Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cober
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-29, 17:35
Lokalizacja: Mazowsze

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: cober »

Witam

Chciałbym przedstawić swój zestaw CB w Passacie B6. Do niedawna korzystałem z Johnnego III po modach oraz z Herberta I wraz z antenami na postawie magnetycznej Sirio 16cm. Niestety choroba CB się rozwinęła i po rocznym namyślę podziurawiłem dach w swoim Pasztecie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tej chwili zestaw składa się z radia AnyTone AT-6666 V2 oraz anten Sirio Turbo 1000 oraz Sirio Turbo 3000. Antenki zakładane zależne od okoliczności. Dziura w dachu z małym kompromisem dla estetyki nie znalazła się zupełnie na środku. Kabel za to jest bezkompromisowy: HIGHFLEXX-7 - gęsty oplot, gruba miedziana folia, gruba linka żyły gorącej okryta grubą warstwą izolacji. Kabel zadziwiająco elastyczny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji montażu anteny na stałe wygłuszyłem solidnie dach. Jest znaczna poprawa akustyczna. Jest dużo ciszej a to zbawienie biorąc pod uwagę fakt iż w aucie jest jakościowy system audio ( do obejrzenia na strefie car audio ) Na dach poszły maty Silent Coat, które akurat były pod ręką oraz gąbka GMS 3mm - zdjęcia w trakcie prac, finalny efekt był lepszy a dach był szczelnie zaklejony, jednak tego nie zobaczycie bo gdzieś mi zdjęcia wcięło :p

Radio przymocowane na grube rzepy 3M świetnie się trzyma i estetycznie wygląda. Wystarczyły 2 paski po 10cm. Kable pochowane i jedynie zastanawiam się gdzie zamocować mikrofon :) pomyślimy o tym wspólnie :D

Dach wzmocniony blachą alu 3mm i dodatkowo matami pozwala na montaż najbardziej wymagających anten. Wtyk LC27 przerobiony pod kabel 7mm porządnie zalutowany (nawet na ekranie) co widać na zdjęciach.

Zestaw pracuje sporo lepiej niż na magnesie (porównywałem na Johnnym 3 po modach) zauważalnie wyższy zasięg odbioru i nadawania oraz znacznie mniej zakłóceń z eteru być może było złe strojenie - nie mam pewności. Obecny setup zakupiony oraz strojony był w Konektorze więc pewność 100% :)

Radio nie przeszkadza mojej wybrance życia ani wizualnie, ani akustycznie ( regulowany ASQ, małe szumy własne, brak zakłóceń z pojazdu) ani gabarytowo :) reasumując: radio idealne w tym wypadku :D

Estetykę oceńcie sami ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-09-23, 18:47 przez cober, łącznie zmieniany 1 raz.
AT-6666 z turbo
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: Olo.. »

Ładnie, ładnie. Ja mam mikrofon nad lewym górnym rogiem wyświetlacza . Zwykly uchwyt na mikrofon podgiąłem i wcisnąłem między dwa elementy deski. Trzyma to elegancko.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: SP9 »

:bravo: dużo pracy przy tym było, ładnie i estetycznie - antenkę dałbym jednaj jak najdłuższą - pomysł z dwiema antenami w zestawie - krótka na miasto i długa na trasę sprawdzony
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
cober
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-29, 17:35
Lokalizacja: Mazowsze

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: cober »

Olo.., widziałem. Bardzo dobre miejsce, gorąco o nim myślę. Chciałbym jednak troszkę mniej eksponować mikrofon. Pomyślę na spokojnie a o efektach się pochwalę

Wojtek KR, pewnie niedługo zawita Santiago 1200 :D Jak trafnie zauważyłęś roboty był cały dzień. Długo się zeszło może przez przerwy na rzucanie mięsem :D trudno było poskładać podsufitkę - jestem pedantyczny i chciałem zgrać ją idealnie tak jak była a mocowania podsufitki w tym pojeździe takie, że CH im w D...
AT-6666 z turbo
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: Slawo13 »

