RANGER RCI 2950 DX vs President Jackson II ASC

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

yaszczur pisze: Na znanym portalu aukcyjnym są obecnie wystawione (używane) 4 Rangery i 1 K-PO ;-)
A jak ma się sytuacja z nowymi?
Jest jeszcze Sommerkamp i Lafayette, które są klonami 2950.

yaszczur pisze:... to jeszcze lepiej http://konektor5000.pl/in...t-najmocniejszy
Nie sądzę by było lepiej.
Ten konkretny Galaxiak jest już zrobiony tak, że nie wiem czy Przemek dla SIEBIE by go aż tak wydłubał. :idea:
AdamB

Post autor: AdamB »

yaszczur pisze: ... to jeszcze lepiej http://konektor5000.pl/index.php?p516,r ... mocniejszy ;-)
Nie wiem, o co chodziło ... o cenę, czy o wyposażenie?
Proszę jaśniej, o ile ma to coś wspólnego z tematem.

Jeżeli chodzi o cenę, to ustala ją sprzedający, a klient może się na nią zgodzić, lub nie. Można kupić tańszą wersję ... bez "pogdrzewacza" pod spodem.
Co do cen ... to w Konektor, są różne dziwne skrajności .. albo są super okazje, albo nie wiadomo o co chodzi.
Przykład ... Magnum S-9. Niezgodność konstrukcji ze schematem, jedynie połowa deklarowanej mocy, dziwny/słaby i niefabryczny mikrofon, niedziałające LSB, FM jak z d..py wyjęte i cena 1850 PLN (dla CBF 1700 PLN i jeszcze Protokół, że wszystko jest OK).
Następny przykład ... Cobra 29 LX EU. Normalna cena, to około 530 - 550 PLN (i tak zbyt dużo), ale mamy już i cudowną ofertę:

http://allegro.pl/mocna-cobra-29-lx-eu- ... 49896.html

Pytanie ... ZA CO!!!!!!! Aż ręce, w łopatkach, mi wyłamało, a na oczach ciągle noszę opaskę uciskową.

Ale są i dobre wiadomości :

http://konektor5000.pl/index.php?p528,p ... o-wstegowe

I tu, za cenę, wielkie BRAWO!! Chyba najlepsza, z możliwych.

Ale ... tu nie chodzi o wyścig cen, ale doradzenie w wyborze "możliwie najlepszego", a nie "tylko jakiegoś" radia.
Kolega wspomniał, na samym początku, że takie modele bierze pod uwagę, więc zapewne stać go na nie.
Jeżeli już się podaje jakieś za i przeciw, to należy je wszystkie wymienić i, jeżeli już czynnik cenowy został zaakceptowany, przez ewentualnego kupującego, to teraz trzeba szczerze podać za i przeciw, ale w technicznym znaczeniu ... cenę już pomijamy. Ona została zaakceptowana.
Tu, jak można się spodziewać, w kwestiach technicznych, seria TRX-ów z pod znaku K-PO, poległa. W momencie, gdy ktoś ma gotówkę, i chce kupić radio, które jest lepsze, niż jakieś inne, to bardziej się liczy nie to, co stracił na tym tańszym/gorszym, lecz co zyska na droższym, ale lepszym.

Jeżeli jednak, założyciel tematu, ma jedynie wątpliwości cenowe (chce kupić najtańsze radio z SSB ... bez względu na resztę i ewentualne późniejsze konsekwencje), to jak najbardziej ... K-Po jest najlepszym wyborem.

Adam.
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

AdamB pisze:Nie wiem, o co chodziło ... o cenę
Cenę, dlatego mówiłem zejdźcie na ziemię ;-) skoro tak kochacie cymbałki za ponad tysiąc zł.

Konektor był tylko i wyłącznie przykładem.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
AdamB

Post autor: AdamB »

yaszczur pisze:
AdamB pisze:Nie wiem, o co chodziło ... o cenę
Cenę, dlatego mówiłem zejdźcie na ziemię ;-) skoro tak kochacie cymbałki za ponad tysiąc zł.
A no to jasne.
Więc po co kupować radio za ponad 2,2 klocka, jeżeli można mieć podobne za 1200?
Moc? Kto, o zdrowych zmysłach, ciągnie tyle z radia i komu tyle potrzeba? Jeżeli już, to można, o wiele taniej i "zdrowiej" dla radia, kupić "podgrzewacz".
Pisałem o kupnie drogiego/lepszego radia, a nie o głupocie i bezmyślnym marnowaniu kasy. Kupno takiego RCI, to bezsens i nie o ten model chodziło ... ale to wiadomo.

Adam
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Kasa jest pojęciem względnym.
Dla jednego 300 PLN za komplet radio + antena to za dużo.
Znam takich, którzy poszukują Świętego Graala i nie mają problemu z wydaniem większej kwoty na radio, które da choćby ciut więcej niż poprzednie.

Wszystko sprowadza się do kwestii wolnych środków, które można przeznaczyć na zakupy.

K-PO nie jest jakimś złym radiem, ale... przynajmniej dla mnie brakuje mu FEELINGU, który dla części "hobbystów" jest niezbędny.
Niestety, radia, które mają ten feeling są cenione właśnie za sam fakt jego posiadania, i mimo wysokich kwot jakie trzeba za nie wyłożyć, znajdują swoich odbiorców.

Poszukiwania własnego, ulubionego zestawu potrafią trwać latami. Niektórzy nigdy nie kończą. Czasami przegapią sytuację gdy to najlepsze już jest i czas powiedzieć sobie "JUŻ!".


Mnie cieszy to, że ostatnio kolega od razu poznał mnie po modulacji mimo, że nie słyszeliśmy się ponad rok.

