. Zasięg to ~5-7km i to w zupełności mi wystarcza.
Wszystkiego byłem świadom przy takim montażu radia i anteny, w szczególności anteny, którą przetestowałem w poprzednim aucie przez 4 lata - moim zdaniem Virginia jest lepsza pod każdym względem od WYOMING UP /używałem ją przez 5 miesięcy i jest głucha - 3-4km max/.
Radio - zależało mi na jak najmniejszych rozmiarach i ukryciu go ... więc znam jego minusy w porównaniu np. do Henry Classic /jedno z lepszych jakie miałem w samochodzie/ czy starego dobrego Unidena 520.
Tak więc wszystko zależy od potrzeb, a na "radiu" się już wyszumiałem, jak mam potrzebę pokręcić gałkami to mam czym kręcić w domu :hopla:
SP5KM - Konrad
FT-450D, UV-82, PMR BF-888S, CRT Millenium
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”