Instalacja by PanMloteczek w Passacie B5 FL (3bg)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Instalacja by PanMloteczek w Passacie B5 FL (3bg)

Post autor: PanMloteczek »

Witam ze wzgledu ze uzywam radyjka w dluzszych trasach (a jezdze praktycznie tylko trasy po 300km dziennie przewaznie) zdecydowalem sie na cb ktore znacznie poprawia komfort jazdy i na naprawde dlugich trasach jak przeprawa przez UE daje mozliwosc pogawedki co skutecznie likwiduje znuzenie jazda.

Na poczatku byl zestaw TTi 770 oraz antena Apollo okolo 50cm.
Niestety ani to zasiegu ani jakosci odbioru nie mialo wiec zakupilem Sirio ml 145.
Ponownie szumofon wciaz byl szumofonem a antena nie chciala sie stroic nizej niz 1.6 o ile pamietam.

Tak wiec zdecydowalem ze sprzedam szumofon i antene zwroce do sprzedawcy.

Zakupilem Yosan PRO-120 oraz antene Yosan ML-145 i po krotkich potyczkach z usterka radio zachwycalo mnie do pewnego momentu....


Uznalem ze nalezy je zmodyfikowac bo za bardzo tnie dalekie silne sygnaly i dostalo nowego ducha jak bym nagle uzywal radia o klase wyzszego.

Tu modyfikacja viewtopic.php?t=14229#183068

Jakoz e radia uzywam czesto a i pasazer czasem mi sie zdaza z tylu to zamontowalem je na stale (mozna wyciagnac bez problemu) ukladajac kabel odpowiedno pod podsufitka i instalujac moim zdaniem swietny glosnik NOKIA (mialem go kiedys do innego celu z tad decyzja o ponownym zakupie do cb).

Do tej pory nie bylem zdecydowany na dziorke wiec uzywalem nagnesu i z tad pomysl na gniazdo laczeniowe w slupku do ktorego podkrecany byl magnes.

Na chwile obecna bedzie dziorka na srodku z glowica sirio PL i wzmocnieniem od spodu (fotki beda uaktualnione po zamontowaniu). Zas w przypadku wiecienia trumny uzyje przedluzenia od glowicy do magnesu gdzies na tyle z antena ML 145 w pozycji kierunkowj do przodu.

Co prawda mial byc modzik z glowica Sirio Twin car przerobiona na PL i ewentualnym magnesem na rpzedluzce na srodku, ale czlowiek wciaz sie uczy i wkoncu dojrzalem do dziorki :mrgreen:


Obrazek
Radyjko mam zamiar przymocowac na stale do konsoli od wewnatrz tak by nie dalo sie go wyrwac bez wykrecania calej konsoli srodkowej. A w przyslosci (pewnie w wakacje) jego miejsce zastompi Walker ASC jesli wejdzie a jesli nie to postaram sie o konsole 3 din i bede kombinowal.

Obrazek
Glosniczek Nokia wydaje mi sie najoptymalniej zamontowany bo nie rpzeszkadza, nie razi po oczach i co najwazniejsze to zkierowany jest na twarz dzieki czemu swietnie slychac a i brzmienie ma super jak na taki glosniczek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tym gniezdzie konczy sie ''niewidzialna'' instalacja i podkreca sie krotki kabel od magnesu co znacznie ulatwia montaz, nie przeszkadza pasazerom i co najwazniejsze narazony na uszkodzenie jest tylko odcinek przenoscny. Zadnych zmian w odsluchu, nadawainu, rezystancji czy swr.

Obrazek

Maly brzydal ale po doszczelnieniu nie odstempuje jakoscia od President Missouri, realnie okolo 5km na miescie a przy warunkach idealnych spokonie mozna zagadac z 10km.

Obrazek

Ml-145 od Yosan'a jest identyczna w parametrach i jakosci wykonania jak sirio ml jedynie magnes jest nieciekawy ale rekompensuje to cena.

Obrazek

Co ciekawe magnes Yosana ML-145 daje rade spokojnie utrzymac Sirio Turbo 5000 do 110km/h. Szybciej nie wiem bo nie jezdze wiecej niz te 100-110.

