Renauly Scenic II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Re: Renauly Scenic II

Post autor: Piotrek-Bytom »

gibka_gazela pisze:Dziura w dachu? Takie trwałe uszkodzenia chyba nie są godne polecenia :-| Spróbuj magnesów neodymowych.
Raczej najlepsze rozwiązanie antenowe :rofl:
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Odp: Renauly Scenic II

Post autor: spinnaker »

I nie niszczy ani nie odbarwia lakieru, a otwór można potem zaślepić na dziesięć sposobów :)

Tapnięte z Z1 Compact przy pomocy Tapatalk.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Renauly Scenic II

Post autor: Florek »

Wstawiasz glowke w miejsce anteny fm i nic nie niszczysz. Do szyby przyczepiasz antene wew. i wszystko dziala.
Ja teraz wiercilem w a8 i jak cos to zostawie antene badz kupie zaslepke za 15 zl
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
161CBF156
Posty: 447
Rejestracja: 2014-09-29, 18:23
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Renauly Scenic II

Post autor: 161CBF156 »

W Scenicach można bez problemu zamontować uchwyt antenowy do relingu dachowego, lub belki bagażnika dachowego (jeśli nie ma relingów). Montaż w miejsce anteny FM też polecam (są przecież anteny trójfunkcyjne). W ten sposób nie uszkodzi się poszycia dachu i powłoki lakierniczej. Podstawy magnetyczne powinny być stosowane jako ostateczność, lub tymczasowe rozwiązanie (odbarwienie i porysowanie lakieru, uszkodzenie uszczelki drzwi/pokrywy bagażnika, zmniejszona skuteczność anteny CB). Zamontowanie anteny na stałe, nie pozbawia nikogo gwarancji na blachę - co najwyżej na element dziurawiony :), a i to w wyjątkowych przypadkach. Gwarancję na blachę tracicie prawie wszyscy po trzech, pięciu latach (kto robi później przeglądy w ASO?). Wielu potencjalnych nabywców 4 kółek chętniej kupi auto z profesjonalną instalacją antenową, niż samochód z porysowanym dachem.

Trochę odbiegamy od tematu.
Proponuję w powyższym chwalić się montażem zastawów CB i prosić o poradę dotyczącą konkretnie Sceniców.
CB: At-6666
Antena: 1/4f własnej konstrukcji (mosiężno-aluminiowo-stalowa) - najlepsza z moich konstrukcji , Sirio DV 27S, Sirio Performer 1000.
Obrazek
161CBF156
Awatar użytkownika
tomi_460
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-31, 17:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Renauly Scenic II

Post autor: tomi_460 »

kargo007 pisze:Na klapie nie ma sensu, dziura w dachu, albo magnes. Brak relingów trochę utrudnił sprawę.
Brak relingów jak najbardziej na +
Mamy wtedy wolne miejsce pod klapką z czterech stron, u mnie bardzo fajnie to działa, u kolegi Florek jest podobnie, także nie wrzucałem swojego montażu, ale jak bedzie czas to się zrobi.
Obrazek
LEON ST 5F: Walker+ Omega 27 lub T3 27
Pozostałe: M-tech L III, T3 27, Omega 27, Pirat

Było: Alan 109;Johnny 3; Uniden PC68XL;Herbert 2;Herbert I...
JanJanuszJa
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-21, 11:38

Renauly Scenic II

Post autor: JanJanuszJa »

Mówicie, że brak relingów zdecydowanie na plus? Bo ostatnio słyszałem dość odmienne opinie i trochę zgłupiałem.
Kuna_898
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-27, 09:29

Renauly Scenic II

Post autor: Kuna_898 »

Pewnie, że na plus. Nic się nie martw i działaj, jeżeli taka twa wola ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”