Instalacja w Senicu phI

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Nad nawiewami, do plastiku przy gałce biegów...na spokojnie bym tam dał, ale tak ci pasuje to tak miej :-D mi tam nic do tego.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
logolo
Posty: 62
Rejestracja: 2011-09-03, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: logolo »

Zaraz nic tam do tego ... po prostu się pytam bo może faktycznie jest jakieś lepsze miejsce. Ale jakoś nie mogę wyobrazić sobie tego o którym piszesz. Nad jakimi nawiewami?
Czy aby na pewno o tym samym aucie mówimy? Mój to tak jak już pisałem wcześniej Scenic phI1
Przy gałce biegów nie mam żadnych nawiewów?!? Mógłbyś troszkę bardziej obrazowo to wyjaśnić. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Nad nawiewami koło licznika to jedna opcja z druga to prawa strona tunelu..mi tam najwygodniej było. ewentualnie poniżej gałki biegów przykręcić.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

Obrazek

- nad nawiewami obok licznika (chodzi Ci o miejsce, gdzie jest wyświetlacz radia??)
- do plastiku przy gałce biegów (chodzi Ci o bok schowka nad lewarkiem?? chyba ciężko będzie wrzucać 1,3 i 5... a może poniżej gałki biegów, a ręcznym? chyba jednak za mało miejsca, zaraz jest dźwignia ręcznego)
- prawa strona tunelu (trochę daleko od kierowcy), można po lewej, ale wtedy nie widać panelu radia (ja tak mam obecnie, trzeba na czuja obsługiwać radio)
logolo
Posty: 62
Rejestracja: 2011-09-03, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: logolo »

Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić, szczególnie radia nad nawiewami...
KiMCIO a jaki ty samochód posiadasz, czy to aby Scenic?
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

nie mam scenica i jakoś nie planuję renaulta. Powróciłem do japończyka, a wcześniej miałem megane. Jednak scenic nie jest mi obcy, bo znajo9ma mawłaśnie PH1
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
logolo
Posty: 62
Rejestracja: 2011-09-03, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: logolo »

No to wszystko jasne.
Dzięki.

P.S. Ja jakbym mógł to pewnie też wybrałbym Japończyka...
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

no to kolega poradził, nie mając omawianego auta ;) a ja bym nie zamienił scenica ;)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Pieczar pisze:no to kolega poradził, nie mając omawianego auta ;) a ja bym nie zamienił scenica ;)
trzeba mieć aby używać?? ciekawy punkt widzenia...

A scenic to padło jakich mało, wybitnie PH 1... centralny z pilota i immobiliser wam jeszcze działa ?? :-D
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
logolo
Posty: 62
Rejestracja: 2011-09-03, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: logolo »

Nie no ... teraz będę bronił mojego autka. To, że średnio się częściej psuje niż inne marki to fakt ale wg mnie średnio rzecz biorąc jest dużo wygodniejsze. Jeździłem kilkoma markami (oczywiście nie wszystkimi) i powiem Ci że bardziej ergonomicznego samochodu nie spotkałem. Wszystko pod ręką, intuicyjne wygodne pomyślane. A to że się częściej psuje to fakt. Coś za coś.
Mówiąc o Japończyku..., że bym zamienił miałem na myśli konkretnie Imprezę. Co prawda co zwrot o 180% ale chociaż wiem dla czego rezygnuję z komfortu. W porównaniu z Subaru Renault to zwykły dupowóz i nic więcej. W tym przypadku zamiana była by grzechu warta, tylko gdzie rodzinka z bagażami by się mieściła... ale takim autem woźił bym na dwa razy.

Mam wrażenie, że trochę zboczyliśmy z tematu.
Więc proponuję wątku lepszości auta1 nad autem2 tutaj nie kontynuować...
Dzięki za wypowiedzi.

A tak powracając do meritum...W scenicu na prawdę nie ma innego rozsądnego miejsca na radio
Olo.

Post autor: Olo. »

A prawa strona tej otwieranej półeczki przed drążkiem zmiany biegów???
logolo
Posty: 62
Rejestracja: 2011-09-03, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: logolo »

za daleko sięgać ... trzeba się mocno nachylać ...
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

lewa strona pod deską rozdzielcza łatwy dostęp i nie pszeszkadza , ja mam tak w fordzie mondeo
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
dmc
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-21, 02:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dmc »

Scenik nie jest bardzo wdzięcznym autem do instalacji CB, nie ma jakiegokolwiek pustego schowka gdzie można by było wrzucić radio, no chyba że ktoś ma wersję jeszcze bez poduszek, ale to rzadkość, a i miejsce poduszki nie jest tak dogodne.
Jak radio jest malutkie to jakimś pomysłem jest wrzucenie go zamiast popielniczki, tam jest miejsca na ok. 14cm. Nie jest to jednak bardzo łatwe, bo zazwyczaj dochodzi z tyłu jeszcze wystająca antenka, a z przodu jest klimatyzowany schowek, który się nie otworzy jeśli będzie miał wystające gałki z przodu.
Przy daszku na prawo od zegarów wbrew pozorom jest bardzo dużo miejsca, ale bez przeróbki się nie obejdzie. W niektórych wersjach scenika wchodzi tam wielki, kolorowy LCD z nawigacją, a po podniesieniu deski okazuje się, że wypełnia to w większości w miarę plastyczne wyciszenie. Jeśli ktoś ma dobry plan i jest w stanie sobie dorobić te zaślepki w rozsądny sposób to takie miejsce będzie chyba najlepsze, tyle że roboty z tym będzie bardzo dużo.

Idealnym rozwiązaniem za to są radia z odłączanym panelem. Wtedy taki panelik np. rypiemy nad lusterko albo po lewej stronie kierownicy pod zegarami (jeśli ktoś lubi siedzieć wysoko i ten fragment ogląda, ja tak nie mam). Taki panel w pojedynkę nie wygląda źle nawet po prostu wkręcony w daszek od zegarów, w końcu gruszka idzie do bazy, a do panelu tylko jeden kabelek. Wiele to lepsze zawsze od wielkiego klocka w nie najlepszym miejscu.

Na forum megane są pokazane przykładowe instalacje i 90% jest właśnie w okolicy hamulca tak jak przedstawił to kolega. To stosunkowo prosta metoda i wybiera ją jak widać większość. Ktoś skusił się na podsufitkę, ale chyba rzadko jedzie w trasy i tylko na nie to zapina, wygląda bardzo brzydko. Polecam natomiast scenicforum.pl jeśli ktoś ma lepszy pomysł na instalację i chce zapytać o jakieś detale skąd zdobyć prąd i jak coś przerobić konkretnie pod sceniola.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”