CB w Renacie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
owender
Posty: 78
Rejestracja: 2009-08-11, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: owender »

Zmieniłem radio na Yosan Turbo JM-3031M w wersji Black. Radio jest świetne. Od początku przygody z CB szukałem radia, które da mi ogromny komfort użytkowania (tj wyraźny, czysty, bezszumowy odbiór) i znalazłem. Radio jest jeszcze lepsze niż poprzedni Albrecht 6690. Radio zamontowane w półkieszeni montażowej która niestety średnio pasuje - widać na zdjęciach. Zewnętrzny głośnik Nokia HFS-12 daje przyjemny dźwięk. Samo radio ma dość basowy odbiór, jednak z głośnikiem jest idealnie.
Do radia zamontowałem antenę Lemm AT-900 na uchwycie SF40.
Byćmoże będzie wielu przeciwników takiego montażu ale chodzi mi o wygodę w użytkowaniu. Codzienne ściąganie/pochylanie anteny jest po prostu niewygodne. Taki zestaw pozwala na wjazd do garażu i wszystkich parkingów podziemnych. Zasięg w trasie to +/- 4-6km. Mało ale w zupełności wystarcza.
Cały czas jeżdżę na ASQ - zero zakłóceń, czysty, wyraźny odbiór. Nie ucina rozmów.
Polecam to radio każdemu. Jeżdże z nim ok 2 miesięcy - i w trasie i w mieście (Wrocławiu) jest super. Nie zamienię na żadne inne.

PS.
Przepraszam za brudny samochód, wersja zimowa, zdjęcia na szybko w garażu.
Wkrótce wstawie lepsze fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Peugeot 208
Yosan JM-3031 Turbo + Solarcon Prowler 202 + Nokia Hfs12


pozdrawiam
owender
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

owender pisze:Radio zamontowane w półkieszeni montażowej która niestety średnio pasuje
Faktycznie, idealnie nie pasuje, ale i tak jest ładnie.
Co do anteny, to mogła by być wyżej (i jesteś tego świadomy), ale skoro tak wolisz, to OK. :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Wszystko fajnie, tylko uchwyt z czasem zmienisz ( jak się ruda pod nim pokaże).
Im wcześniej (zanim rdza zacznie wyłazić), tym lepiej dla blachy.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Ciekawe jak długo sf-40 pociągnie :-)
Montaż radia fajny ;-)
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

montaż ładny antena na dach dziura albo magnes i będzie miodzio , ja nie chciałem wiercić w swojej renówce dałem magnes i jestem zadowolony
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
owender
Posty: 78
Rejestracja: 2009-08-11, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: owender »

Piotrek-Bytom pisze:Ciekawe jak długo sf-40 pociągnie :-)
SF-40 kupiony ok 5 lat temu. (ok 3 lat jeździł na VW T4 z Lemm AT71, ok roku na Megane też z AT71 i znowu wrócił do łask) Prócz gumowej podkładki uchwyt się nie zużywa. Kupiłem "lepsze" śrubki - nie rdzewieją tak jak te dołączone do zestawu.
Kupiłem do montażu AT-900 nowy uchwyt jednak jego jakość była gorsza - uchwyt był gorzej "przygięty" przez co uderzał o lampę - guma też cienka, nie trzyma wymiaru - dużo gorszej jakości niż poprzednia. Założyłem stary uchwyt z nową gumą.
Peugeot 208
Yosan JM-3031 Turbo + Solarcon Prowler 202 + Nokia Hfs12


pozdrawiam
owender
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Jest wielu producentów tego uchwytu, co jeden, to lepszy.Kiedyś, faktycznie, blachą była lepszej jakości, teraz każdy stawia na ilość, nie jakość.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”