Chiński skuter Paska

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Chiński skuter Paska

Post autor: pasek888 »

No i nareszcie, po wielu próbach jest - CB w skuterze :) Silnik 4-suwowy, nieco mniej siejący, aczkolwiek cicho nie jest. Do rzeczy:

Na "spojlerze" połączonym fabrycznie z masą zamontowałem główkę DV i antenę Sirio T3-27. Długość idealna do skutera. Zestroiła się na 1.1 na całej 40-tce. Odbiór rzeczywiście porównywalny z antenami 1,5m. Nadawanie - jak to 60cm. Kabel antenowy zwyczajnie pociągnięty do "przestrzeni ładunkowej" pod siedzeniem. Kabla jeszcze nie obcinałem, jest pozwijany. Czy wprowadza to jakieś niekorzyści - nie wiem. Ale na dniach obetnę go i do anteny będzie biegł odcinek o długości około 100cm. W razie chęci przedłużenia użyję zwykłej beczki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Radio to poczciwa gruba Onwa MK1. Zasilana z akumulatora, pociągnąłem tylko gniazdo do zapalniczki pod siedzenie, żeby czasem była możliwość wyjęcia radia i użycia go w aucie. Onwa cały czas leży pod siedzeniem. Podłączony jest do niej głośnik zewn. Nokii - jest wyraźniejszy i głośniejszy. Nie widzę sensu wyprowadzania potencjometrów. SQ można ustawić na godzinę 12 i tak jeździć, jest OK. Nie widzę potrzeby zmiany kanałów na tę chwilę, ale może pomyślę nad tym w późniejszym czasie. Na razie ustawiam szybką 19, żeby podczas jazdy nic się nie przełączało.
Docelowo zamiast głośnika ma być słuchawka z regulacją głośności na kablu.


Obrazek

Jeśli chodzi o zakłócenia - włażą przez antenę. Po odkręceniu kabla antenowego od radia w głośniku jest cisza. Ale tutaj nie ma raczej możliwości pozbycia się zakłóceń.

Teraz rozmyślam nad kwestią nadawania. Już mam rozrysowany i zaplanowany schemat - mikrofon przy paszczy w kasku, a PTT w kierownicy, ale jako przełącznik, a nie samowracający przycisk. Po to, żebym mógł w czasie nadawania puścić PTT i np. włączyć kierunkowskaz, zatrąbić, bezpiecznie zahamować. Myślę o czymś takim na PTT:

Obrazek

albo

Obrazek


Wszelkie kolejne modyfikacje będę pokazywał tu na bieżąco :) Na dłuższe trasy może zdecyduję się na montaż WA-27. Najważniejszy będzie teraz mikrofon :)[/list]
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

Fajny projekt ,czekam na ciąg dalszy jak to będzie się rozwijać
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Bede podpatrywał ,sam również montuje zestaw do Bandita ,antena i nstalacja już jest radio użyłem reczniaka Alana 38, zobacze jak dasz radę z PTT ;-)
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

pasek888 pisze:ale jako przełącznik, a nie samowracający przycisk
To musisz dodać do tego jakąś lampkę informującą Cię że jesteś na nadawaniu, bo jak się zapomnisz to kicha.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

pasek888 pisze:Na dłuższe trasy może zdecyduję się na montaż WA-27
Jak się rozbuja, to Cię przewróci na bok :mrgreen:
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Jak zdążę jutro do sklepu, to kupię wszelkie elementy i będę modził mikrofon :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Kurde bardzo fajnie T3 wygląda na skuterku. A nie myślałeś o montażu radia pod kierownicą? Jakoś skamuflować w plastiku ochronnym.
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Hehe, fajnie to wygląda :-D
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Poznaje tą Onwę :D :D :D

Jeszcze suszarka i niczym rumak spod 997 :P
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:) fajny pomysł cb na skuterku... jeszcze tylko słuchawka w kasku, mic i ptt przy manetce, lepiej dać jakiś szczelny przełącznik w hermetycznej obudowie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Mati43

Post autor: Mati43 »

Passek, fajnie wszystko. Chodź ja bym myślal o kieszeni między nogami+ przycisk do ptt samoodbijający. Tak odemnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

krzysiekpian pisze:Kurde bardzo fajnie T3 wygląda na skuterku. A nie myślałeś o montażu radia pod kierownicą? Jakoś skamuflować w plastiku ochronnym.
Myślałem, ale jedynym logicznym rozwiązaniem wydaje się zakup nowego plastiku, wykonanie do niego kieszeni z żywicy i polakierowanie całości na jakiś czarny mat. Jednak skuter często staje w terenie, więc już teraz zwijam ze sobą antenę i często radio spod siedzenia, które czasem nie chce się zamknąć :P Jak to chinolek :) Także zostawianie radia na widoku... długo by u mnie nie pobyło :)

[ Dodano: 2012-03-08, 00:38 ]
Dziś zrobiłem mikrofon. Jutro testy :)

[ Dodano: 2012-03-11, 15:36 ]
Są i fotki mikrofonu, a właściwie PTT + wtyku :) jakoś to działa, ale akumulator nie wiedzieć czemu nie wyrabia...
Jeśli chodzi o działanie samego radia podczas jazdy... Zakłócenia, zakłócenia i jeszcze raz zakłócenia. Myślałem na początku, że dam radę, ale są nie do zniesienia. Nie mam teraz czasu się tym zająć, później będę myślał.

Foto PTT: "-" to paszcza zamknięta, a "o" to paszcza otwarta :P

Obrazek

No i wtyk do radia.

Obrazek
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Leon
Posty: 160
Rejestracja: 2012-03-25, 15:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Leon »

Na palmiarni widzę , fajnie zamontowane , szerokości
MISTRZ POLSKI

Falubaz
Zielona
Góra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle”