Montaż CB w Octavii 3

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

BeBek pisze:bardziej chodziło mi to czy przy otwieraniu klapy antena sprężynując nie uderza w dach
Uściślając patrząc z tyłu auta antena wystaje poza obrys dachu (dach i szyby są węższy niż klapa, po złożeniu anteny jest jeszcze ~ 10 cm luzu) natomiast blacha drzwi jest już szersza i przy położeniu anteny i otwarciu klapy jest error dlatego klapę otwieram gdy antena jest postawiona do pionu :!:
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Przem78, wierć dziurę - klapa podziabana przez śrubki od uchwytu, więc i tak już po gwarancji na perforację - wygoda i pewny montaż.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

dziura to dziura na środku dachu antena będzie działać najlepiej

dopiero powiesz że twoja Octavia to "Ciastko z dziurką " :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Octavka z anteną na środku dachu będzie wyglądała jakby "szczała z logo" wreszcie trafiła do celu (żeby nie powiedzieć "orzeł wylądował")

czy tam kura...
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Skorupa pisze:Przem78, wierć dziurę - klapa podziabana przez śrubki od uchwytu, więc i tak już po gwarancji na perforację - wygoda i pewny montaż.
"już po gwarancji na perforację" w tym miejscu. Cała reszta auta nadal ma gwarancje na perforację.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

Nie czarujmy się, nie po to się kupuje fabrycznie nowe auto za ...dziesiat tys zł, żeby wiercić w nim dziurę :mrgreen: .
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

Kasztelan pisze:Nie czarujmy się, nie po to się kupuje fabrycznie nowe auto za ...dziesiat tys zł, żeby wiercić w nim dziurę :mrgreen: .
no właśnie nie rozumiem. jakbym kupował nowe to bym kazał od razu zrobić otwór w dachu na antenę w serwisie :lol:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

ja bym pojechał z anteną żeby założyli w serwisie ! "klient nasz pan "
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

cassiopeia pisze:jakbym kupował nowe to bym kazał od razu zrobić otwór w dachu na antenę w serwisie
Też bym tak zrobił jak by to było kombi :mrgreen: przy sedanopodobnych dziura w dachu wygląda co najmniej śmiesznie :-P i do tego problem z ew położeniem anteny bo z każdej strony daleko :-P
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Post autor: abarth »

ładny samochodzik :)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
gstawiak
Posty: 93
Rejestracja: 2013-02-10, 21:52
Lokalizacja: EBE

Post autor: gstawiak »

Kolego Przem78, jak ci się sprawuje antenka 1,7m na klapie bo też myślę nad takim rozwiązaniem tylko w O2 - i jak jesteś zadowolony z uchwytu - są ślady montażu ? Teraz jeżdżę z PIRATEM na dachu i myślę właśnie nad zmianą :mrgreen:
Sprzedam President Valery - STAN BARDZO DOBRY
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

gstawiak pisze:Kolego Przem78, jak ci się sprawuje antenka 1,7m na klapie bo też myślę nad takim rozwiązaniem tylko w O2 - i jak jesteś zadowolony z uchwytu - są ślady montażu ? Teraz jeżdżę z PIRATEM na dachu i myślę właśnie nad zmianą :mrgreen:
Ogólnie poza trochę kierunkowym działaniem wszystko jest OK i jestem bardzo zadowolony, SWR ~ 1.2 (bez cięcia), mik ze wzmocnieniem się nie sprzęga. Uchwyt spoko mały, stabilny dobrze wykonany :!: śladów na razie nie zauważyłem (oczywiście w miejscu przykręcenia zabezpieczyłem wszystko smarem miedzianym) a kontrolę zrobię przed zimą. Antena jest bardzo lekka jak na swoją długość, osiągi ma nie wiele gorsze niż T5K.
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

Przem78 pisze:przy sedanopodobnych dziura w dachu wygląda co najmniej śmiesznie
ja tam nie zauważyłem żeby sedan z anteną po środku dachu śmiesznie wyglądał. antena ma pracować poprawnie z jak największą skutecznością a nie wyglądac. wyglądać ładnie w aucie to mają felgi
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

cassiopeia pisze:antena ma pracować poprawnie z jak największą skutecznością a nie wyglądac
No teraz to kolego zrobiłeś makao i po makale :mrgreen:
a tak na poważnie
jest to argument, który do mnie w ogóle nie przemawia wręcz jest śmieszny (czy w domu też robisz WC zaraz przy drzwiach żebyś w razie czego zdążył, czy może patrzysz trochę na estetykę :mrgreen: ) po co mam robić dziurę na środku dachu (lub w ogóle w dachu) skoro działanie uchwytu jest zadowalające i do tego estetyczne :?: :?: :!: :!: IMO antena w dziurze na dachu sedana jest:

1 - niepraktyczna (trudno ją złożyć/zdjąć bez dotykania się do brudnego samochodu) a po progach nie mam zamiaru skakać.
2 - wygląda nieciekawie (co innego hatchback, poprzednie auto to był właśnie hatchback i tam to wyglądało super)
3 - nie mam zamiaru patrzeć z obrzydzeniem na moje auto i pocieszać się myślą, że mam +1S do lansu
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
marjanek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-01-18, 13:08
Lokalizacja: biora sie dzieci

Post autor: marjanek »

Ja nie rozumiem dlaczego niektórzy na siłę chcą komuś wciskać swoje poglądy :P
Przecież liczy się zajawka, jednemu nie liczy się wygląd tylko ma mieć zasięg na 50km inny chce żeby jakoś tam jemu się podobało i wystarczy zasięg 5km :)
Panowie więcej zrozumienia dla zajawki drugiego :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”