Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

kmltyr88
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-18, 13:48
Lokalizacja: Polska

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: kmltyr88 »

Witam wszystkich.
Ja również skusiłem się na U68XL, po czym oddałem go do tuningu w Konektorze. U mnie oprócz standardu, wymienili także filtr I p.cz.
Zrobiłem już parę ładnych kilometrów z tym radyjkiem, zarówno fabrycznym, jak i po tuningu, mogę więc coś napisać... ;-)

Najpierw pozytywy:
-Rzeczywiście ruskich słychać teraz znacznie rzadziej i słabiej
-Zakres rf-gain super
-filtr Hi-cut bywa bardzo pomocny
-Radyjko jest znacznie bardziej selektywne (wybiera więcej tego co trzeba)

Są niestety też wady:
Przed modyfikacjami w moim egzemplarzu, kawał dobrej roboty odwalał filtr NB, załączany oddzielnie po ANL. Mam dobre auto do testów, bo np. przesuwanie el. fotela powoduje szum, który wbrew pozorom wchodzi przez antenę. I tak w konfiguracji fabrycznej ANL powodował znaczne wyciszenie tego szumu, a NB - co wywarło na mnie wielkie wrażenie, obniżał poziom szumu do prawie minimum !! Podobnie było w wypadku silniczków do spryskiwania szyb, czy, a może przede wszystkim lekko siejących wtrysków (nawet na nośnej było fajnie).

Teraz po Tuningu ANL rzeczywiście wycisza nieco szumy, ale NB nie daje zupełnie nic. Nie udało mi się znaleźć takich warunków, w których był bym w stanie zauważyć różnicę pomiędzy załączonym NB, a samym ANL - co wcześniej nie stanowiło problemu.

I tu mam pytanie do innych użytkowników. Czy w waszych U68XL widać różnicę po załączeniu NB, bo może u mnie jest coś nie tak, a może to po prostu cena za kulturalniej pracujący odbiornik.
Podsumowując jest oki, ale pewien niedosyt jednak pozostaje :roll:
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

u mnie filtry NB/ANL i sam ANL na moje ucho działają identycznie. W toyocie Yaris słyszę delikatne piski otwierając elektryczne szyby, czy też regulując elektryczne lusterka. Na każdym filtrze identycznie.
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
pawel.
Posty: 11
Rejestracja: 2013-06-24, 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: pawel. »

kmltyr88 pisze:Czy w waszych U68XL widać różnicę po załączeniu NB, bo może u mnie jest coś nie tak, a może to po prostu cena za kulturalniej pracujący odbiornik.
I może to jest odpowiedź ;-)

U mnie również nie widać różnicy pomiędzy załączonymi NB/ANL.
W tym że mam benzynową Ibizę, i nie wychwyciłem absolutnie żadnych zakłóceń typu spryskiwacze, wycieraczki, opuszczanie szyb itp.
Historia:
Intek M110 plus, Uniden 520 xl, M-tech Legend II
Teraźniejszość
UNIDEN 68 XL MADE IN THE PHILIPPINES 92r.TUNING KONEKTOR + Farun FD1818 + President Ml-145
kmltyr88
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-18, 13:48
Lokalizacja: Polska

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: kmltyr88 »

Hej. Dziękuję za odpowiedzi.
Znalazłem takie miejsce koło jakiegoś budynku, gdzie przy rfg na max, lub do godz 2 załączenie NB obniża szum o 1s, więc teraz wiem, że działa. Skręcenie rfg poniżej godz. 2 i NB nie przynosi już takiego efektu.
Poczytałem trochę i już wiem, że murata IT choć zawęża odbiornik i poprawia komfort użytkowania sprawia jednocześnie, że filtry ANL/NB nie są już tak skuteczne, jak w wersji fabrycznej. Mam jeszcze inne radia, też z Muratą IT, przerabiane nie w Konektor i tam jest podobnie. Nie jestem ekspertem, ale w moim 3.0 D4-D landcruiser właśnie tak to wygląda. Nasuwa się wniosek, że jak ktoś ma kłopoty z "pierdzącym" dieslem, to warto się zastanowić, czy wymieniać filtr na Murata IT. Jeśli mamy auto nie generujące zakłóceń, to mogę powiedzieć, że U68 po modyfikacjach pracuje naprawdę fajnie. Przyczepić można się tylko do DSC, które mogło by łapać nieco niżej. Dodam tylko, że DSC nie było przedmiotem modyfikacji w Konektor.
Pozdrawiam, Krystian
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

