Seat Ibiza II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Sugerowałbym przerzucić antenę na drugą stronę klapy :) Jak przejedziesz przez las to będziesz wiedział o czym mówię :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Hasan-Łódź pisze:Sugerowałbym przerzucić antenę na drugą stronę klapy :) Jak przejedziesz przez las to będziesz wiedział o czym mówię :)
Zastanawiałem się z której strony dać i wyszło mi, że z prawej dla mnie wygodniej. Przemyślę to jeszcze pod tym kątem ;-) Dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika
Sargento Garcia
Posty: 45
Rejestracja: 2012-08-23, 22:02
Lokalizacja: Poznań / Wałcz

Post autor: Sargento Garcia »

Ja swój bacik woziłem po prawej stronie autka przez 1 dzień - jak mi drugi raz zawisł na tylnej klapie to dokonałem szybkiej "przeprowadzki" bliżej osi jezdni :mrgreen:
MOBIL: JFK II (tuning KONEKTOR)+Densei EC-2002+SIRIO: Omega 27 i Performer 5000

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,
że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji."
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

1m Ci ściągnęło ? :mrgreen: ML-kę na magnesie też po prawej miałem i nie było problemu. Testy pokażą - w razie czego z przełożeniem nie ma dużo roboty ;-)
Jackill

Post autor: Jackill »

I co dobrze poradziłem ? :mrgreen:
Witamy kolejnego zadowolonego użytkownika z WA-27 ! Masz prawie ten sam zestaw co ja, oprócz radia :-P U mnie uchwyt z lewej strony, bo wysiadam i mam szybki dostęp do anteny, żeby ją położyć czy coś.

Ogólny montaż, bardzo ładny.
Pochwal się później wynikami z osiągnięć anteny.
Dalekich,
73!
Ans
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-22, 11:33
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Ans »

Fajny zestaw :-) musi ładnie śmigać , tylko właśnie antenka z drugiej strony tak myśle
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Ans pisze:Fajny zestaw :-) musi ładnie śmigać , tylko właśnie antenka z drugiej strony tak myśle
Zestaw pracuje bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony z anteny ;-) Na prawdę nie widzę potrzeby przerzucania jej na drugą stronę na razie.

Wrzucam zdjęcia montażu głośnika Uniden esp-12. Zmienił miejsce, ponieważ pod deską koło lewej nogi nieco przeszkadzał i dźwięk był trochę tłumiony. Teraz jest dużo lepiej ;-)

Głośnik powędrował między fotele, za dźwignię hamulca ręcznego, zamontowany na rzepach:

Obrazek
Obrazek

Przewód jest długi, więc tylko częściowo schowany pod plastiki. Nadmiar jest zwinięty pod fotelem.
Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Ufo1 »

osobiście zmienił bym pokrętło przy uchwycie na zwykłą śrubę na klucz 13 i klucz wrzucić do auta
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Klucz 13 to ja mam w samochodzie i nie tylko ja :mrgreen: Zdaję sobie sprawę, że to jest słaby punkt zabezpieczenia przed kradzieżą, ale nie popadajmy w paranoję :-D Na dłuższe postoje antena jest chowana do bagażnika - WA 27 dzieli się na pół i wchodzi bezproblemowo do ibizy.
Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Ufo1 »

chodziło mi o klucz 13 taki specjalistyczny tylko i wyłącznie do antenki :-P a nie jakiś zwykły klucz 13 :lol:
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Dorzucam jeszcze foto jak antena prezentuje się z dalszej odległości, gdyby ktoś był ciekawy jak wygląda WA 27 na małym, leciwym samochodzie ;-) Zabrakło takiego zdjęcia wsród tych z pierwszego postu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

Post autor: Sylwek_ch »

jmaniek pisze:foto jak antena prezentuje się z dalszej odległości, gdyby ktoś był ciekawy jak wygląda WA 27 na małym, leciwym samochodzie ;-)
strasznie duża w porównaniu z autem :-> ale to chyba najmniej ważne :-P
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Przyzwyczaiłem się do niej na tyle, że już nie uważam jej za nadmiernie długą :mrgreen: Moim zdaniem pasuje do auta ;-) Odbiór jest świetny - teraz na krótkie anteny patrze z politowaniem :-P
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Mały upgrade. Postanowiłem usztywnić sprężynę w wa-27. W niektórych sytuacjach zbyt mocno ją bujało, tzn. na dołach, przy ostrym hamowaniu, zamykaniu bagażnika. Postanowiłem to zmienić ;-)

Poniżej zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Założona czarna rurka termokurczliwa fi 5cm na sprężynę. Efekt całkiem niezły, zadziwiająco estetyczny. Zrobiłem małe testy - nie ta antena ;-) W sytuacjach, które opisałem powyżej antena jedynie nieznacznie odchyla się od pionu i szybko uspokaja.
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

:bravo: :bravo: :bravo:
Pomysł przedni, a i estetyka zachowana.
Gratki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seat”