Instalacja VW POLO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Instalacja VW POLO

Post autor: marmur »

W końcu po wielu bojach z wyborem (jakieś 2 tygodnie) udało mi się skompletować cały zestaw CB.

Oto i on:
  • - YOSAN PRO-120 "BLUE" po tuningu
    - SIRIO MEGAWATT 3000 + SIRIO MAG 145 PL
    - MASS KLS-250
Jeśli chodzi o montaż, to chciałem ukryć wszystko jak najbardziej się tylko da, oczywiście nie tracąc na wygodzie korzystania ze sprzętu (i chyba mi się udało).

1. Kamuflaż(po kliknięciu w zdjęcie, otworzy się większy rozmiar):
Obrazek



2. Sposób mocowania zaślepki:
Na plastiku przyklejone dwie metalowe blaszki na taśmę dwustronną.
Zaślepka zaczepiana o magnesiki do kieszeni radia CB -> patrz punkt 3).
Obrazek



3. Radyjko gotowe do pracy (zwróćcie uwagę na magnesy - małe srebrne kropki na kieszeni CB radia)
Są to magnesy z rozebranego ustrojstwa od zamykania drzwiczek w meblach kuchennych na tzw "click" (wciśniesz zamyka się, wciśniesz drugi raz otwiera się) - nie pytajcie gdzie to kupić ponieważ nie mam bladego pojęcia, tata w komórce znalazł i mi dał :D
Obrazek



4. Uchwyt na gruszkę (otrzymałem w prezencie od AntekPabianice - DZIĘKI !!!) - standardowy leży nierozpakowany w pudełku.
W zupełności mi wystarcza, nie wypada(mocny zacisk z plastikowymi ząbkami) no i przede wszystkim odczepialny - gruszkę i uchwycik wrzucam do schowka i nie ma śladu.
Obrazek



5. Całokształt konsoli środkowej:
Obrazek


6. Głośnik MASS KLS-250 idealnie wpasował się w pułkę po lewej stronie kierownicy (słychać idealnie, a ta pułka(wnęka) działa nawet delikatnie jak pudło rezonansowe) :mrgreen:
Obrazek



Zapytacie pewnie jak mi się korzysta z potencjometru?
Jest spoko, to że radio wsunięte zostało ok 1cm w głąb, nie przeszkadza mi w ogóle w korzystaniu z pokręteł.
  • - SQUELCH (zewnętrzne pokrętło) ma taki plastikowy bolec, który ułatwia obracanie nim.
    - GŁOŚNOŚĆ (wewnętrzne pokrętło) obsługuje się bezproblemowo.
    - RF-GAIN (wewnętrzne pokrętło pociągnięte do siebie) tym bardziej bezproblemowo bo gałka się wysuwa bardziej na zewnątrz.
Ogólnie budowlaniec z rękoma jak bochny chleba miałby może problem, jednak ja (pomimo wysokiego wzrostu i sporych rąk) radzę sobie spokojnie z tym pokrętłem.

Jeśli chodzi o antenkę to jutro będę miał po pracy trochę więcej czasu, to zrobię fotki i dodam kolejny wpis.
Tym razem z opisem montażu anteny (w skrócie mogę zdradzić tylko, że kabel antenowy jest dopiero widoczny jak wychodzi z bagażnika na dach - więcej szczegółów już wkrótce :-P ).

Oczywiście czekam na komentarze :hopla:
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
Caps

Post autor: Caps »

Montaz baaaardzo fajny ;-)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Bardzo zgrabnie to wyszło
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Caps

Post autor: Caps »

marmur, a przykrywka trzymająca się na magnesy nie spada?
Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marmur »

Nie spada.
Może, jakby to było przyczepione do sufitu na te magnesiki, to podczas wjechania w dziurę odpadłoby.
Jednak w tym modelu POLO konsola środkowa jest pod delikatnym kątem więc nie spadła mi jeszcze ani razu i nie sądzę żeby to się stało (poniżej przykładowe zdjęcie z profilu konsoli :-P )
Obrazek

Dodatkowo dodam, że plastik o plastik nie obciera i trzeba puknąć palcem w zaślepkę żeby usłyszeć jakikolwiek dźwięk.
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
Caps

Post autor: Caps »

