Laguna II ph I - bezinwazyjnie :)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

richelieu
Posty: 36
Rejestracja: 2013-03-14, 18:00
Lokalizacja: Dolnyslask

Post autor: richelieu »

zbikq pisze:
richelieu pisze:Jest fajnie dopóki pasażer nie zechce przesuwać fotela. Wtedy radyjko jeździ razem z nim.
A na kij ma jeździć fotelem ustawiam tak jak ma być i tyle no chyba że masz upierdliwych pasażerów co to co 5 min zmieniają pozycję bo owsiki swędzą...
Jeśli nikogo i niczego nie przewozisz albo robisz to sporadycznie to masz spokój, ale na dłuższą metę to można sobie tunel wytrzeć. No i jeżeli nie irytuje cię wciskanie i wyciąganie radia to możesz. Z miejscem montażu jest jak z racją, a z racją jest jak z d*pą...

Wybrałem to miejsce, bo radio jest pod ręką. Montaż i demontaż jest bezproblemowy. Wygląd pomalowanego uchwytu nie bije w oczy. Nie przewiduję żadnych stłuczek i nie należę do tych co gwałtownie hamują. Wiem, że to losowość na drodze, ale idąc tym argumentem to wszystkie luźne rzeczy musiałbym ostro zabezpieczać. A to radio będąc "w nogach" jedynie przy dachowaniu mogłoby wyrządzić jakąś większą krzywdę.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Nikt nie przewiduje stłuczek :roll: a zobacz ile jest wypadków, ty możesz uważać na drodze, jechać do sklepu po przysłowiowe bułki i paść ofiarą jakiegoś gamonia lub idioty, umocuj radio - jak zrobisz fikołka to zacznie ci latać po pojeździe i bedzie wtedy krwawo :-/ .
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

niby fajnie, ale jednak nie zamontowal bym tak radyjka u siebie dlatego ja wybralem opcje montazu pod klapka i jakos najbardziej mi to odpowiada no i nie swieci po oczach :)
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
richelieu
Posty: 36
Rejestracja: 2013-03-14, 18:00
Lokalizacja: Dolnyslask

Post autor: richelieu »

Miałem zaktualizować zdjęcia i tak się kilka miesięcy przeciągnęło :P ale przynajmniej mogę powiedzieć jak się sprawuje to rozwiązanie.

Próbowałem różnych sposobów użycia taśmy z rzepami jednak najlepiej było tak jak na zdjęciu okleić tą miękką częścią ten chwytak.

Wbrew obawom niektórych takie mocowanie spełnia swoją rolę w 100%, ani razu przy gwałtownym hamowaniu radio nie wypadło. Co najwyżej gruszka, ale to wina słabo dokręconego uchwytu. Takie mocowanie pozwala na montaż i demontaż radia jedną ręką, nawet podpięcie głośnika, który jak widać znalazł miejsce w atrapie "sczekaczki".
Florek pisze:niby fajnie, ale jednak nie zamontowal bym tak radyjka u siebie dlatego ja wybralem opcje montazu pod klapka i jakos najbardziej mi to odpowiada no i nie swieci po oczach :)
PS. Widzę, że tylko krowy nie zmieniają poglądów :)

Obrazek

Obrazek
Yosan Micro v2 Tunning Konnektor + Sirio Omega 27 MAG
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

No miejsce może i dobre, choć przy takiej zabawce można je zamontować między fotelem, a podłokietnikiem.
Co do uchwytu-szału niema. Troszkę do lali nie pasuje taki wichajster.
richelieu
Posty: 36
Rejestracja: 2013-03-14, 18:00
Lokalizacja: Dolnyslask

Post autor: richelieu »

-F-E-R-A-G- pisze:No miejsce może i dobre, choć przy takiej zabawce można je zamontować między fotelem, a podłokietnikiem.
Co do uchwytu-szału niema. Troszkę do lali nie pasuje taki wichajster.
Kolego, jak napisałem w pierwszym poście, kształt sobie możesz dowolnie formować (nawet może być to metaloplastycznie formowane logo renault, czy z naklejką hello kitty ) Tu chodzi o sposób montażu, a nie estetykę. Ja robiłem z dostępnego mi w tamtym czasie materiału i narzędzi. I powiem, że spisuje się bardzo dobrze.
Yosan Micro v2 Tunning Konnektor + Sirio Omega 27 MAG
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Ok, ok. Ale moim prywatnym zdaniem, sposób montażu powinien iść z estetyką w parze.
Oczywiśe w miarę możliwości:-)
Jeszcze powiedz mi że łatwo się sięga po gruszkę, i równie dobrze się ją odwiesza??
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

richelieu, zobacz jakie ja mam duże radio a pro120 to miniaturka przy alanie 8001.
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
richelieu
Posty: 36
Rejestracja: 2013-03-14, 18:00
Lokalizacja: Dolnyslask

Post autor: richelieu »

-F-E-R-A-G- pisze:Ok, ok. Ale moim prywatnym zdaniem, sposób montażu powinien iść z estetyką w parze.
Oczywiśe w miarę możliwości:-)
Jeszcze powiedz mi że łatwo się sięga po gruszkę, i równie dobrze się ją odwiesza??
Sięganie nie jest problemowe zdążyłem się przyzwyczaić, ale przy dłuższych rozmowach lepiej sobie zawiesić na uchwycie do kubka.
Yosan Micro v2 Tunning Konnektor + Sirio Omega 27 MAG
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

No ja na uchwycie od kubka zamocowałem wieszak do mikrofonu.
Jest bardzo wygodnie. A u Florek, możesz looknąć na montaż radia.
Nie jesteśmy po to aby coś wytykać, tylko każdy ma jakiś pomysł na montaż i dążymy do doskonałości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”