Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

dymeq
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-21, 10:06

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: dymeq »

Przesiadam się na Herbatnika i w związku z tym wystawiłem na Allegro mojego Unidena 510 będąc święcie przekonanym, że to filipińczyk. Skoro miał z tyłu napisane, że filipińczyk to nie zagłębiałem się przez lata w temat i nigdy nawet nie pomyślałem żeby zajrzeć chociażby do środka - w końcu dawno nie opuszczał mojego auta. Jakie było moje zdziwienie, gdy napisał do mnie pewien Pan (nie wiem czy jest tutaj na forum, pewnie tak, ale na allegro jego login to SC192) napisał do mnie, że prawdopodobnie sprzedaję chińczyka i wyjaśnił mi kilka kwestii, ale sprawa jest nadal dziwna co opiszę poniżej.

Oto zdjęcie frontu i tyłu
Obrazek

Obrazek

No od razu po wielkiej literze U widać, że to chińczyk, więc wydawałoby się, że napis z tyłu to podróba. Jednak spójrzmy na płytę.

Obrazek

Kolor sugeruje filipińskie płyty a nie chińskie. Tranzystor C2078 jak w chińczykach. Ale ten ma filtr Murata 3 nogi, a chińczyki chyba miały CQ? Dziwne to radio, sam już nie wiem czy to chińczyk czy filipińczyk?
Mobil: Herbert I + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: Deiksowiec »

Mój chińczyk wyglądał tak samo w środku. Masz jakieś elementy SMD po drugiej stronie płyty ?
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: killer »

Płyta wygląda jak chinska z U520 a tabliczka znamionowa to wyklucza.

Sprzedawaj dalej jak filipiny bo nie widać żeby tabliczka była przeszczepiana.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
dymeq
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-21, 10:06

Re: Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: dymeq »

Jednak czy duże U na przednim panelu oznaczalo chińczyka? Bo tu jest duże, ale tabliczka mówi co innego... Co do tego czy pod spodem są SMD sprawdzę jutro
Mobil: Herbert I + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: Ferbus »

Duże U sugeruje Chiny, ale tabliczka jest tabliczką ;-)

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: Sahim »

Pytanie za 100pkt o drugą stronę płytki, bo tu wieje nowoczesną chińską pustką..
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: Deiksowiec »

Środek to jest tzw. stary chińczyk. Po drugiej stronie na bank są rezystory i jakieś inne elementy SMD.
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: mrc »

Chińczyk, płyta jest inna niż u filipińczyka.
Poza tym napis jest z dużej litery "U" a u filipińczyków był uniden a nie Uniden.
Płyta z 1999 ( z tego co kojarzę był produkowany jakoś 2006r ), stare płyty u filipińczyka były 1987 o ile dobrze pamiętam.
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
gepardx5
Posty: 38
Rejestracja: 2010-10-15, 15:31
Lokalizacja: polska

Uniden 510 - dziwny filipińczyk

Post autor: gepardx5 »

W woli wyjaśnienia jak to jest z tymi Unidenami bo śmieszą mnie teksty pseudo specmenów o przenitowywanych tabliczkach itp

Pierwsze modele produkowane były na Taiwanie, następnie produkcja przeniesiona na Filipiny i długi czas produkowane były na tej samej płycie co w Taiwanie czyli bez użycia elementów smd, pod koniec produkcji Filipiny robiły już na płycie 1999 z użyciem smd ale na dobrych kondensatorach jak wcześniej i filtrach, nastepnie produkcja w Chinach i kosmetyczne zmiany odnośnie stosowanych elementów, płyta nadal 1999, potem wprowadzono nową wersje płyty przez Chińczyków z miękkim przełączaniem kanałów, innym wyświetlaczem i procesorem, najgorszą z możliwych i teraz nadal jest Uniden produkowany na tej płycie przez Vietnam.

Takie są fakty a nie domysły, myślę że to rozjaśni w głowach tym co doszukują się spisku przeszczepu tabliczek w radiu wartym 150zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”