Zamierzam sprzedać swojego U68 XL po pełnym tuningu. Czy 400 zł to dobra cena?
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
forkinpriest
Posty: 108
Rejestracja: 2013-10-23, 21:25
Lokalizacja: Lublin

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: forkinpriest »

A wiesz na co chcesz zamienić? Uniden po tuningu jest nawet ok, ja bym zmieniał na coś z channel guardem jak już :)
Mobil1: Realistic TRC465 - Sirio Megawatt 4000 - Sirio KF100
Mobil2: Uniden PC122 - Solarcon 203/Mag145

Rezerwa/Odsprzedam: President Jack
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

Kupiłem sobie Herberta I i mniej więcej podobnie działa. Ciężko stwierdzić, czy lepiej czy gorzej. Jest głośniejszy i stąd padł wybór, że zostawiam Herberta. Przy prędkości powyżej 120 km/h Yaris tak wyje, że głowa pęka. Unidena rozkręcałem na maxa, żeby słyszeć co się mówi. W Herbercie mam jeszcze 1/4 zapasu.
Naprawdę trudny wybór, co zostawić.
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: tarnus »

demogorgon pisze:Kupiłem sobie Herberta I i mniej więcej podobnie działa. Ciężko stwierdzić, czy lepiej czy gorzej. Jest głośniejszy i stąd padł wybór, że zostawiam Herberta. Przy prędkości powyżej 120 km/h Yaris tak wyje, że głowa pęka. Unidena rozkręcałem na maxa, żeby słyszeć co się mówi. W Herbercie mam jeszcze 1/4 zapasu.
Naprawdę trudny wybór, co zostawić.
Często wystarczy zastosować głośnik zewnętrzny i już jest głośniej i wyraźniej. Tylko z głośnikami to też wybór, jedne lepsze drugie gorsze.
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: Filar »

demogorgon - a gdzie masz to radio zamocowane? Może zasłaniasz głośnik?
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

Radyjko mam przy prawej nodze na dole obok skrzyni biegów. Tak więc głośnik jest daleko. Ale w Yarisie inaczej nie da się podczepić. Podłączałem raz zewnętrzy głośnik Nokii, ale kłopot mam z jego montażem. Tak się jeszcze zastanawiałem nad zamontowaniem w Unidenie mocniejszego głośnika, ale na zastanawianiu się skończyło...
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
kalin20
Posty: 89
Rejestracja: 2013-10-14, 12:25
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: kalin20 »

Ja w yarisie głośnik mam pod kierownica tez jest głośnik nokii

Tapniete z mojego Galaxy Core +
Mobil: Alan 48 classic, FD1818 "tuning", Sirio ML 145, Booster 747.
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

A jaki dokładnie masz głośnik? Faktycznie odczuwasz różnicę w odsłuchu, czy to tylko placebo?
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
kalin20
Posty: 89
Rejestracja: 2013-10-14, 12:25
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: kalin20 »

Nokie 12 czy jakoś tak. Różnica jest odczuwalna na plus. Nie trzeba rozkręcać tak radia i dźwięk lepszy

Tapniete z mojego Galaxy Core +
Mobil: Alan 48 classic, FD1818 "tuning", Sirio ML 145, Booster 747.
forkinpriest
Posty: 108
Rejestracja: 2013-10-23, 21:25
Lokalizacja: Lublin

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: forkinpriest »

Mam taniego faruna za 30zl i jest o niebo lepiej niż na wbudowanym, najlepiej mi motorola podeszła, spróbuj z głośnikiem. Jak masz w Unidnenie murata IT to trochę mniej Ruscy będą przeszkadzać niż w Herbercie i się okaże, że zostawisz jednak Unidena :) .
Mobil1: Realistic TRC465 - Sirio Megawatt 4000 - Sirio KF100
Mobil2: Uniden PC122 - Solarcon 203/Mag145

Rezerwa/Odsprzedam: President Jack
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: Kasztelan »

Praktycznie każdorazowo głośnik zewnętrzny daje lepszy efekt niż wbudowany. Można głośnik zew. zamontować pod fotelem kierowcy, na słupku środkowym, na tylnej kanapie wykorzystując zapięcie pasa środkowego itd.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”