I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Moje radiowe JA=ja+moje radio+mój mikrofon...


...niestety (albo stety), żona radia mi nie odda i znowu będę poszukiwał :evill:
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: RANGER RCI 2950 DX vs President Jackson II ASC

Post autor: AntekPabianice »

@AdamB: to z tym KPO, to pojechałeś. Zawsze Cię ceniłem za Twój perfekcjonizm i poczucie estetyki, pewnie stąd się bierze Twoja opinia o tym TRX-ie, wg. mnie mocno przesadzona. Często słychać te sprzęty w akcji i mikrofonem że wzmocnieniem mają mocną i czystą modulację. Tak jak napisałeś, d... nie urywa, ale nie ma takiej tragedii, to po prostu poprawnie pracujące radio i nowe, za te pieniądze, jest całkiem niezłe.
Natomiast na CRE nie mogę złego słowa powiedzieć, nawet po włączeniu nie pływa i nie trzeba czekać, aż się nagrzeje. Z czystym sumieniem mogę polecić.
A najlepiej to samemu posłuchać, pomacać i dokonać wyboru.

AdamB pisze: Jeżeli kupowanie w Konektor (bo cena atrakcyjna), to całkowicie zakaż otwierania obudowy, bo będzie "ból głowy i rozpierdzielone radia". Te "tuning-i", to nieporozumienie, które jest robione bez głowy, bez wiedzy, bez aparatury, bazowane na schematach jakiegoś szarlatana i ... szkoda pisać dalej.
Protokół, jaki się otrzymuje, nie nadaje się nawet do celów toaletowych, bo ... jest zbyt sztywny i grozi kontuzją ujścia "kanalizacji
Tu już przasadziłeś na całej linii i tekst ten jest zwyczajnie obraźliwy. Można mieć swoje zdanie, nawet poparte jednostkowym przykładem, co nie znaczy, że można innych obrażać. Zwłaszcza na tle tylu pozytywnych opinii innych klientów Konektora (wszyscy są hasłami?). Co innego przedstawić swoją opinię i podeprzeć konkretnym przykładem, a co innego obrażać. Wydawało mi się, że taki esteta i człowiek pełen kultury powinien to wiedzieć.
Tyle OT, za które przepraszam
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Proponuję trzymać się tematu.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

Bartecki pisze:Proponuję trzymać się tematu.
Usunąłeś mój post który był na temat.....
Jeśli zależy Ci na mocy kup N2, jeśli nie to standardowe 2950DX3 ale pamietaj że moc która jest opisywana 25/50W można wsadzić między bajki. Te radio bardzo dobrze pracuje w oryginale ew.dobry mikrofon. Mam oba te radia N2 i zwykłe 2950 i jeszcze starszego brata galaxy saturn TURBO i ze wszystkich trzech jestem bardzo zadowolony. Jackson nie jest złym radiem, miernik nie jest potrzebny kwestia wyczucia aczkolwiek gałkologia band mnie odpycha.
Robot
Posty: 74
Rejestracja: 2013-08-18, 19:44
Lokalizacja: Rudziczka

Post autor: Robot »

A ja wolę KPO i to zdecydowanie....
Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Jader2 »

u mnie w mobilu też jeździ KPO... w dodatku mocno zmodowany :evill:... to stara wersja v3 dlatego kupiłem je tanio... podświetlany panel w aucie to też ogromny plus... fakt audio mogłoby być lepsze... za to modulacujnie wychodzi super nawet przy pełnej mocy...

na bazie mam Alana87 w stanie kolekcjonerskim i do mobila mi go byłoby szkoda poprostu... ponadto czekanie jak się rozgrzeje i stanie w częstotliwości jest w mobilu (szczególnie zimą) uciążliwe...
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Usunięty też został dość istotny post zakładającego wątek.

qrs, jeśli będziesz montował radio w miejscu 1DIN, to faktycznie CRE ma przewagę w tym momencie sporą. Jeśli nie, to nie jest to cecha istotna tak mocno.

Ja nie miałem problemów z modulacją w 2950 przy pełnej mocy. Ściągnięcie mic-gainem rozwiązuje problem. I grzmi jak trzeba.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

qrs pisze:
Chmarski pisze:Kasa jest pojęciem względnym.
Dla jednego 300 PLN za komplet radio + antena to za dużo.
Znam takich, którzy poszukują Świętego Graala i nie mają problemu z wydaniem większej kwoty na radio, które da choćby ciut więcej niż poprzednie.
Święte słowa, są tacy dla których wyrzucenie 1000 zł w błoto to nic znaczącego, ja niestety nie mam tak dobrze, dlatego mnie nie stać na taką rozrzutność i trzymam się przysłowia, "Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje". Dlatego JII odpada, ale w grze są CRE 8900 oraz Ranger 2950. Przychylam się w stronę CRE ze względu na 1-DIN (bo jak już powiedziałem wcześniej, radio czasem będzie w mobilu) oraz jego wygląd (podoba mi się i już). Ale za RCI mocno przemawia do mnie 25W AM/FM 50 SSB :evi: Radio będzie inwestycją na długo, dlatego muszę rozważyć za i przeciw.

post który powinien się tu znaleźć ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Dzięki
Awatar użytkownika
qrs
Posty: 252
Rejestracja: 2009-12-27, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: qrs »

czy CRE 8900 posiada cyfrowy pomiar SWR?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Tak, choć wskazania służą do określenia stanu anteny/instalacji antenowej.
Można ustawić na wyświetlaczu głównym i na wskaźniku RX/TX
Mimo wszystko u mnie, o dziwo, jest dość dokładny
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”