Uniden 520XL Philippines vs China kontra inne modele CB

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Uniden 520XL Philippines vs China kontra inne modele CB

Post autor: Ufo1 »

Witam
Chciałbym zapytać czy różnią się te radia??

i co sądzicie o tym filmiku i informacjach na ten temat
http://www.youtube.com/watch?v=mEZASnbN ... ure=fvwrel
czy naprawdę Uniden wypada tak żle?

i czemu testuje te radia na różnych kanałach a nie na jednym i tym samym??
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
MarianP.

Post autor: MarianP. »

Bo ten pan jest delikatnie mówiąc niezbyt obiektywny. Uniden filipińczyk to dobre radyjko a harry/johnny 2 to szrot. Są całe poematy na forum na ten temat.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Nie daj się zwieść temu filmikowi. Czytaj forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Ufo1 »

http://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F ... ure=relmfu

a zobaczcie ten filmik od 6 minuty


I jak odróżnić Unidena filipińczyka od chińskiego??
Ostatnio zmieniony 2012-06-18, 10:17 przez Ufo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

ufo22222 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F ... ure=relmfu

a zobaczcie ten filmik od 6 minuty
No i :?:
Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Ufo1 »

Cały czas byłem pewny że President był zbudowany na bazie unidena
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

ufo22222, z całym szacunkiem, zamiast pisać - czytaj :mrgreen:
Najprościej po napisie na tabliczce znamionowej z tyłu rozpoznać :-P
Jeszcze raz Ci powtarzam nie wierz we wszystko co jest na tym filmie ;-)
President robi radia na płytach unidena - żadna nowość.
Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Ufo1 »

ano dzięki czyli miałem racje ,,Cały czas byłem pewny że President był zbudowany na bazie unidena"

[ Dodano: 2012-06-18, 12:06 ]
w sumie to już może iść w kosz
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

ufo22222 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F ... ure=relmfu

a zobaczcie ten filmik od 6 minuty


I jak odróżnić Unidena filipińczyka od chińskiego??
W sumie do tego faceta nie ma się co przyczepić bo od 6 minuty obala głupoty którymi niektórzy sprzedawcy próbują się podpiąć i porównują lub nadają miano radiom jako następcą Unidena.

Legendy i opinie ludzi którzy dobrze się czują z unidenem powoduje to że inni chcą to wykorzystać i bazować na marce jaką stworzył uniden . Te radia jak sam koleś zauważył nie mają nic ze sobą wspólnego ...

Dlaczego Uniden a na przykład nie Johny I który to jest odpowiednikiem unidena czemu Johny I nie jest tak popularny ? Bo Legenda o Unidenie przerosła samo radio
MarianP.

Post autor: MarianP. »

poweredge pisze:Dlaczego Uniden a na przykład nie Johny I który to jest odpowiednikiem unidena czemu Johny I nie jest tak popularny ? Bo Legenda o Unidenie przerosła samo radio
Bo jak U520 kosztował 200zł, a Johnny 1 350 czy 400, a oba radia miały te same bebechy to po co płacić więcej ?
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

MarianP., To masz racie wtedy ceny były inne . Ale legenda pojawiła się później A Johnny I kiedy przestał być produkowany ? Czy były Johnny I produkowane w chinach ?

Unidena ludzie brali bo właśnie myśleli ze to jest to samo co kosmicznie drogi Johnny II

Ja mam wrażenie że czasami tylko to że się ma Unidena podbija 500% do respektu ... Nie istotne jak grzebany i jak przestrojony byle był ... Wiem co pisze mając dwa unideny jeden to chyba był robiony przez rzeźnika . :-D
....
MarianP.

Post autor: MarianP. »

poweredge pisze:Unidena ludzie brali bo właśnie myśleli ze to jest to samo co kosmicznie drogi Johnny II
I całe szczęście bo dżony dwójka to był całkowity niewypał. Zresztą U520 z ostatnich wypustów to też szrot nie warty zachodu.
poweredge pisze:Ja mam wrażenie że czasami tylko to że się ma Unidena podbija 500% do respektu
O to prawda, mit U520 wiecznie żywy jak Lenin :mrgreen:
Niedługo pojawi się legenda Yosana 120 :mrgreen:
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Saxon z filmu twierdzi że fora opisują że uniden to to samo co president, a ja sie spotykam ze stwierdzeniami na żywo że president to to samo co uniden (że uniden niby lepszy a president to to samo co uniden i tak samo dobry.) gadać to sobie można, a posłucha jak nadaje Uniden i jak nadaje presiden johnny 2 to juz dwie różne bajki...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Mam U520 made in China już prawie 5 lat i nie narzekam. Aczkolwiek z innego radia nigdy nie korzystałem więc nie mam porównania. Wczoraj jadąc swoim mobilem nawiązałem łączność ze stacją bazową i mój rozmówca stwierdził, że nadaje też ze stacjonarki, a sprzęt (radio) mam z górnej półki :mrgreen: A prawda jest taka, że gdyby nie mikrofon i antena, które posiadam, to tej łączności i jakości by nie było.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

:-D Koledzy nie chciał bym wywołać sprzeczki które radio lepsze . Bo odczucia każdego z nas są inne inne posiadamy mobile i tak jak kolega DR-DM, napisał anteny itd ... Jedno co łączy te wszystkie radia jakie by nie były johnny , harry , uniden , legend . To dla mnie ergonomia po prostu nie wyobrażam sobie jeździć z czymś innym ...

Może dla starych userów będą to pierdółki , namiastki radyjka itd ... Ale osobiście jeździłem z unidenem teraz z legendem II i Naprawdę możecie pisać co chcecie Yosany "srany" to nie będzie to co te radia w obsłudze ... Już wolę dołożyć do anteny lub dobrać odpowiednią do tych radyjek niż męczyć się z innymi ... Miałem Omegę III było to dla mnie mordęga w mobilu i te wyświetlacze ....


.... no nie wiem jak wy ale mi te radia już pomijam jakie , które bardzo pasują :-)
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”