Corolla E12 by Bebek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Corolla E12 by Bebek

Post autor: BeBek »

Przedstawiam montaż w swoim pojeździe.
Auto to jak w temacie Corolla E12 HB.
Założenie takie jak zawsze u mnie - wszystko schowane przed ciekawskimi, w miarę wygodna obsługa i proste codzienne uruchomienie (czyli przygotowanie do pracy), dodatkowo dość mało inwazyjne (żeby w przypadku wymiany radia bądź samochodu, nie pozostawiać zbędnych śladów). Nie bez znaczenia jest dla mnie możliwość szybkiego przełożenia radia do innego samochodu.
Obrazek
Radio Yosan CB-300+ zamontowany w podłokietniku na uchwycie fabrycznym do którego przylepione są rzepy (niedalekiej przyszłości podłokietnik zostanie pogłębiony i radio będzie bez uchwytu - na samych rzepach w tym samym miejscu). Zasilanie - gniazdo zapalniczki dorobione w podłokietniku (na kablu), podłączone do zapalniczki głównej (gdyby był problem z zakłóceniami to wtedy pokusiłbym się o kabel z aku + przekaźnik , aby nie zapomnieć wyłączać radia). Obecny plan to dołożenie zewnętrznego RF-GAIN'a obok radia (zobaczymy co z tego wyjdzie). Kabel antenowy poprowadzony pod siedzeniem kierowcy (podwieszony do ramy aby nikt po nim nie deptał, z takim luzem żeby można było bezproblemowo przesuwać fotel), następnie wchodzi pod plastiki obok słubka bocznego i bokiem leci do bagażnika i tam już na wierzchu idzie do magnesu.
ObrazekObrazek
Antena Yosan AS-100 na oryginalnym magnesie zakładam w dwóch miejscach (foto), w obu praktycznie swr jest taki sam, zauważalnych różnic w odbiorze nie zauważyłem. W obu miejscach na dachu jest podklejona folia przeźroczysta. Planuję w przyszłości dokupić większą antenę i dołożyć na miasto triflex'a (fm'ka zaczyna się kończyć, a nie chcę pakować dużej anteny w jej miejsce, chociaż kto wie - obecnie sprawa jest otwarta).
ObrazekObrazek
Głośnik NOKIA SP-3 zamontowałem obok kolumny kierowniczej na wysokości stacyjki, jest tam sporo otworów i słychać wszystko wyraźnie praktycznie przed sobą. Bez głośnika nie można było zamknąć podłokietnika, bo dźwięk był strasznie stłumiony. Czasem zamiast głośnika podłączam słuchawkę douszną mono i radio w samochodzie słyszę tylko ja.
Obrazek
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Szału nie ma :roll: ale pierwsze koty za płoty
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Mała zmiana.
Radio bez uchwytu i wtyczka kątowa do mikrofonu oraz anteny. Pozwoliło to lepiej schować radio i już spokojnie można zamykać podłokietnik bez obawy, że kabel mikrofonowy ulegnie uszkodzeniu. Kabel pomimo, że idzie w kierunku do tyłu samochodu to robi ładną (dużą) pętlę i wychodzi bokiem w kierunku kierowcy i dzięki temu jest bardzo poręczny w użytkowaniu (akurat na zdjęciu kabel idzie w przeciwną stronę, ale tak też może być i mi nie przeszkadza).
A obok zewnętrzny rf-gain - o tym jak się spisuje napisze niebawem.
Obrazek
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Robson__007 »

Czekamy na opinie o RF-gain, ja nie byłem zadowolony z niego :mrgreen:
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Corolla E12 by Bebek

Post autor: BeBek »

Od dłuższego czasu w Toyocie wylądowało Apollo.
Radio w schowku tam gdzie była 300 a później 650 i 850.
A przypadkiem znalazłem stary uchwyt systemu Multidapt firmy Krusell, który pozostał po etui do telefonu i aż prosił się o wykorzystanie.
A wygląda to tak:
Obrazek
A sam uchwyt:
Obrazek
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Corolla E12 by Bebek

Post autor: Olo.. »

Świetny uchwyt na mikrofon. 8-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Corolla E12 by Bebek

Post autor: SP9 »

