Octavia Tour

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Normalnie radiowóz :mrgreen: ekstra ;-)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Almighty pisze: PS Korzystając z okazji podpytam, jeśli można, jak sprawuje się ASC w CRE (w porównaniu do H III), w godzinach szczytu na #19 ?
Szczerze, to nie wiem, nie używam. Jeśli nie używasz fabrycznego mikrofonu, to musisz wejść w ustawienia funkcji, żeby to załączyć. Dla mnie zbyt kłopotliwe dla samych testów. Samo radio ma na tyle dobry RF-gain, że ASC jest zbyteczne.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

AntekPabianice, czy miałeś jakieś problemy z tak poprowadzonym kablem? Chodzi mi o jakieś próby wyrwania, przecięcia, uszkodzenia; ogólnie - szeroko pojętego wandalizmu. Wiadomo, sam uchwyt już może kusić jakiegos idiotę, coby próbował to np. wygiąć itp.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Jeszcze mi się nie zdarzyło. W zasadzie, to nawet radia nie wyciągam z konsoli zbyt często. Ogólnie, mieszkam w spokojnej dzielnicy, na noc auto "idzie spać" do ciepłego garażu, w pracy parkuję na terenie zamkniętym i chronionym. Jeśli zostawiam auto na dłuższy czas w terenie podejrzanym, po prostu wyciągam radio z konsoli, antena do bagażnika i "wsio".
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

No właśnie najgorzej pod tym względem podczas jakiś zakupów w markecie itp.

A jeszcze taka kwestia - ten kabel to masz do wnętrza przeprowadzony którymś z fabrycznych otworów (zakładam podobieństwo OI i OII w tej kwestii) czy po prostu puszczony do bagażnika i przytrzaskiwany uszczelką klapy?
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Puszczony do bagażnika. Na początku tematu masz opis i foty, jednak kabel był przycierany przez klapę, aż do uszkodzenia, więc przesunąłem uchwyt w stronę szyby i kabel między błotnikiem a szybą klapy. Tam jest szersza szpara i nic się z kablem nie dzieje, a jeżdżę tak już rok.
:arrow: http://www.cb-forum.pl/postlink/248143.htm#248143
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Ok, dzięki za info - przyda się, bo u siebie nadal walczę z montażem.
Foty widziałem, ale akurat przejścia do wewn. tam nie widać, stąd też chciałem się upewnić.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Widać, widać. Przypatrz się uważnie:
Obrazek
To samo zdjęcie, zaznaczone miejsce, gdzie kabel wchodzi do bagażnika.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Qn666
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-12, 16:23
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Qn666 »

AntekPabianice pisze:Widać, widać. Przypatrz się uważnie:
[url=http://i1336.photobucket.com/albums/o647/Antek2000/CB-Forum/th_Beznbsptytu1420u_zpsa27fdf79.jpg]Obrazek[/URL]
To samo zdjęcie, zaznaczone miejsce, gdzie kabel wchodzi do bagażnika.
Kolego w jaki sposób składasz DOMINATORA przy wjeździe do garażu? Jest jakaś możliwość złożenia czy w grę wchodzi tylko demontaż i do bagażnika? Ile czasu zajmuje Ci schowanie anteny do bagażnika przy wjeździe np. do podziemnego parkingu? :roll:
Mobil: President Harry III + president ohio
Moje radyjko
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Dominatora nie składam, tylko odkręcam i chowam, zajmuje mi to dosłownie chwilę.
Można zamontować na główce DV przejściówkę na 3/8, ale nie wiem, czy wytrzyma tak ciężką antenę. Ponoć lepsze niż przejściówki z PL, a ja póki co, taką używam.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Antek w 3/8-DV nie ma co się popsuć... To jedna bryła jest, bez żadnego plastiku, łączeń itp. Jedynie ząbki mogą się zjechać. Jedyna przejściówka jakiej ufam :-P
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Ferbus pisze:Antek w 3/8-DV nie ma co się popsuć... To jedna bryła jest, bez żadnego plastiku, łączeń itp. Jedynie ząbki mogą się zjechać. Jedyna przejściówka jakiej ufam :-P
A ja się obawiam że przy ciężkiej antenie zwyczajnie ułamie mi się to ząbkowane kółeczko od reszty. No ale może nie.. ;-)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

No właśnie, Dominator jest dosyć ciężki, sztywny i środek ciężkości ma dosyć wysoko. Nie wiem, czy te ząbki utrzymają taką antenę. Na DV raczej są lekkie anteny, z długich tylko WA 27. Ja tam nie ufam takim mocowaniom, ale to moja subiektywna opinia.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

No właśnie mi się wydaje, że prędzej ząbki puszczą. Miałem przy FGT4 tą przejściówkę i wzbudziła moje zaufanie.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Octavia Tour

Post autor: AntekPabianice »

Małe zmiany: wreszcie antena w dachu po antenie FM.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I miejsce po Inoxie:
Obrazek

Praktycznie zero śladów, jedynie pozostałości kleju po podkładce samoprzylepnej z gąbki, które łatwo będzie usunąć.

Prowadzenie kabla z dziury po tylnym słupku pod plastikiem, dalej lewą stroną i do radia. Wszystko ładnie pochowane i uszkodzenie kabla nie grozi.

W tym miejscu muszę podziękować chłopakom z Konektora za fachowy, estetyczny i profesjonalny montaż. Sam mam dwie lewe ręce, a jeszcze bardziej strach przed dewastacją powstrzymał mnie przed samodzielnym montażem. tu w razie czego, mogłem zrzucić odpowiedzialność na wykonawcę ;-)
Niemniej jestem bardzo zadowolony z efektów i jeszcze raz dziękuję.

Fotki na razie telefonem, ale jak (już w najbliższym czasie) umyję auto, zrobię zdjęcia normalnym aparatem - będzie lepiej i więcej widać.

P.s.: jeszcze tylko muszę powalczyć z instalacją anteny FM ku zadowoleniu żony, bo mnie nie jest za bardzo potrzebna.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”