Test Unidena 520

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

askier

Post autor: askier »

domino.pl pisze:ale jaka satysfakcja, słychać cię na wiecej niż jednym kanale... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: czy to w zerac czy to w piątkach, jesteś słyszalny, podepnij wzmacniacz tranzystorowy i cała 40 jest twoja, i telewizory w okolicy...
no i tutaj jest meritum... :!:


mam w D to czy Uniden pro520xl sieje na boczne kanały...wiecie panowie co jest od tego gorsze?????? a no OBCOKRAJOWCY, którzy zasiewają nam CAŁY eter...dosłownie CAŁY ETER...wQurza mnie to, bo nie ma dnia aby jakiś Rumun, Rusek, Italijczyk, Francyz, Nimec nie naparzał bo wszystkich możliwych częstotliwościach.. :evil:

wolę Unidena 520xl niż to chamstwo co przyjeżdża do PL zza granicy i psuje mi cały dzień charczeniem, świszczeniem na każdym kanale... :evil:

[ Dodano: 2009-07-17, 17:07 ]
domino.pl pisze:oj żebyś się nie pomylił... ;-)
nie cfaniakuj bo dziś miałem kilka pytań co mnie tak "czysto" słychać...mi to wystarcza :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

askier pisze:wQurza mnie to, bo nie ma dnia aby jakiś Rumun, Rusek, Italijczyk, Francyz, Nimec nie naparzał bo wszystkich możliwych częstotliwościach.. :evil:
a to chyba do słońca trzeba mieć pretensje nie do nich ?? czy się mylę??
Obrazek
askier

Post autor: askier »

maroosz pisze:a to chyba do słońca trzeba mieć pretensje nie do nich ?? czy się mylę??
a jak nie ma słońca to dlaczego jest to samo? :shock:
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

Norbi_Zgierz pisze:Moim zdaniem test zenobka to wielka lipa :!: :!: :!: :roll:
Mam Unidena520 i nic z tych rzeczy które opisujesz nie zauważyłem :roll:
No chyba że sam w nim grzebiesz myśląc że znasz się na tym,a poźniej wypisujesz głupoty :roll:
W takim razie przepraszam :mrgreen:
Norbi. To była funkel nówka prosto ze sklepu. Z fabrycznym mikrofonem. Nie modyfikowana i nie przrabiana.

Mówisz: wypisuję głupoty. Powiem tak: jak usłyszałem to co się dzieje w eterze to pierwsze wrażenie szok totalny. Następnie myśl: co ja robię źle? Po trzecie: może pojawia się jakiś błąd, powtórzyć próbę w innych warunkach. Powtórzyłem było bez zmian. Po czwarte: opiszę to na forum. Zaraz potem konsternacja: przecież zostanę posądzony o obcowanie z czarownicami po takich herezjach. Ale w końcu się przemogłem. Napisałem. Nie spodziewałem się czegoś tak brutalnego. Zawsze sianie kojarzyło mi się z przesłuchami na dwa , trzy kanały a nie na pół pasma. Teraz mam skalę porównawczą. Bo tego nie znalazłem na forum. Takiej skali brak. Rzeczowo i konkretnie. Zawsze tylko ogólniki: sieje. Ale co to znaczy? Teraz wiem co to może znaczyć. Piszesz, że Twoje radio zachowuje się zupełnie inaczej. Wierzę. Podejrzewam, że jest znaczny rozrzut parametrów wśród tych radiotelefonów. Są dobre i są fatalne. Powtarzam jeszcze raz: nie testowałem jakiejś partii. Tak zachowywał się jeden egzemplarz.
amen

pozdróko
(state of shock) zenobek
askier

Post autor: askier »

zenobek pisze:Tak zachowywał się jeden egzemplarz.
conclusion - zanim kupisz przetestuj :!:
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

aixen pisze: Dlatego nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć ten temat...
Wyjaśniłem to powyżej. Przeczytaj dokładnie. Miałem inne wyobrażenia i doświadczenia. W przypadku tego radia życie moje wyobrażenia skorygowało. Skala porównawcza okazała się zupełnie nie z tej bajki. Może komuś też się przyda.
aixen pisze:No bo przecież Ci, którzy używają to radio i są z niego zadowolenie go nie zmienią na inne, Ci, którzy zakupy robią, kierując się popularnością modelu i obiegowymi opiniami lub jedynie ceną kupią właśnie
Może jednak, przynajmniej w ociupince ta obiegowa opinia zmieni się. Tak się łudzę. :mrgreen:
aixen pisze: Zaczynam podejrzewać, że zenobek, się umartwia, cierpi za miliony... :mrgreen: a może tylko leczy skołowane nerwy... ;-)
Kolego może jednak zmiana zainteresowań? Jakaś filozofia może? Psychologia? Albo alchemia. Lub coś podobnego. Podejrzewam, że są fora o takiej tematyce. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.
z.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Moim zdaniem lepszym wyborem za podobne pieniądze jest midland 5001Z. Dodatkowo ma noise blanker więc zawsze o jeden filtr więcej. Minusy? Rozmiary i brak FM ( tak samo jak w unidenie ). I znowu kwestia jak jest przestrojone. Ja miałem i byłem zachwycony. Do dzisiaj nie znalazłem lepszego radia w AM a zmieniłem z braku modulacji FM.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

bartek1706 pisze:a zmieniłem z braku modulacji FM
do czego była ci potrzebna? :->
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Tak też się zastanawiam każdy mówi bo nie ma FM ale tak na prawdę jak często stosujecie tą modulację ?
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

W warszawie i okolicach jest grupa zapaleńców ( stacje bazowe i mobilne ) prcaująca na 27.320 fm.

www.32fm.pl
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

O tym wszyscy wiedzą ( no chyba że są niedoinformowani :) tzw. Okupanci 32 FM :)
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

No więc ja takim okupantem jestem i ciężko bez FM :-)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

aha :mrgreen: pozdrawiamy okupantów... i Zbyszka z nowego dworu mazowieckiego , jeżeli was odwiedza...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Lubię Zenobka i lubię Unidena... bo dzięki niemu bardziej lubię Zenobka :mrgreen:

[lekka psychoza] aixen
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

Ciekawe jest to że Zenobek całą swoją wiedzę i nienawiść opiera na podstawie jednej sztuki U520. To tak jakby poznał niedobrą dziewczynę i uwierzył że wszystkie są takie same.
President jest topową i drogą marką a i tu są przypadki że sieje (o poprawie ASC nie wspomnę). Mój kolega poprawiał modulację w nowym Herbercie 2 za okazyjną wtedy cenę 800zł (albo 850-dokładnie nie pamietam).
Na drogach mamy tysiące użytkowników U520 i gdybyś miał rację to melibyśmy sajgon na paśmie. Z mojego doświadczenia- nie słyszałem jadąc w mieście czy tarsie żeby ktoś przeszkadzał siejąc swoim radiem. I nie pisz że mam głuche radio bo na skręconym SQ do ok. połowy słyszę dalej niż przysłowiowy 1km czy 2.
Pozdrowienia dla Presidenta-szczere bo to dobra choć przepłacona marka. :lol:


Proszę polityką nie zajmować się na forum
Krecik
Ostatnio zmieniony 2009-07-17, 22:34 przez Marko176, łącznie zmieniany 1 raz.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
Zablokowany

Wróć do „Uniden”