Espace IV krótki

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wojteketjow
Posty: 150
Rejestracja: 2014-01-20, 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Espace IV krótki

Post autor: wojteketjow »

Wojtek KR pisze:Nie dawaj czasem pod fotel
Co Ty znowu z tym fotelem??

Czyżbyś miał kiedyś radio pod fotelem, a ten się któregoś dnia zarwał i zniszczyłeś radio?? ;-)
Walker mod. Konektor + Megawatt 4000 + FireStik FL-3 + Sirio T-3 27 + KONEKTOR MINI 40
był: Teddy, Megawatt 3000, AS 100
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Re: Espace IV krótki

Post autor: abarth »

wojteketjow pisze:
Wojtek KR pisze:Nie dawaj czasem pod fotel
Co Ty znowu z tym fotelem??

Czyżbyś miał kiedyś radio pod fotelem, a ten się któregoś dnia zarwał i zniszczyłeś radio?? ;-)
nawiązuje do mnie :) miałem herberta i z racji posiadania malutkiego samochodu dałem radio ustawione na ASC pod fotel czym wywołałem ogromną falę krytyki na tymże forum :)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espace IV krótki

Post autor: esselite »

Nie wkładam rąk w kierownicę. Obsługuje sie całkiem przyzwoicie bez zdejmowania rąk z kierownicy i odrywania pleców od fotela.
Filmik nagrałem. Od razu się tłumaczę, że kręcenie galami jest na pokaz tylko, bo nie trzeba przy nim dużo kręcić.
https://youtu.be/ecqLpXYN81U" onclick="window.open(this.href);return false;
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Espace IV krótki

Post autor: Speed »

Każdy montuje jak chce i jak mu wygodnie, ale jeżeli ta ergonomia to dla Ciebie rewelacja (jak zresztą sam podkreśliłeś na początku), to chyba ze mną jest coś nie tak ;)
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Odp: Espace IV krótki

Post autor: djmarco »

esselite pisze:Wierzcie , że posunąłem sie bardzo daleko w szukaniu miejsca na radio. Chciałem w konsoli, ale żadnego schowka nie da się pogłębić, bo zaraz za nim cos jest, a to kanał nawiewu powietrza, a to belka.
Obrazek

Nie chciałem radia przy tunelu, żeby się do niego nie schylać. Miałem juz tak radio i z dupy jest garbienie się do niego i odrywanie oczu od drogi. Jak w Espace podniesie się fotel wysoko, to dosięgnięcie do podłogi nie jest łatwe, bo siedzi się jak na fotelu, a nie przy podłodze i to jest główna motywacja montażu w strefie półki.

Idę za waszą krytyka i będę szukał dalej miejsca, ale nie na podłodze. Najłatwiej byłoby zmienić radio na mniejsze i po zabawie, ale chcę mieć ten model.
esselite pisze:Nie wkładam rąk w kierownicę. Obsługuje sie całkiem przyzwoicie bez zdejmowania rąk z kierownicy i odrywania pleców od fotela.
Filmik nagrałem. Od razu się tłumaczę, że kręcenie galami jest na pokaz tylko, bo nie trzeba przy nim dużo kręcić.
https://youtu.be/ecqLpXYN81U" onclick="window.open(this.href);return false;
Najpierw piszesz ze odrywanie pleców od fotela i garbienie się do radia jest dla ciebie do doopy a później piszesz że nie musisz kręcić przy nim. Zdecyduj się w końcu. Po za tym, idzie wykroić obok radia ten schowek i radio wejdzie. Znajomy rąk sobie zrobił. Dwa, tak samo ze schowkiem nad biegami. Ja nie chciałem niszczyć plastików wiec mam na tunelu jak wielu z nas innych użytkowników. Masz jeszcze miejsce w schowku centralnym pod radiem. Tam masz dużo miejsca. Ale za każdym razem musisz schowek otwierać.

A jeśli chcesz mieć tak jak masz to chociaż zrób to porządnie i konkretnie tak jak kolega wcześniej napisał. Zdejmij te plastiki i zobacz czy masz za co je zaczepić. Na pewno na dolnym tym plastiku leży kawałek blachy (nie wiem po co) bo rozbieralem i widziałem.

Możliwości masz pełno tylko pytanie czy chcesz ciąć plastiki czy nie?
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Espace IV krótki

Post autor: esselite »

djmarco pisze:Po za tym, idzie wykroić obok radia ten schowek i radio wejdzie.
Oj, piszesz, że się da z przekory bardziej nie za bardzo będąc w stanie to poprzeć faktami.
Radio w tym schowku mieści się do 3/4, a zaraz za nim jest kanał nadmuchu z nagrzewnicy. Może Twój znajomy ma po prostu mniejsze radio i chyba to cały czas umyka Twojej uwadze. Przecież masz to auto i możesz stwierdzić to samo organoleptycznie. Wymiary radia to 158 szerokość x 245 długość x 48 wysokość mm (długość podana z pokrętłami i radiatorem).

Obrazek

W schowku centralnym radio ukośnie w pionie i idzie postawić, ale nie zamkniesz już tego schowka bo drzwiczki mają grubą ściankę i wpychają radio do środka, a pokrętła i przewód od gruchy nie zmieszczą się w pionie, będą zahaczać o sufit schowka i zmieniarkę znajdującą się wyżej. W dół radiem już nie zejdę w tym schowku, bo od spodu idzie kanał wentylacji.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Espace IV krótki

Post autor: abarth »

A niech wozi radio jak mu wygodnie.. będziecie się teraz kłócić , przejeżdżając rentgenem cały samochód w poszukiwaniu dogodnego miejsca.. sprawdził wszystkie schowki - nie da się , nie chce wozić miedzy fotelami to już jego sprawa :)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Espace IV krótki

Post autor: djmarco »

Może i faktycznie ma mniejsze. W sumie przyznaje się ze nie wiem ale wiem że wycinał bo mu dremela pozyczalem. A w schowku poniżej nie da się ściany wyciąć? Wtedy zamontować na gorze schowka a nie na dole tak jak pokazałeś.
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Espace IV krótki

Post autor: esselite »

djmarco pisze:A w schowku poniżej nie da się ściany wyciąć?
Wszędzie na konsoli centralnej wentylacja pod schowkami.

Obrazek

Nie chodzi mi o to, żeby wszystkich przekonać jakie to dobre miejsce i jaki świetny montaż popełniłem. Wyszedłem z założenia, że dzielenie się doświadczeniem pomoże w doskonaleniu technik i przy podejmowaniu decyzji co do zakupów /montażu, a to gdzie ktoś sobie zdecyduje zamontować, to już jego wybór, przynajmniej może zaobserwować różne opcje.
Fajnie, że możemy wymieniać doświadczenia w temacie.
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Espace IV krótki

Post autor: SP9 »

Radio bok tunelu od strony pasażera i z głowy - bez "rzeźbienia" radia do schowka nie upchasz bo będzie trzeba wycinać otwór by radio głębiej wpuścić, będzie trzymać kanał wentylacji ? ... da się wyrzeźbić tylko kwestia czy warto ... czy ci się chce ... - można przeciąć kanał wentylacyjny, zaślepić i zrobić obejście/bajpas za pomocą peszla - fi 30.
Obrazek
Jeżeli masz zamiar zostać przy tym radiu - ma to sens -jak nie to szkoda kokpitu, wtedy warto by było też zastanowić się nad dziurką w dachu i jakąś konkretną anteną - ale to kwestia tego czego po radiu oczekujesz czy chcesz radia - tylko na 19 czy masz zamiar się rozwijać
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Odp: Espace IV krótki

Post autor: djmarco »

Wojtek KR pisze:Radio bok tunelu od strony pasażera i z głowy - bez "rzeźbienia" radia do schowka nie upchasz bo będzie trzeba wycinać otwór by radio głębiej wpuścić - jeżeli masz zamiar zostać przy tym radiu - ma to sens -jak nie to szkoda kokpitu, wtedy warto by było też zastanowić się nad dziurką w dachu i jakąś konkretną anteną - ale to kwestia tego czego po radiu oczekujesz czy chcesz radia - tylko na 19 czy masz zamiar się rozwijać
Dlatego ja właśnie zamontowałem na tunel i po problemie. Kable schowane i nic nie widać.
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Espace IV krótki

Post autor: Speed »

Wojtek KR pisze:Radio bok tunelu od strony pasażera i z głowy
esselite pisze:Nie chciałem radia przy tunelu, żeby się do niego nie schylać. Miałem juz tak radio i z dupy jest garbienie się do niego i odrywanie oczu od drogi.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Espace IV krótki

Post autor: cassiopeia »

wywal radio samochodowe i wsadź do schowka, a w to miejsce zamontuj CB
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Espace IV krótki

Post autor: esselite »

Wojtek KR pisze:można przeciąć kanał wentylacyjny, zaślepić i zrobić obejście/bajpas za pomocą peszla - fi 30
Podoba mi się myślenie nieszablonowe ;)
Wojtek KR pisze:wtedy warto by było też zastanowić się nad dziurką w dachu i jakąś konkretną anteną
Dziurka w dachu jest zaraz przed klapą, za poprzeczkami. To jest antena GPS, można by sie jej pozbyć, albo wstawić za szybę, a w to miejsce wsadzić antenę CB. O tym już powoli myślę.

Obrazek

cassiopeia pisze:wywal radio samochodowe i wsadź do schowka, a w to miejsce zamontuj CB
To już badałem. Za płytko i nie pogłębie tej dziury po zmieniarce.
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Espace IV krótki

Post autor: djmarco »

To ja jednak zmienił bym radio :)
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”