Skoda Octavia II liftback

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

No, no :-D najważniejsze, to dobry patent :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Franky
Posty: 95
Rejestracja: 2012-02-01, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Franky »

majsterkowicz, czy nie trzeba było podcinać tuneli od nawiewów co są z tyłu za popiółką? Robiłem tam przymiarkę pod u 520 niestety poległem z tym pomysłem :-(
Mobil - Realistic TRC 465,FD 1818 by Konektor,Siro T 5000
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Tego nie widać, więc jest OK :)
Dobrze, że niedawno sobie sprezentowałem multiszlifierkę - bez tego byłoby ciężko.

Co do kanałów nawiewu, to zależy od tego, czy ma się standard, czy lepszą wersje z dodatkowymi nakałami na tył (ja tych nie mam - są zaślepione)
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... kanaly.jpg
Jeżeli te kanały są, to cieżka sprawa, na OCP czytałem, że ktoś je modelował opalarką, coby wtyk antenowy wszedł.
-----
tu widoczne te dodatkowe kanały:
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... 63#1160863
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Franky
Posty: 95
Rejestracja: 2012-02-01, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Franky »

Tak też właśnie są u mnie te kanały i niestety nie podjąłem się tego przerabiać. A miejsce jest na radyjko bardzo fajne. Gratuluje montażu.
Mobil - Realistic TRC 465,FD 1818 by Konektor,Siro T 5000
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Fajnie, fajnie, tylko z tą Omegą na klapie trochę lipa. Ja "na miasto" mam Solarcon Prowler 203 i górna cewka na helikalu robi niezłą robotę. Może pomyśl o czymś takim.
Generalnie super montaż radia, gratulacje
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z radia jak ja bylem. No i fajnie Ci weszło w popielke
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

AntekPabianice, Omega przyszła razem z Cockpitem, więc co mi tam szkodzi spróbować :) - tak jak pisałem, przetestuję, czy mi to odpowiada (w porównaniu do wspomnianych wcześniej anten).

O tym Solarconie to pamiętam, swojego czasu mocno się nad nią zastanawiałem - spełnia warunek, że do garażu z tym wjadę - chociaż nie ukrywam, że boję się, że mogłaby dostać nóg i zniknąć. To mocowanie 3/8 to się da w rękach odkręcić, czy jednak klucz jest potrzebny? Też łatwiej o jej zniszczenie niż zwykłą prętówkę.

Rozważam też T3 27 zamiast FMki - poziom dachu 140cm + 63cm antena i nadal się mieszczę bez problemu w bramie garażowej. No ale to się zobaczy. Póki co testy, a w razie czego z powrotem główka PL i T5000 na uchwyt.

Franky, jeśli nadal roważasz tego U520, to zobacz/popytaj na OCP, bo - tak jak pisałem - ktoś go mimo tych kanałów wcisnął. Te kanały się rozchodzą akurat w miejscu wtyku, więc jest to raczej do zrobienia.

Florek, na to liczę, jeszcze raz dzięki za kątową przedłużkę do mikrofonu - bez tego nie byłoby szans tego montażu.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

3/8 to zwykły gwint. Odkręcisz jak PLkę.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Jak będziesz miał na główce, to mocno dokręcisz kluczem i małe szanse, żeby odkręcić rękami, jeśli na przejściówce, to bez problemów odkręcisz z przejściówką. Ale odkręcić, to sekund 5, więc lepiej odkręcić i schować
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Trochę czasu minęło od montażu radia i anteny, kilka jazd odbyłem z tym zestawem.

To radio jest kapitalne - 99% rozkręcone na maksa, tylko komunikaty, szumy minimalne.

Antena - wygoda z tą długością (nie muszę pochylać), ale zasięg nie jest dla mnie satysfakcjonujący. Na uchwyt wraca T5000.

Muszę jeszcze dorobić wyłącznik na kablu zasilającym, całość wkomponować w jedną z zaślepek po przyciskach w konsoli, tak, aby radio załączać bez ruszania pokrętła - przywykłem do takiego rozwiązania od czasu U520 (z tym, że tam wyłącznikiem było wyjęcie wtyku z gniazda zapalniczki :-) ).

Wspominałem, ze zastanawiam się nad T3 27 na dachu; ale po tym, jak na OCP Antek wspomniał o Solarconie 202 rozważam również tę antenę.
Do tego rozwiazanie z beczką za tylną kanapą, tak, aby w razie czego można szybko podłączyć inną antenę.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

Mowilem, ze radio dziala jak by mialo najlepsz ASC na swiecie hehe... Podlacz zasilanie pod stacyjke i bedzie dzialac jak przekrecisz kluczyk. Mialem tak wiele radyjek w kilku autach i wszystko dzialalo idealnie.
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Pod stacyjkę nie lubię - tak to nie mam nawet normalnego radia :-)
Niech to sobie działa niezależnie, kiedy chce załączę i tyle - dla mnie takie rozwiązaine jest wygodniejsze.
Jutro pierwsza trasa z zestawem T5000 + Cockpit - ciekaw jestem różnic w stosunku do Omegi.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Eh, nie może być zbyt pięknie.
W sobotę po kilkugodzinnym postoju, po powrocie do auta zastałem zdewastowany uchwyt (na szczęście bez strat w lakierze) i rozwalony kawałek kabla antenowego (antena na szczęście w bagażniku).

Cóż, z uwagi na to zajście, zdecydowałem się na powrót do magnesu i MLki. Dzisiaj w ramach prac dorzuciłem wtyk UC1 na kabel, test multimetrem, beczka, podpięta MLka na dachu i test - nosz w mordę, radio przy nadawaniu piszczy - sam to słyszę w głośniku, do tego komunikat "piszczysz kolego".
No to wyciągam całkowicie radio, podpinam bez przedłużacza bezpośrednio do anteny - znów to samo. Eliminuję przedłużacz kabla mikrofonowego - bez zmian.
Jakieś pomysły, co jeszcze sprawdzić?

Dla testu podłączyłem U520 do MLki - jest OK.

Jeszcze ciekawa sprawa - przy nadawaniu (oba radia - Cockpit i 520) załącza mi się halogen z czujką ruchu...
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

To ciekawe, że ktoś się zainteresował samym uchwytem. Najwyraźniej komuś była potrzebna główka.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Myślę, że można rozpatrywać w kategoriach zwykłego wandalizmu. Niestety uchwyt był w zasięgu ręki, łatwo dostępny. Niewykluczone, że ktoś chciał główkę zakosić, ale jednak próba złamania uchwytu (ruch góra - dół) nie dały efektu.
Tak czy siak dzisiaj, jak czas pozwoli, to na drugim aucie stawiam antenę i robię testy, czy faktycznie coś z radiem, czy antena (w co jednak wątpię, bo u520 pracował normalnie).
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”