co kupic 68xl walker ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Yaro
Posty: 30
Rejestracja: 2009-05-24, 08:35
Lokalizacja: LPU

Post autor: Yaro »

Miałem jakieś 3 lata temu U68 XL, ale jaki był odsłuch z jego głośnika nie pamiętam, chyba głównie za sprawą nieprzyjemnych szumów własnych tego radia, lecz wtedy nikt jeszcze nie pisał o powyższej modyfikacji.
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

Najlepiej do testów podłączać ten sam dobry głośnik zewnętrzny.
Ps. Grant , chyba gadaliśmy kiedyś, miałeś problem z mikrofonem do Jacksona.
Grant 33
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-19, 00:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grant 33 »

Witaj bd68,

Tak miałem problemy, piszczała mi sadelta mc7, ale zmieniłem miejsce mocowania santiago1200 na aucie (latałem po dachu z magnesem i znalazłem miejsce w drugim końcu dachu Voyagera).Położyłem kabel H155, zdarłem lakier z dachu i jest lepiej.
Zmieniłęm mikrofon na zwykły i przestało piszczeć u odbiorców.Sadelte mc7 dałem do U78 LTW i z tym radiem hasam pięknie (tak mówia odbiorcy).Dopiszę jeszcze że podobne cyrki miałem przy Herbercie 1.
Właśnie wróciłem z miasta i nadawanie było bardzo dobre bez pisków (jakcon1 mik zwykły) a U78 pojeciał na wymiany tranzystora i filtra do Sinad.
Opiszę swoje odczucia jak wróci po modyfikacji.

Szacunek
Grant33
Maszeruj Albo Giń
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

Grant 33 pisze:Opiszę swoje odczucia jak wróci po modyfikacji.
Czekamy niecierpliwie.
73
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Grant 33
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-19, 00:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grant 33 »

Witam Wszystkich zainteresowanych,

Na wstępie zaznaczę że nie mam doświadczenia w modyfikacjach jak Wy koledzy, pomimo iż z cb jeżdżę 8 lat.Dopiero to forum mnie wciągneło w tematykę cb po kradzieży U520.
Wracając do tematu, po zmianie kondensatora 2SC1674 na 2SC2999 radio zrobiło się bardziej przyjazne w odsłuchu, ale stwierdziłem że to jeszcze nie to.Więc wymieniłem filtr pośredniej z orginału (oznaczenie H455h2) na filrt murata CFWLA455KHFA.w dniach 11.06 do 12.06.2011 wykonałem trasę Wrocław-Międzywodzie-Wrocław.Szumy własne spadły do min. nie muszę już używać DSC (w President ASC).SQELCH ustawiony na 8 a RF Gain na 17, pięknie mnie słychać a odsłuch spory nie chcę przesadzić ale 12 km bez uciążliwych "zgrzytów" z głośnika.Naprawdę z głośnika wydostają się subtelne dźwięki.Mobilki na trasie mówią mi że modulacja jest wspaniała,daleka, bez zakłóceń i pisków.Radio bardzo selektywne nie przepuszcza śmieci z eteru.Nawet żona zapytała czy mam włączone radio bo nic nie "piszczy" słychać tylko czytelne informacje.Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z modyfikacji.W przyszłym tygodniu zabiorę Herberta 1 i U 78 LTW zobaczę czy jest różnica w odsłuchu i nadawaniu (jak nie sprzedam Jacksona 1 to też zabiorę), bo jadę do Międzywodzia na tydzień.
Wszystko przy antenie Santiago 1200, mik Sadelta MC-7.
Sprawdzę jeszcze antenę Sirio 5000 Turbo ( przyszła w piątek 11.06.2011) jak współpracuje z tymi radiami na trasie.
Wszystkoco opisałem przy sporym natężeniu ruchu w eterze, trasa 94 Wrocław-Lubin, trasa S3 Zielona Góra - Gorzów Wlkp., Szczecin - Świnoujście.
Szacunek
Grant
Maszeruj Albo Giń
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Mobilki na trasie mówią mi że modulacja jest wspaniała,daleka, bez zakłóceń i pisków.
Najważniejsze to mieć dobre audytorium :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Grant 33 pisze:kondensatora
tranzystora

Sam przeprowadzałeś modyfikację?
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Grant 33
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-19, 00:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grant 33 »

Witaj kOnr4d,
Modyfikacje nie przeprowadzałem sam ( w takich sprawach jestem laik), miałem wysłać do Sinad ale brakło czasu (własna działalność gospodarcza) mimo iż miałem uzgodnione wszystko z Panem Andrzejem Woldanem z Sinad.
Wszystko zrobiłem we Wrocławiu u chłopaków w porcie na ul.Kleczkowskiej (serwis cb).
Jeżeli alik taki jak ja słyszy przepaść w odsłuchu i nadawaniu do te modyfikacje są naprawdę dobre.
Jeszcze jedno, przy włączonym DSC, radio jest kompletnie głuche, wskazówka modulacji wychyla się do połowy ale nic nie słyszę, więc po urlopie wyślę do Sinad.

