Uniden 520XL Philippines vs China kontra inne modele CB

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Jackill

Post autor: Jackill »

Fakt, Uniden 520 ma niezłą opinię i nie jest to najgorsze radio, jako antymisiek sprawdza się świetnie, potrafi zaszumieć lub odebrać sygnał w ciężkich szumach to też. Filtr ANL też w miarę skuteczny.
Zresztą widać, że nawet na allegro mimo zakazu mają niezły popyt.

Czy jest jakaś różnica między wersją China a rzadko spotykaną już Philippines ?
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Jam ma Unidena 520xl "China" 4 lata, miałem Johnny 2 (1 dzień) i niech mi ten koleś z YT nie gada, że jest lepsze od U520. Po podłączeniu J2 zakłócenia były na czerwonym polu prawie a głośnik trzeba było na max dać, żeby było coś słychać.
Moim zdaniem są 2 rodzaje U520xl "made in China" - starsze (jak jeszcze można je było kupić legalnie w sklepach w Polsce - i te są ok) i nowsze już podrabiane (nie wiadomego pochodzenia - Pan z YT ma takie). Ja swojego U520 miałem ze sklepu w Polsce i z homologacją PL na piśmie.
Choć nie uważam, że U520 to taki straszny hit (radyjko jest trochę głuche, tym samym mało szumi i dlatego się podoba). Tak samo jak nie uważam, że Johnny/ Harry III jest taką rewelacją. Osobiście miałem Johnny III i zamieniłem na Walkera. Różnica kolosalna!

A co do płyt głównych - rozbierz Johnny/Harry III i zobaczysz na płycie UNIDEN :-)
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

skovi,

Chyba masz rację uniden z lat produkcji do 06 -07 co oznacza datę produkcji jeszcze ujdzie co dla mnie szału i tak nie robi :-) Ale za to uniden 09 to już całkowita kpina i już takie radio jak omega III biję taki wynalazek na głowę ... Co ja mówię mój mtech legend II już był lepszy od nowego Unidena pro 520 ...

Chyba faktycznie nowe modele pojechali już po wypracowanej Legendzie . ;-)
....
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

nowy wypust pro 520 można porównać do cobry dx 19
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Mnie bardziej się zdaje, że to jest "Chińska podróba Chińczyka" :-D :-D i jakbyś sprowadził z USA U520 teraz to byłby ok.
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

skovi pisze:Mnie bardziej się zdaje, że to jest "Chińska podróba Chińczyka" :-D :-D i jakbyś sprowadził z USA U520 teraz to byłby ok.
Też może masz rację . Bo może jak to radio miało homologację /atest czy jak by to nie nazwać . To było z pewnego źródła ,potem zrobiła się samowolka, byle było uniden bo tak na forach internetowych pisze że fajne

Miałem dwa unideny jeden 06 drugi 09 i to że wyglądały podobnie na tym się skończyło ... 09 to był dramat .. Miałem też legenda II identyczny z wyglądu i tego unidena z 09 zabijał od razu
Enjama
Posty: 29
Rejestracja: 2012-05-26, 18:13
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Enjama »

Idzie jakoś poznać datę produkcji 520xl ?
Rozumiem że to będzie numer seryjny ?
i pierwsza cyfra to rok produkcji ?

Do 2007 roku były dobre płyty w nich ?
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

ostatnio jechałem za pasażera w busie VW i gość miał U520 chyba z pierwszego wypustu bo w połączeniu z krótką anteną (~30 cm na magnesie, cała czarna) na dachu i RF gain na godzinie 15 i SQ na min, nie szumiało to nawet po wjechaniu do Warszawy, pewnie ubot trochę jest głuchy ale przyjemnie się z nim jechało, komunikaty głośne, czytelne, pewnie wysokość busa zrobiła swoje
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

digitec1 pisze:w połączeniu z krótką anteną (~30 cm na magnesie, cała czarna) na dachu i RF gain na godzinie 15 i SQ na min, nie szumiało to nawet przyjemnie się jechało pewnie wysokość busa zrobiła swoje
:lol:

Pewnie jakby miał bata 200cm to by napisał że szum , trzask i nakładki ;-)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Enjama pisze:Idzie jakoś poznać datę produkcji 520xl ?
Rozumiem że to będzie numer seryjny ?
i pierwsza cyfra to rok produkcji ?

Do 2007 roku były dobre płyty w nich ?
Ja przynajmniej o takim czymś słyszałem i ktoś mi tak mówił jak interesowałem się jeszcze unidenem ;-)

Pierwsza cyfra numeru to rok produkcji unidena . Nie wiem ile jest w tym prawdy ale chyba jest bo miałem dwa jeden starszy drugi w miarę nowy

Zresztą jak widziałem unideny z Philipines to były w numerach od 1 do max 5 a gdzieś w przełomie 6-7 uniden stracił homologacje w Polsce . Co zapewne poskutkowało tym ze jakaś cześć tych radyjek pojawiła się z nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak przestrojona

Czy różnią się płytami? Chyba nie sądzę, może filtry i inne podzespoły elektroniczne są już słabszej jakości (nie chcę tu gdybać bo się na tym nie znam )
Jackill

Post autor: Jackill »

Ja poluje na ładnego filipińca od dłuższego czasu. Ciekawi mnie jak wypadnie w stosunku do chińczyka.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Jackill pisze:Ciekawi mnie jak wypadnie w stosunku do chińczyka.
dużej różnicy nie będzie...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Ile razy można wam tłumaczyć, że w odsłuchu i nadawaniu nie ma różnicy czy Uniden jest z Philip czy z Chin. :-)
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

krzysiekpian, "kolego powtórzy bo nie doleciało "
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”