Teraz bedzie dziorka w tym samym miejscu dokladnie po srodku dachu wiec instalacja jak nalezy bo magnes jednak ma swoje wady eksploatacyjne.


Obrazek

Wspomniany twincar. Jak by ktos potrzebowal to moge odstompic a nawet i przerobic na zamowienie na PL czy DV.

Kolejna podyfikacja jaka przewiduje po otrzymaniu Astatic Road Devil to umieszczenie go jak tu w drzwiach zeby nie platal sie wokol lewarka zmiany biegow czy miedzy kubkami.

Obrazek

Tak to bedzie wygladalo. Mianowicie przednie gniazdo bedzie bez zmian ale wolne do podlaczenia ori majka na wypadek awarii DV. Od tylu radia bedzie identyczne podlaczone rownolegle do rpzedniego i pociagniete przz wtyke do gniazda przedluzki w drzwiach chy gdzie tam znajde miejsce na Devila.

Zastanawiam sie jeszcze nad wukonaniem jakiejs zaslepki na radio co by oka nie kusilo bo szkoda szyby tylko. Wyrwac bez zniszczenia go lomem i tak sie nie bedzie dalo :lol:
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 21:24 przez PanMloteczek, łącznie zmieniany 2 razy.
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
Awatar użytkownika
Sebath
Posty: 48
Rejestracja: 2011-09-04, 14:14
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Sebath »

Jakieś foto?
Baza: Alan 28D+SUPERSTAR 6-8A+antena w planach

Ręczniak: Intek H-520 Plus
pavlorbr
Posty: 78
Rejestracja: 2011-12-01, 17:10
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: pavlorbr »

to gniazdo połączeniowe dość ciekawe rozwiązanie ale tylko przy magnesie i częstym ściąganiu bądź zmianie anteny. co do dziurki ja już zrobiłem 2 w 2 samochodach z rozpędu podziurawiłem wszystko, ale w pasku można śmiało 5000 na reling dać,

może to jakaś alternatywa dla osób których głowa boli gdy słyszą o dziurce ;p :mrgreen:
mobil.1 - Stabo 3001e (po Sinad) + EC2002 -> Sirio Turbo 800 (reling)
mobil.2 - Uniden pro 520 + Diesel 360-82 -> Delta 27
mobil.3 - poszukuje JC-3031 ?? + Sirio T3 (dziurka)

SPRZEDAM -- Diesel 360-82
SPRZEDAM -- President JACK info PW
PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Post autor: PanMloteczek »

No ja slyszalem o dziorce i o relingu i magnesie....magnes wybralem zeby nie dziorawic, reling odpada bo dzialanie kierunkowe, magnes mnie wkur... bo kabel sie lamie, guma sie niszczy i dach drapie jak sie syf przyklei. Auta nie zamierzam zmieniac az padnie, cb chce miec porzadne wiec musialel zchowac honor do kieszeni i robie dziore. Czy uwazacie ze dobrze robie? Wciaz robie to z desperacji a nie szczerych checi. Chce dobrze, a dobrze to dziorka.... :-(
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
Awatar użytkownika
Patriko
Posty: 541
Rejestracja: 2010-10-02, 20:54
Lokalizacja: JO82XH

Post autor: Patriko »

Mi to najbardziej podoba się gałka od biegów :mrgreen:
PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Post autor: PanMloteczek »

Patriko pisze:Mi to najbardziej podoba się gałka od biegów :mrgreen:
:mrgreen:
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Patriko pisze:Mi to najbardziej podoba się gałka od biegów :mrgreen:
Nooo, gałka super :-) ogólny montaż też bardzo fajny, tylko tej dziurki brakuje :-P
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Post autor: PanMloteczek »

Obiecuje poprawie sie bedzie dziorka w rpzyszlym miesiacu jak deszcze ustana. Potrzebuje kolo 10 stopni minimum i jakichs 3 dni bez desczy na zrobienie tego bo silikon schnie w minimum (ten rtv ktory mam) 5 stopniach i 24h wiec w takim zcisku ze 3 doby mysle.