Porządny montaż , efekt końcowy robi wrażenie ,dużo pracy w to włożyłeś :bravo:
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
cober
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-29, 17:35
Lokalizacja: Mazowsze

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: cober »

Slawo13, Nie lubię widzieć kabli walających się po samochodzie a montaż podstawy magnetycznej na klapie bagażnika skraca osiągi zestawu CB i właśnie stąd długo odwlekana diecezja o dziurze w dachu. Auto prawie całe wygłuszone więc dach był tylko kwestią czasu :) Wszystko co solidne wymaga czasu ale za to odwdzięcza się bardzo dobrymi efektami/osiągami.

PS. Pytanie dla ogółu - SWR w tych antenkach zejdzie poniżej 1.2? Ponoć niżej się nie dało. Turbiny tak mają? Warto drążyć temat?
AT-6666 z turbo
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: DR-DM »

Miód malina git majonez :bravo:
Zrób wieszak na mikrofon tak jak pisze Olo... W poprzednim radiowozie, też tak miałem.
cober pisze:Pytanie dla ogółu - SWR w tych antenkach zejdzie poniżej 1.2? Ponoć niżej się nie dało. Turbiny tak mają? Warto drążyć temat?
Daj sobie spokój, jest dobrze.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: Lagunasnk16 »

cober pisze:Wszystko co solidne wymaga czasu ale za to odwdzięcza się bardzo dobrymi efektami/osiągami.
Dobrze powiedziane, za całokształt mocna 5- ątka :bravo:
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
cober
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-29, 17:35
Lokalizacja: Mazowsze

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: cober »

Trafiła nowa zabawka: UNIDEN ESP-12 BEARCAT

Fabryczny głośnik w AT-6666 jest niezły jednak chciałem ukierunkować głos najbardziej jak to się da na kierowcę. Miejsce chyba najlepsze z możliwych, kable oczywiście pochowane jak należy, uchwyt głośnika solidnie przynitowany do tzw czwartego pedału (podstawy pod nogę). Nie przeszkadza, prawie nie widać a słychać wyśmienicie :) no i kobiety nie irytuje :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek
AT-6666 z turbo
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: DR-DM »

Hmm, skoro tobie tak pasuje to OK, ale słupek środkowy uważam za lepsze miejsce do montażu głośnika zewnętrznego.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: januwojt »

Kolego cober widzę , że podjąłeś decyzję - zresztą słuszną . Instalacja wzorcowa . Mała uwaga , popieram DR-DM z montażem głośnika , ale każdy robi jak mu najlepiej .
Awatar użytkownika
cober
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-29, 17:35
Lokalizacja: Mazowsze

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: cober »

Miejsce które podajecie ma sens. W sumie tam też głośnik by nie przeszkadzał i na pewno akustyka byłaby lepsza ale taka nienaturalna buła na słupku nie podoba mi się. Miejsce, które wybrałem to swego rodzaju kompromis. Sprawdzę przy okazji głębokość słupka i być może da się w słupek wtopić jakiś płytki głośnik i zakryć gustowna maskownicą. Do obwieszania słupków głośnikami mam już wprawę :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu poprzednie auto Vectra B. W Vectrze również była antena w dziurce i również obwieszone głośnikami słupki A. Nawet widać przy tunelu środkowym przyklejonego Johnnego I z Filipin, który sprzedał się na forum ;)

Obrazek
AT-6666 z turbo
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: 161PGN590 »

Dużo pracy włożone, gratuluję ;-)
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: myszaty »

porządny montaż :-) dużo czasu i pracy poświęcone, ale efekt końcowy jest super... :mrgreen:
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Porządny dupochron w Passacie B6 :p

Post autor: januwojt »

Tak poza tematem , pochwaliłbyś sie zestawem audio ..........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”