problem z unidenem

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

no chyba propa juz słabsza co nieco wiec pozostaje nam czekac-
bamil-na radyjku można usłyszeć wszystkie języki świata-i to nie zart :->
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
pawelpablo71
Posty: 19
Rejestracja: 2008-06-12, 20:27
Lokalizacja: GNIEZNO/JO82SM

Post autor: pawelpablo71 »

Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum.A propos tego francuskiego to na trasie POZNAŃ - JAROCIN kilka dni temu też dało się słyszeć tenże język.Z tego co się dowiedziałem to były to stacje bazowe wojska(w czasie maj/czerwiec były jakiś manewry wojskowe).Dzisiaj pokonywałem ową trasę i cisza tzn. cisza po francusku.
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

pawelpablo71 pisze:Z tego co się dowiedziałem to były to stacje bazowe wojska
Raczej wątpię ;-)

Zwykłe zjawisko propagacji fal radiowych. Czyli odbicia pomiędzy ziemią a jonosferą w okresie wzmożonej aktywności słonecznej.

W ten sposób jeśli fala radiowa odbija się jak piłeczka pingpongowa do ziemi i zjonizowanych warstw atmosfery, może przelecieć tysiące kilometrów.

Jeszcze się zdziwisz jak dobrze i wyraźnie może być słychać rozmówców oddalonych od Ciebie na niesamowite odległości :-P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaper
Posty: 199
Rejestracja: 2008-03-09, 13:33
Lokalizacja: KO02LG

Post autor: Kaper »

Francuzów regularnie słyszę latem w okolicach Pułtuska - Przasnysza. Niestety nie odpowiadają...
Kaper SGL-W
Ranger AR-3500 ; Intek H-520 Plus ; Magnum AlphaForce
President Texas; T3-27; Sirio Thunder 27
N=52°15'16,93" E=20°59'9,56" Alt=103m
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Witam. Ruszylem dzis pierwszy raz w trase z nowym Unidenem PC78XL i powiem szczerze ze jestem troszeczke zawiedziony . Antenka byla 5000 turbo . SWR ustawiony na k20 w wysokości 1.2 ( moglo byc lepiej , ale nie chcialem dalej ciac anteny .. ) . Z relacji rozmowcow wynikalo, ze slyszeli mnie dobrze , gorzej bylo jednak u mnie z ich odbiorem . natezenie sygnalu bardzo mocno falowalo ( squelch ustawiony na godz 9:30-10:00 , Rf gain na maxa ) , ucinalo slowa . Co gorsza jezeli mobil znajdowal sie w odleglosci ok 5-6 km jego modulacja byla niewiele wieksza od szumów tła . Podobny efekt uzyskiwałem z całkowicie skręconym w lewo squelchem a rf gainem na godz 4:00. Funkcja DSC wyłączona , załączone jedynie filtru NB/ANL . Delta tune w pozycji O (zero) ... ki diabeł ... ?????
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”