Kminie kminie.
Fajnie to ci wyszło. dyskret jest, wszystko pod łapką ;-)
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Perfekt. Kawał dobrej roboty, estetycznie i w najlepszych możliwych wnękach (radio, głośnik). W moim guście. Chciałbym mieć tak zamontowane cb :) Obecnie wnętrze samochodu nie daje mi takich możliwości, a i czasu na głębsze rozmyślenia w tej kwestii brakuje, stąd radio jeździ wciśnięte między fotele.
Jeszcze raz gratuluje montażu.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Bardzo fajny montaż :bravo:
Czekam na opis i foty montażu anteny.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marmur »

DR-DM pisze:Bardzo fajny montaż :bravo:
Pokaż jeszcze antenę.
Jutro będą fotki z anteny, dzisiaj nie miałem za dużo czasu i wolałem zrobić kilka dobrych we wnętrzu.
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Bardzo ładny montaż. Możesz spojrzeć na mój montaż, mam takie samo auto. Nawet uchwyt na mikrofon tego samego typu. U mnie harry III tak głęboko nie wchodził, ale też dorobiłem mu zaślepkę, choć nie taką fajną. Mój głośnik też na początku był w tym samym miejscu, ale szkoda było mi kolejnego schowka.

Link do mojej instalacji.
http://www.cb-forum.pl/topics154/vw-pol ... t20935.htm
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Bardzo ładny i przemyślany montaż.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Instalacja VW POLO

Post autor: AntekPabianice »

No i super Ci to wyszło :bravo:
Ciekawi mnie teraz, kto jest większym perfekcjonistą, Ty, czy Twój tata ;-)
marmur pisze:6. Głośnik MASS KLS-250 idealnie wpasował się w pułkę po lewej stronie kierownicy (słychać idealnie, a ta pułka(wnęka) działa nawet delikatnie jak pudło rezonansowe) :mrgreen:
Po stronie pasażera trochę gorzej słychać, co pewnie jest zaletą ;-)

A ten uchwyt na mikrofon to trochę szpeci ogólny obraz. Był robiony tak na szybko, raczej dla testów tego mocowania i wymaga dopracowania pod względem estetyki. Możesz obciąć górną część tego plastiku i pomalować na czarno, wtedy będzie gites ;-)

Pozdrawiam
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja VW POLO

Post autor: marmur »

AntekPabianice pisze:No i super Ci to wyszło :bravo:
Ciekawi mnie teraz, kto jest większym perfekcjonistą, Ty, czy Twój tata ;-)
Ogólnie pomysł od początku był mój na wyżej pokazany montaż, jednak przy montowaniu tego wszystkiego, bardzo dużo pomógł mi właśnie tata, który zna polówkę od podszewki i stąd kabelek antenowy wylądował pod uszczelkami w drzwiach a nie gdzieś pod dywanikami na widoku.
Jeśli chodzi o samą kieszeń(front) to nie trzeba było nic docinać ani szlifować, ze względu na to że jakimś cudem zmieściło się wszystko idealnie w to miejsce na konsoli środkowej.
Po stronie pasażera trochę gorzej słychać, co pewnie jest zaletą ;-)
Jasne że jest :D Chociaż powiem Ci że jak jechaliśmy do Wrocławia to dziewczyna się dopytywała - "... co on tam powiedział, bo nie słyszałam?" :mrgreen:
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Instalacja VW POLO

Post autor: AntekPabianice »

marmur pisze:
Po stronie pasażera trochę gorzej słychać, co pewnie jest zaletą ;-)
Jasne że jest :D Chociaż powiem Ci że jak jechaliśmy do Wrocławia to dziewczyna się dopytywała - "... co on tam powiedział, bo nie słyszałam?" :mrgreen:
Też już złapała bakcyla? ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja VW POLO

Post autor: marmur »

AntekPabianice pisze:
marmur pisze:
Po stronie pasażera trochę gorzej słychać, co pewnie jest zaletą ;-)
Jasne że jest :D Chociaż powiem Ci że jak jechaliśmy do Wrocławia to dziewczyna się dopytywała - "... co on tam powiedział, bo nie słyszałam?" :mrgreen:
Też już złapała bakcyla? ;-)
Raczej nie złapała, ale wiesz jak to z kobietami jest...
Jak gdzieś ktoś gada, to one pierwsze muszą wszystko wiedzieć (plotkary)....
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”