Dobry pomysł na uchwyt ...aż poszukam czy jakis mi sie po starej nawigacji gdzieś nie pląta :-)
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Corolla E12 by Bebek

Post autor: BeBek »

A teraz uzupełnienie:
Głośnik NOKIA (wkrótce pewnie będzie wymieniony na Unidena ESP-12 lub Motorole RSN4001a) przymocowany na rzep, aby łatwo można było go zdemontować. Z boku dorobione gniazdo dla podłączenia słuchawki i wyłącznik. Układ działa tak, że na gniazdo słuchawki zawsze jest puszczony sygnał, a głośnik można odłączyć wyłącznikiem.
Obrazek
Apollo zamontowane w podłokietniku wraz z przełącznikiem antenowym. Przełącznik przełącza antenę z Apollo na drugi kabel do przodu na którym podpinam drugie radio. Jedyna modyfikacja to zwarcie do masy wejścia które jest aktualnie odłączone, bez tego siało do radia każda ładowarka podłączona w samochodzie.
Obrazek
A tak zamontowane na rzepach AT-6666, a czasem apollo zamiast na przedłużce i uchwycie na szybie ląduje w miejscu na kubki i jest podłączone bezpośrednio tak jak widać na tym zdjęciu:
Obrazek
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Corolla E12 by Bebek

Post autor: BeBek »

Mała aktualizacja:
Wymieniłem magnes na SIRIO MAG 145 PL, oryginalny kabel idelanie pasuje długością od bagażnika do podłokietnika. Na magnesie najczęściej Sirio ML-145, ale czasem gości tam Megawatt 4000 lub FLEX LOG 4, a sporadycznie AS-100 lub Missouri.
Apolo zastąpione przez CRT Mike mocowanie tak jak poprzenio na rzepach 3m Dual Lock, wyleciał tylko przełącznik, bo kabel idący do niego (pomimo że jest przełączone) jak nie niest podłączony po drugiej strownie do radia powoduje zbieranie przez radio strasznych zakłóceń. Prawdopodobnie trzeba inny przełącznik, a póki co gdy chcę podłączyć drugie radio odpinam od MIKE'a i łączę w podłokietniku.
Przedłużka do MIKE'a zmieniła swoje położenie i została podciągnięta do schowka na dokumenty (pod sterowaniem nawiewu) i tam też mieści się 'mikrofon' gdy chcę go schować i nie muszę nic odpinać. A po odłączeniu kabelek trzyma klapkę, żeby sie całkiem nie otwierała (zdjęcie zamieszczę kiedy indziej).
Kabel do 'dyskretnej' słuchawki od głośnika (pozostał tak jak poprzednio) wraca teraz od spodu do podłokietnika i stamtąd można go wyciągnąć gdy przełącze przełącznik na głośniku (kabelek widać na pierwszym zdjęciu).
Wymienione wszystkie wtyczki zasilające pod radiotelefony na modelarskie XT60.
Obrazek
Drugie radio AT-5555N zamontowane prawie identycznie jak w drugim samochodzie czyli uchwyt na rzepie 3M Dual Lock i w takim miejscu że radiator opiera się o podłogę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Uchwyt mikrofonowy zakładam tylko gdy potrzebuje, a częściej używam uchwytu na szybie (zwłaszcza do MIKE'a).
Obrazek
Plany na przyszłość to dorobić uchwyt taki jak u kolegi 'alban' http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 30#p340761 a może nawet dwa (drugi do VHF) po obu stronach klapy. Ewentualnie coś zauważyłem, że antena FM chyba zaczyna się kończyć, więc jeśli się to potwierdzi to do auta pójdzie antena wewnętrzna na szybę a dziurkę w dachu będę miał uwolnioną i tam zagości prawdopodbnie stopka PL.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corolla E12 by Bebek

Post autor: Bartek048 »

Kolego widzę że przerabiałeś zarówno Apollo jak i Mike'a. Powiedz jakie różnice? To prawda że Apollo ma węższy odbiornik?
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Corolla E12 by Bebek

Post autor: BeBek »

Tak Apollo było węższe i przy silnej propagacji to słychać (moje apollo nie miało jeszcze RF-Gain'a i dlatego go sprzedałem).
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toyota”