[ Dodano: 2011-06-12, 22:45 ]
Tranzystor kupiłem sam, filtr Murata także tylko chłopaki z portu lutowali mi wszystkie gadżety
Maszeruj Albo Giń
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Ciekawe czy stroili czy tylko przelutowali :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Grant 33
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-19, 00:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grant 33 »

Witaj ROAR Moderatorze,

Piski miałem przy radiu w mobilu Jackson 1 przy miku Sadelta MC-7 a przy radiu U78 LTW tego nie mam.

[ Dodano: 2011-06-12, 22:53 ]
Moderatorze,
Przed przelutowaniem sprawdzili czy stoi w częstotliwości, następnie poddali je wymianie na części które im dostarczyłem, ale na regulację DSC wyślę do SInad po urlopie
Maszeruj Albo Giń
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Czy po przelutowaniu tranzystora wrzucili radio na pomiary odbiornika? Robiłeś po modyfikacji testy z jakimś znajomym na dużą odległość?
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Grant 33
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-19, 00:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grant 33 »

Sprawdzili tylko czy trzyma częstotliwość, nie robili nic innego.
Przed modyfikację tłumaczyli mi co może poprawić taka zmiana i jak może zmienić się charakterystyka radia, mówili mi że mogę słyszeć tylko bliskie sygnały ja w LOCAL.
Jak byłem jakieś 15 km od Gorzowa Wlk. odezwał się chłopak z bazy rozmawialiśmy chwilę, ja słyszłem go bd a On mówł że również słyszy mnie również bd.
Maszeruj Albo Giń
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

generalnie to na wszystko trzeba patrzeć "z przymrużeniem oka"... było by super gdyby sama wymiana tranzystora powodowała tak zauważalny spadek szumów własnych... tylko czy to nie jest troche tak jak zamiana w dwudziestoletnim aucie katalizatora na strumienicę?

jeżeli filtr murata jest "skuteczniejszy" to faktycznie może ograniczyć występowanie pewnych zakłóceń...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Grant 33 pisze:Jak byłem jakieś 15 km od Gorzowa Wlk. odezwał się chłopak z bazy rozmawialiśmy chwilę, ja słyszłem go bd a On mówł że również słyszy mnie również bd.
Jak to ten kolego co o nim myślę, to ja bez problemu z nim rozmawiam mając ponad 30 km w linii prostej :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Grant 33
Posty: 35
Rejestracja: 2011-03-19, 00:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grant 33 »

Panowie,
Jestem słaby w tematach przeróbek radii, piszę jako amator czystego odsłuchu i przyzwoitej odległości.Bardzo dużo in plus dało mi to forum.Nakupiłem radii cb jak poj...ny, pojeździłem z nimi, wszystkie presidenty wysyłałem bądź zawoziłem do Sinad.
Było lepiej ale zawsze czegoś brakowało.Zmieniłem położenie mocowania anteny na uchwycie, położyłem w aucie kabel do anteny H155 ( w środę przylutuję jeszcze masę do uchwytu anteny), zmieniłem antenę z Alabamy na Santiago 1200 (w zeszłym tygodniu przyszła Sirio 5000 Turbo - sprawdzimy jak sobie radzi).Kupiłem mikrofony Sadleta MC -7, Densei 2002, KPO 452.Te wszystkie zamiany to dzięki WAM.Odsłuch sie prorawił nadawanie również.
Kiedy przeczytałem o możliwych modyfikacjach U 78 LTW to przystąpiłem do działania.
Po wymianie tych dwóch elementów poprostu jestem pod wrażeniem.Zdaję sobię sprawę że CB to nie telefon komórkowy, ale te modyfikacje poprostu wprawiły mnie w bardzo dobry nastrój.
p.s.
W sobotę jadę na urlop do Międzywodzia więc zabiorę ze sobą jeszcze z trzy radia, i sprawdzę które spisują się najlepiej.A po urlopie będzie wyprzedaż.
Maszeruj Albo Giń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”