A i za jednym zamachem bede likwidowal antene FM zeby nie zakrywala anteny cb :mrgreen: jak dzialac to konkretnie.
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Stavros, to będziesz wiercił? Wykorzystaj dziurę po FM.
PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Post autor: PanMloteczek »

Nie dziurka od fm odpada bo dzialanie kierunkowe bedzie. W dziorke od fm daje taka antenke http://www.ebay.co.uk/itm/190622004169? ... 1423.l2649
co by nie zaslaniac anteny CB bo ori bat ma az 42cm (ten do fm).
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Skorupa-S1 pisze:Stavros, to będziesz wiercił? Wykorzystaj dziurę po FM.
Popieram. Jak chcesz wywalić fmke, to wsadź antenę cb w jej miejsce i też będzie dobrze :-)
Ja nie miałem fmki w dachu, a dziurę i tak zrobiłem mniej więcej tam, gdzie powinna być. Zobacz w temacie mojej instalacji.
Pzdr.

[ Dodano: 2012-01-09, 21:47 ]
Stavros pisze:Nie dziurka od fm odpada bo dzialanie kierunkowe bedzie. W dziorke od fm daje taka antenke http://www.ebay.co.uk/itm/190622004169? ... 1423.l2649
co by nie zaslaniac anteny CB bo ori bat ma az 42cm (ten do fm).
A, no chyba że tak :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Kierunkowo, ale akurat kierunek działania będzie dobry, bo jedziesz do przodu :)
PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Post autor: PanMloteczek »

Lubie miec to czego wymagam, a wymagam zeby bylo daleko, czysto i rownomiernie wokol. Tak tez doczytalem ze tylko dziura na srodku, majk ze wzmocnieniem i echem oraz minimum turbo 5000 2metry spelnia moje wymagania. Pozniej jeszcze tylko poprawa radyjka na walkera po sinadzie i antene na texas i wsio. Ale to juz duze koszta wiec plany nie na dzis.
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Texasa bym sobie darował na rzecz lepszego radia.
PanMloteczek
Posty: 311
Rejestracja: 2011-11-10, 02:41
Lokalizacja: UK

Post autor: PanMloteczek »

Skorupa-S1 pisze:Kierunkowo, ale akurat kierunek działania będzie dobry, bo jedziesz do przodu :)
Dla mnie tak, ale dla innych? Ja procz pytania o stan drogi/wypadki/pogode informuje (mimo ze nikt nie pyta) jesli zdazy sie cos nieoczekiwanego. Np ostatnio w niemczech zerwala sie taka zamiec ze wszyscy zaczelismy jechac (sniezyca jak sciana od 0 do maxa na przelomie moze 400 metrow sie rozwinela) na awaryjnych 10-15km/h. Ci z tylu mogli by wjechac w kogos bo wiele aut sie poprostu zatrzymalo. Natychmiast zaczelem nadawac ze jest awaria z pogoda i jeden mobilek podziekowal bo mial na sobie 42 tony i ledwo wychamowal przed ta zawierucha (dzieki nawolywaniu o sytuacji). Zlapala go na gorce porzadnej (kolo 15 stopni) gdzie inne ciezarowki stanely przed nim i by walnol jak w sciane.

Majac tylko nadawanie do przodu bede konsumentem i nie bardzo pomoge w razie jakichs komplikacji chyba ze tym z naprzeciwka.

[ Dodano: 2012-01-09, 22:07 ]
Skorupa-S1 pisze:Texasa bym sobie

Powiadasz ze t5000 to juz wystarczajaca antenka? Texas pewnie juz jest tylko snobistycznym zakupem bo nie ma generelnie nic lepszego :mrgreen: Tez sie nad tym zastanawialem czy texas to juz nie przesada.

Radyjko mam w planie walker asc po sinadzie- czy bedzie to dobry wybor?

Powiem szczerze, yosan jest super w porownaniu do innych, ale mi nie wystarcza bo nasluchalem sie bazowki jak ladnie nadaje i odbiera bez szumow :mrgreen:

Pewnie sam sie zkrzywdzilem tym odsluchem z bazy co?
Bo moc to trzeba miec, a nie tylko o niej mowic;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”