Volvo 850 2,5 TDI 1996

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

tybek
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-04, 21:03
Lokalizacja: Szamotuły

Volvo 850 2,5 TDI 1996

Post autor: tybek »

Hej!

Zaczynałem na forum prosząc o porady, a teraz mogę się pochwalić sprzętem, który mi tutaj doradzono i został też nabyty drogą kupna :-D

Zestaw to Yosan 3031 po tuningu V3 u konektora i do tego antena omega 27 na podstawie 125 z kablem 6 metrowym!

Radio zainstalowane jest "w nogach" pod deską z lewej strony i umiejscowione tak, że widać cały wyświetlacz, przyciski i gałeczki (teraz je obsługuję z zamkniętymi oczami) w prześwicie między ramionami kierownicy co na zdjęciu robionym w nocy widać najlepiej o co dokładnie chodzi.


Tak widać radio podczas jazdy w nocy - jest to widok dosłownie z oczu kierowcy :-)

Obrazek

Tutaj małe zbliżenie ;]

Obrazek

Kabel zasilający poprowadzony jest do środka deski i tam podpięty ty dokupionego gniazda zapalniczki, które jest podpięte przez kostkę do zasilania ogólnego. Gdyby ktoś nie wiedział to volvo ma specjalną kostkę rozdzielającą do urządzeń kupionych jako dodatkowe wyposażenie. Powiedział mi o tym kolega, który stwierdził, że radio wpięte cały czas do gniazda zapalniczki przez rozdzielacz źle wygląda i pomógł mi zrobić tak jak opisałem :hopla:

Kabel antenowy poprowadzony jest pod progami kierowcy przez słupek i później pod progiem pasażera do komory bagażnika przez karoserie i wchodzi do komory na lampy i wychodzi przez pogłębiony dremelem brzeg lampy między łączeniami lamp tylnych. W skrócie kabel jest poprowadzony obok seryjnie położonego kabla do zmieniarki (widoczna na foto) w rynience do tego przystosowanej i aż dziwuje się człowiek, że w starym aucie pomyśleli o tym i zrobili miejsce na poprowadzenie kabli bez większego trudu.

Obrazek

Obrazek

Antena sobie leży w bagażniku podczas postoju na parkingu, a tak to pokonuje na dachu w ciągu dnia około 80 do 100km ;-)


Na dachu naklejone koło z foli bezbarwnej idealnie na środku pojazdu (nie dachu) i tak osiągnięte zostało idealne SWR bez konieczności przycinania anteny jak to robią niektóre serwisy.

Z radia jestem bardzo zadowolony i czasami są takie dni, że w godzinach szczytu, czyli po godzinie 15 mogę jechać z rozkręconym rf gainem i głowa mojej żony nie eksploduje, aczkolwiek bywało tak, że musiałem radio do połowy lub na 3/4 skręcać, ale to tylko przy gorszej pogodzie i takich dni było naprawdę niewiele.

Antena jest wystarczająca na moje potrzeby i było niewiele sytuacji kiedy przydałby się dłuższy bat...ALE jednak były i kolega twierdzi, że poczekamy rok może dwa i zdecyduję się na dziurkę :lol:

Jak znajdę trochę czasu to wrzucę więcej innych zdjęć, a teraz to co na szybko zrobiłem rano przed pracą.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania czy uwagi to proszę śmiało mówić. Mi montaż odpowiada i to jest najważniejsze, a co i jak to więcej będzie jak wrzucę dodatkowe foty, lecz może czymś lepszym bo to było tylko komórką :-|
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Volvo 850 2,5 TDI 1996

Post autor: cassiopeia »

Daj fotke radia w dzien jak to wyglada w calosci zmontowane ;-)
No I zdjecie z antena na dachu :-P
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
tybek
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-04, 21:03
Lokalizacja: Szamotuły

Volvo 850 2,5 TDI 1996

Post autor: tybek »

Dam dam co do zamontowania pod deską to niestety trochę szpecą kabelki ale takie plastikowe złączniki nie pozwalają na inny montaż, możliwe, że w weekend coś dorzucę jeśli chodzi o foty to będzie wiadomo o czym mowa ;]

Antena jest tak na środku auta czyli nie na środku dachu, tzn na środku jak chodzi o szerokość auta a co do długości tak mniej więcej nad kierowcą i pasażerem z przodu i dzięki temu najlepsze swr uzyskałem, ale dokładnie nie powiem jakie, coś chyba 1,2 lecz robiłem to już jakiś czas temu i i ręki sobie uciąć nie dam :-)

Z montażu jestem zadowolony i jedyne co bym zmienił to może kiedyś na dziurkę w dachu ;]

Radio jest na moje potrzeby super i jedynie co, to z czasem kupie dłuższą antenę ;] coś koło 150 cm +-
tybek
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-04, 21:03
Lokalizacja: Szamotuły

Volvo 850 2,5 TDI 1996

Post autor: tybek »

Wrzucam obiecane foty, które są robione tym razem już normalnym aparatem, ale niektóre zdjęcia i tak zostawiają trochę do życzenia i nie wiem jak to jest, że kurz widać bardzo dobrze, a to co bym chciał to już nie :-/

Autko brudne i nie sprzątane od dawna, ale tak to jest kiedy człek ciągle za czymś goni :-|

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Volvo 850 2,5 TDI 1996

Post autor: Speed »

Wygodnie korzysta Ci się z gruszki?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
tybek
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-04, 21:03
Lokalizacja: Szamotuły

Volvo 850 2,5 TDI 1996

Post autor: tybek »

Tak.
Wolę mieć trochę przykryty przycisk "track", którego i tak nie wyłączam, a w razie potrzeby da się go bez problemu włączyć/wyłączyć i gdyby gruszka była bliżej kiery to kolidowałaby z kluczykiem, co jednak nie jest wskazane :-)

Myślałem o tym długo i zanim wykonałem nawierty pod śrubeczki przetestowałem kilka opcji i to było najmniej inwazyjne (zaślepka niskim kosztem jest do wymiany i nie będzie śladu) i najbardziej praktyczne mocowanie. Mogę łatwo odpowiedzieć komuś nie odrywając wzroku od drogi i nie wyginając się gdzieś na boki czy na dół. Gruszka nie lata po żadnych schowkach i jest to moim zdaniem wygodne i bezpieczne dla mnie jak i innych uczestników drogi :-D

Mnie odpowiada, a to chyba najważniejsze ;]

Dziwnie to tylko na zdjęciu wyszło bo zaślepki są identycznego koloru,ale może to przez zbyt dużą dawkę słońca lub cokolwiek innego i trudno mi to stwierdzić.
Przyznam, że wczoraj u mnie wręcz człowiek był oślepiony promieniami ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”