Leon 1, inaczej

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
zylc-i
Posty: 48
Rejestracja: 2013-11-18, 17:07
Lokalizacja: Ostrów Maz

Leon 1, inaczej

Post autor: zylc-i »

Jakiś czas temu postanowiłem przerobić trochę instalację. Znudziło mi się ciągłe wystawianie i chowanie magnesu, do tego szkoda mi było kabla, który się zgniatał (wystawianie przez bagażnik). Na celownik wziąłem Sirio Twin Car. Pozyskałem go od innego forumowicza, z gotową główką DV. Wymieniłem w nim kabel CB na H-155 Bitner, ok 6m (sporo jak na to auto, ale lepiej mieć zapas, niż później się motać). Wczoraj dokonałem dzieła.
Jeżeli ktoś miałby obawy przed grzebaniem się z podsufitką - nie trzeba jej było całkiem demontować, by dobrać się do FMki.
Mały poradnik
Wystarczyło odczepić plastik
Obrazek
To pozwoliło odchylić podsufitkę. Podważenie śrubokrętem przy spinkach - wszystko łatwo poszło, raczej ciężko jest to zepsuć. Dla wygody można odkręcić plastiki na tylnych słupkach i wysunąć spod nich podsufitkę. Dostęp do FMki niezły
Obrazek
Pod śrubkę od Twin Cara poszła dość gruba blacha - koło o średnicy 10cm ścięte od strony bagażnika z otworem dopasowanym do gwintu Twina. Do krótkich anten raczej byłoby to nie potrzebne, jednak ja nie chciałem ryzykować. Będzie jeździć tam czasem WA 27, więc chyba lepiej o to zadbać ;-)
Nie ciągnąłem żadnej "masy" - jest dobre przejście i połączenie z blachą (dachem) od strony podsufitki.
Kabel do CB - strona prawa - tylnym słupkiem, plastikami przy tylnych siedzeniach, progami, nadmiar kabla pod deską rozdzielczą i dywanikiem (wykładziną) nad nogami pasażera. Wtyk kątowy do CB.
Efekt końcowy:
Moje radio to Yosan JC-650 po tuningu, zamontowane w dość nietypowym miejscu jak na to auto
Obrazek Obrazek Obrazek
Popielniczka lekko się opuściła, nie dużo, otwiera się bez problemu, radio siedzi na rzepach 3M Dual Lock (mam wrażenie, że trzyma aż za mocno :-) )
Mikrofon na zaczepie. Do tej pory gruszka jeździła na kolanach, jednak zdarzało jej się spaść gdzieś w okolice biegów na szybszym zakręcie.
Zasilanie. Znajomy elektryk, przy okazji innej roboty w moim aucie, przygotował mi zasilenie "pod stacyjkę". CB podłączyłem za pomocą wtyczek od zasilacza komputerowego (akurat takie miałem na zapasie). Wygląda to tak:
Obrazek
Wersja po schowaniu kabli
Obrazek
Żeby je dostrzec trzeba wiedzieć gdzie patrzeć - dlatego podoba mi się to miejsce.
Widok na auto z tyłu
Obrazek
Omega zestroiła się na (1.3) (1.1) (1.3)
WA 27 (1.1) (1.0) (1.1)
Odczucia: Montaż nie był trudny. Odsłuch lepszy niż na magnesie. Dużo gorzej jest z FM, ale nad tym jeszcze popracuję. :-D Wszelkie zakupy dokonane u Hasana (pozdrawiam :-) )
President Harry + Sirio Mythos 9000 + MAAS KLS-250
President Jack + Wilson Trucker + Sirio Signal Keeper
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Leon 1, inaczej

Post autor: SP9 »

Całkiemładnie i zgrabnie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Leon 1, inaczej

Post autor: konikks »

i to jest montaż.

ten wysuwany schowek nad radiem cb otwiera się?
! HAM I AM !
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Leon 1, inaczej

Post autor: mig25 »

To popielniczka właśnie...

Wysłane z mojego GT-I9300
Awatar użytkownika
zylc-i
Posty: 48
Rejestracja: 2013-11-18, 17:07
Lokalizacja: Ostrów Maz

Leon 1, inaczej

Post autor: zylc-i »

Wojtek KR - Dzięki ;-)
konikks - Tak, to jest popielniczka. Otwiera się w dół, działa sprawnie.
Caps

Leon 1, inaczej

Post autor: Caps »

zylc-i, elegansio ;-)
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Leon 1, inaczej

Post autor: abarth »

spoko montaż. serio chcesz na tym WA27 zamontować? nie obawiasz się że osłona plastikowa nie wytrzyma?
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
zylc-i
Posty: 48
Rejestracja: 2013-11-18, 17:07
Lokalizacja: Ostrów Maz

Leon 1, inaczej

Post autor: zylc-i »

abarth - dach jest wzmocniony, Twin w środku dość solidny, plastikowa osłona - może wytrzyma ;-) Pojeżdżę, potestuję jak to się będzie zachowywać, ale głównie żeby komuś krzywdy nie zrobić. Mam z tego frajdę, w pewnym sensie bawi mnie to, więc chętnie spróbuję :-)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Leon 1, inaczej

Post autor: DR-DM »

Montaż git majonez :bravo:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seat”