VALERY VS TAYLOR I

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

omerta - Jeżeli chodzi o u66. Radio czułe, niektórym nie pasuje jego odbiór - mi jak najbardziej pasuje (może się do nich przyzwyczaiłem). Filtry porównywalne, albo nawet nieco lepsze w Unidenach. Dość dobra modulacja, no i RF-Gain, który się przydaje przy dłuższych antenach.

Czy warto zmieniać ... Sam się przekonasz - jak dla mnie te radia są na bardzo podobnym poziomie. W niektórych aspektach lepszy Taylor, w niektórych Unieden.

Warto jeszcze poszukać Radioshack'a TRC-443, Realistic'a TRC-474, President'a Wilson'a i inncyh tego typu rzeczy ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Jackill

Post autor: Jackill »

Przemyśl temat z Herbertem I, jeśli spodobał Ci się odbiór w Taylorze.
Możesz jeszcze rozważyć Alan 18, nawet bez rfgaina daje rade.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Jackill nigdy bym nie zmienił Taylor'a na A18 ... Zdecydowanie była by to zmiana na gorsze
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
omerta
Posty: 14
Rejestracja: 2013-12-22, 23:20
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: omerta »

Radio idzie do ciągnika siodłowego, teraz jest antena lafayette richmond (jest za długa) i będzie po świętach coś krótszego (coś max do 120cm).
Co do taylora trochę zbiera od el. szyb, silniczka sprysków. Mam wrażenie, że potrzebuje dłuższej anteny. Jednak tego rfgaina brakuje w mieście, często w miastach szukam różnych firm a wtedy rozmowa staje się utrudniona.
Widzę Pawel2113 że masz Radioshack TRC-443 i Uniden 66a (to pewnie te z alle), odezwę się na prv
Co do herberta to drogo 400-500zł trzeba byłoby szykować a nie wiem czy wart jest tych dutków :-/
Herbert I + Taylor I
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

spróbuj też z Alanem 28 drogi nie jest działa ok , trochę gałek do kręcenia jest . tak że powinien spełnić twoje wymagania ;-) może też być Valery też nie jest drogi a daje ładnie rade
ML145 +DNT Strato FM
Jackill

Post autor: Jackill »

Pawel2113 pisze:Jackill nigdy bym nie zmienił Taylor'a na A18 ... Zdecydowanie była by to zmiana na gorsze
Pewnie to Twoja opinia. A miałeś kiedyś A 18-stke ? Dla mnie wygrywa z unidenami 510 520, taylorem, h/j iii.

Ale pewnie, każdy ma swoje zdanie. Pisałem o Taylorze kiedyś, miałem filipinca, odbiornik wzorowy, tylko dziwna praca SQ i nie dawał rady w mieście, a szczególnie w gąszczu nakładek.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Jackill - miałem i to kilka Alan'ów. Jedno po przeróbkach w KNKTR, jedną standardową, jedną z dorobionym RF-Gainem i podciągniętą modulacją. Żadna osiemnastka wg mnie nie pracowała tak jak Taylor.
Ale tak jak napisałeś - to tylko moje zdanie.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Jackill

Post autor: Jackill »

omerta pisze: Co do herberta to drogo 400-500zł trzeba byłoby szykować a nie wiem czy wart jest tych dutków :-/
Dla komfortu to i używania sprzętu z dobrej (wcale nie wyższej) półki, myślę, że warto by było nawet 1000zł, ja przynajmniej wychdzę z takiego założenia.
Ładnego herbatnika kupisz nawet za 350zł. A tak kupując szukając różnych wynalazków tracisz czas i kase. Kupić raz a dobrze. Twój wybór.
:merygreen:
Jackill

Post autor: Jackill »

Pawel2113 pisze:Jackill - miałem i to kilka Alan'ów. Jedno po przeróbkach w KNKTR, jedną standardową, jedną z dorobionym RF-Gainem i podciągniętą modulacją. Żadna osiemnastka wg mnie nie pracowała tak jak Taylor.
Ale tak jak napisałeś - to tylko moje zdanie.
Też nie mowię, że 18-stka jest idealna, bo wolę pracować na innym sprzęcie, ale według mnie spełnia niektóre, kryteria, jest w miarę mała, prosta w obsłudze sam sq, nie szarpie modulacji i piękny głośny wyraźny odbiornik. Mi pasuje.
Nie zmienia to też faktu, że trafiłeś b.dobrze pracującego Taylora. Radio radiu nie równe, a na pewno wiekszosc starych konstrukcji pracuje inaczej.
omerta
Posty: 14
Rejestracja: 2013-12-22, 23:20
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: omerta »

kubaopp i tu jest mały problem bo to renault magnum, kto siedział ten wie, wysoka szyba a więc górna półka a w tym przypadku z CB jest wysoko no i gałkologia jest dość uciążliwa. Więc szukam czegoś dobrego, używanego, z rfgain'em no i nie dużą ilością gałeczek :-) , jeszcze nie to pokręcę w nocy a potem będę jechał z myślą co tak tu cicho w eterze :mrgreen: :mrgreen:
Herbert I + Taylor I
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

omerta - możesz się odezwać na PW ... nie ma problemu. Radia są wystawione na allegro, tak jak wcześniej pisałeś ;-)

Co do samych filtrów w radiach ... Jeżeli Taylor I wpuszczał coś, to prawdopodobnie u66 czy Radioshack też mogą wpuszczać. Jednak ja nie dam sobie ręki uciąć. Niby mają lepsze filtry, ale elektryka musi u ciebie siać porządnie ;-)
Alan 28 czy Herbert też mogą sobie nie dać rady ...
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
omerta
Posty: 14
Rejestracja: 2013-12-22, 23:20
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: omerta »

Auto z 2008r, a radio CB jak i radio CD podłączone jest pod seryjną przetwornicę zamieniającą 24v na 12v. Chyba trzeba będzie pociągnąć "bypass'a" od bezpieczników
Herbert I + Taylor I
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”