co kupic 68xl walker ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

gas3
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-04, 22:01
Lokalizacja: Poznań

co kupic 68xl walker ?

Post autor: gas3 »

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum. Zastanawiam się nad zakupem prawdziwego radyjka, przygodę z CB zacząłęm z alanem 102 :) + ML 145.

Trochę poczytałem i pasuje mi bardzo Uniden 68XL , ale niektórzy sprzedawcy konkurencyjnych presidentów straszą możliwym w perspektywie kilku lat zakazem nadawania na Am-ach. Jak to jest faktycznie ? Dodam , że jeżdżę nie za często w trasy , 2-5 dni w miesiącu średnio , ale z reguły do Niemiec. Nie chciałbym mieć problemów z brakiem homologacji itp. po drodze.

Z kolei wydawanie większej kasy na radyjko , które będzie większość życia leżało w szafie też mi się nie uśmiecha.

Poproszę zatem o kilka opinii. W moim budżecie mógłby zmieścić się ewentualnie Johnson II lub wspomniany Walker.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

gas3, jeśli jeździsz za granicę i znasz język tubylców to raczej tylko radio z multistandardem czyli raczej Walker.
Ponadto w Niemczech nadje się w FM i z mocą 1 W co akurat walker zapewnia .

U 68 ma tylko AM .

Polacy oczywiście nadają za granicą na kanale 28.

Co do ewentualnej kontroli niemieckiej policji nie mam doświadczeń ale znając niemiecką dokładność wolałbym radyjko z certyfikatem UE . Czyli Walker lub inne tego typu.

Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
SiupSiup

Post autor: SiupSiup »

A jak przedstawia sie ich kultura pracy wzgledem siebie? Mam w planach zrobic sobie maly dzien dziecka i kupic 68xl :mrgreen:
Bawilem sie tylko Walkerem ale moge sie domyslac ze nie wiele ich rozni.
gas3
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-04, 22:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: gas3 »

Dzieki.
Znam język tubylców , ale z nimi nie muszę rozmawiać na radiu. Nie czuję takiej potrzeby, jednak bardziej ze względu na ewentualne kontrole nie chciałbym zostawić radia w Rzeszy na pierwszej wycieczce :) Awaryjnie kumpel ma jakiegoś Inteka z FM i to do nasłuchu w Niemczech nam starcza.

Muszę się jeszcze nad tym zastanowić.

A co do pracy u nas jak to jest z tymi Am-ami ? Może ktoś coś wie na ten temat, czy należy uważać U 68 za nieprzyszłościowego. Niby nie chodzi o gotówkę, ale skoro ogólnie uważany jest za lepsze radio od Walkera to po co przepłacać ? Chyba, że ... ???
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

gas3 pisze:ale skoro ogólnie uważany jest za lepsze radio od Walkera
:evil: no tu sie kolega zapędził . Wszelkie uogólnienia są z definicji błędne .Mnie np. nikt nie przekona , że U 68 jest lepszy od Walkera ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
SiupSiup

Post autor: SiupSiup »

A moje pytanie jest chyba niewidzialne ;-)
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

SiupSiup, nie umiem dokąłdnie porównać - nie miałem u 68 . Znam go tylko z opowiadań . Natomiast mam Walkera i jestem z niego b.zadowolony . Jest na pewno lepszy niż harry II asc i U 520 - nie jest lepszy od np. SS 3900 .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
gas3
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-04, 22:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: gas3 »

Dzięki kgb , w takim razie przymierze się chyba jednak do walkera.

[ Dodano: 2009-02-12, 19:35 ]
A jednak póki co kupiłem okazyjnie U68, powodem była oczywiście cena i potrzeba zakupu oprócz niego drugiego radyjka do drugiego mobilka. U68 kupiłem okazyjnie używanego, a oprócz tego zdecydowałem się na Alana 48 classic nówkę, który mi rozwiązuje problem braku FM w U. Ubocik mimo, że swoje już przeżył spisuje się lepiej. Nie chciałem kupować tego samego. Z biegiem czasu kupię pewnie jeszcze jedno radujko, ale w tym układzie chyba nie walkera. Mam ochotę poeksperymetnować. Co myślicie koledzy o Alanie 8001 , warto, czy lepiej jakiegoś lepszego presidenta brać ?
Awatar użytkownika
Pawlusza
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-07, 16:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: Pawlusza »

Witam.
Bardzo dobry wybór.Ja testowałem U68 i Walkera.Nikogo nie będe przekonywał że U jest lepszy.Ja kupiłem U 68XL ze względu na filtry.Sprawdzałem z Mazdzie 1.5 benzyna,Omega 2.0 benzyna,Golf V 1.9 dizel i Hiundai dizel.Nie pamiętam jaka pojemność ale auto nie ma jeszcze 1 roku.Przykro mi bardzo ale U 68 był lepszy w tych autach.
Nie ma lepszego Presidenta jest tylko lepsza cena.
Nie przepłacaj kolego kup sobie Cobre 29.
Pozdrawiam.
Unident 68 XL+Sirtel Santiago 1200+magnes 16cm.+K-PO NM-452.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Pawlusza, skoro mowa o lepszych filtrach - a jak to stwierdziłeś ?? czy antena stała w tych autach w tym samym miejscu , czy radia wymieniałeś w tych autach ? to znaczy czy w tych wszystkich autach podpinałeś i u68 i walkera ?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawlusza
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-07, 16:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: Pawlusza »

Tak właśnie zrobiłem.Przekładałem radia z samochodu do samochodu.Dogadałem sie z kilkoma klegami i sprawdzaliśmy.Był jeszcze U520,Alan 48 i president Johnny II.Antent to Wilson Litlex2,SIRIO AS100,SIRIO ML 145.
Z innymi kolegami testowaliśmy U 68,Cobre 25 i TTI 880.Tu Mazda,Omega i Hyundaia CRDI.Jakie koledzy mieli antenki nie pamiętam.Radyjka też byly przekladane z samochodu do samochodu.
W Mazdie zdecydowanie wygrało TTI 880,potem U i Cobra.
W Hiundaiu U,potem Cobra i TTI.
W Omedze nie sprawdzaliśmy.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-02-12, 21:55 ]
A i jeszcze jedno.
Walker w mazdzie poległ a TTI 880 po załączeniu filtrówi błoga cisza.Naprawde radyjko za tą cene wręcz rozniosło walkera.Jak byś usłyszał to przeżył byś szok tak jak ja.
Pozdrawiam.
Unident 68 XL+Sirtel Santiago 1200+magnes 16cm.+K-PO NM-452.
Awatar użytkownika
Lenin
Posty: 35
Rejestracja: 2009-02-09, 22:17
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Lenin »

Potwierdzam wszystko, co kolega Pawlusza napisał o tym teście.

[ Dodano: 2009-02-12, 22:06 ]
Hyundai CRDI - antena Sirio Performer P-800 + SP-S Inox.
http://www.tkdami.net/~rafael/photos/sirio/
Opel Omega - antena Sirio Turbo 2000 PL + gigantycznej średnicy magnes
Mazda 323 benzyna - Wilson Little Will (?)

W Hyundaiu najlepiej spisał się Uniden 68XL. W Mazdzie z zakłóceniami najlepiej poradziło sobie TTI 880.

Wiem, bo testowałem :-) Gdybym teraz miał kupić, to tylko Unidena 78, lub Cobrę 29.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Pawlusza pisze:Walker w mazdzie poległ a TTI 880 po załączeniu filtrówi błoga cisza.Naprawde radyjko za tą cene wręcz rozniosło walkera.
Możesz to opisać jaśniej?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Lenin
Posty: 35
Rejestracja: 2009-02-09, 22:17
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Lenin »

kgb14 pisze:Mnie np. nikt nie przekona , że U 68 jest lepszy od Walkera ;-)
Przyjedź do Radomia, spotkajmy się. Włożysz do mojego toczydła. Zobaczymy jak fajosko trzeszczą wtryskiwacze Common Rail. Kolega Pawlusza ma Unidena 68XL, zrobimy małe porównanie.
Awatar użytkownika
Pawlusza
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-07, 16:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: Pawlusza »

Walker rozkręcony-szumy(przy włączonym silniku).Po załączeniu filtrow nadal szumyOczywiście na wolnym kanale)SQ na 14 nie ma szumów.
TTI rozkręcone-szumy(przy włączonym silniku).Po załączeniu filtrów błoga cisza.Radyjko nadzl rozkręcone.
Z Walkerem troszke pośmigałem i po włączeniu ASC słyszałem z około 1km.ASC jest bardzo brutalne tnie wszystko w pień.
Niestety z TTI nie śmigałem ale po co jak filtr ANL wszystko pięknie wycioł.RG i SQ rozkręcone na max.

[ Dodano: 2009-02-12, 22:30 ]
A tak przy okazji pozdrawiam kolege Lenina i dziekuje za mile spedzony czas podczas testu.
Unident 68 XL+Sirtel Santiago 1200+magnes 16cm.+K-PO NM-452.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”