Uniden 520 China VS President Harry III ASC PRC

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Jackill

Uniden 520 China VS President Harry III ASC PRC

Post autor: Jackill »

Witajcie, jako że ciekawią mnie wasze opinie i wrażenia, więc proszę mikrofon dalej ;-)
Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

Post autor: Michał_Bayoo »

To ja powiem, że nowa seria unidena 520 może stać na półce z cobrą 19 DX IV
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

Używałem tego i tego(starsze modele nie te po 2011 roku ) można powiedzieć że bardzo podobne radia bo nowe 520 do straszne szumofony . Co do wielkości czy do działania w unidenie lepszy głośnik na pewno niż w harrym no i posiada tak bardzo lubiane ASC . Wg mnie harry III lepszy .Jest to oczywiście tylko moja skromna opinia :->
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

HIII lepszy, ale uwzględniając koszty to U520 według mnie.
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

Podzielam zdanie z Michał_Bayoo, ;-)
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

wg mnie harry III lepszy
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Harry III ;-)
Olo.

Post autor: Olo. »

Wolałbym 3szt U520 niż 1szt HIII...oczywiście jeśli miałbym za to sam płacić. W "darmoszce" wybrałbym zdecydowanie HIII. ;-)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

"nowy" U520 - tak jak już wspomniał Michał_Bayoo, jest totalną porażką... Pierwsze chińskie wypusty jeszcze dawały radę, ale teraz... Ehh :-?
Harry III lepszy od nowego U520...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Powiem Ci tak. Zaczynałem od Ubota, potem było naprawdę dużo w aucie, a skończyłem na HIII. I tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

LOHEN pisze:a skończyłem na HIII. I tyle ode mnie.
ja i fajno antyna do tego :mrgreen:

Jak dla mnie U520 starsze nie te dzisiejsze.
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Michał_Bayoo pisze:To ja powiem, że nowa seria unidena 520 może stać na półce z cobrą 19 DX IV
Smutna prawda. Szkoda mi ludzi, którzy przychodzą do nas i są zawiedzeni legendą Unidena 520.

Jak już U520 to starsza chińska wersja - tylko to w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, że "5" odbiera tak samo jak "0".
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Jackill

Post autor: Jackill »

Zdania są podzielone :-) Na moje ucho 520 jest głośniejsza i dużo wyraźniejsza od Harrego ale lubi też dużo słyszeć, w tym różne zakłócenia i szumy.

Faktycznie Uniden 520 odbiera szeroko i w czasie propagacji nawet na krótkiej antenie trzeba się czasem porządnie skręcić.
Co do znalezienia starego chińczyka 520 może być problem, ponieważ wyglądają identycznie i żeby je rozpoznać trzeba usłyszeć.
:?: A może ktoś potrafi poznać po numerze seryjnym ? Może po nadruku oznaczeń na na panelu, bo spotkałem się z białymi i delikatnie żółtymi oznaczeniami. Białe były na wersji Philippines ale tam sprawa jest jasna.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Jackill pisze:Zdania są podzielone :-) Na moje ucho 520 jest głośniejsza i dużo wyraźniejsza od Harrego ale lubi też dużo słyszeć, w tym różne zakłócenia i szumy.

Faktycznie Uniden 520 odbiera szeroko i w czasie propagacji nawet na krótkiej antenie trzeba się czasem porządnie skręcić.
Co do znalezienia starego chińczyka 520 może być problem, ponieważ wyglądają identycznie i żeby je rozpoznać trzeba usłyszeć.
:?: A może ktoś potrafi poznać po numerze seryjnym ? Może po nadruku oznaczeń na na panelu, bo spotkałem się z białymi i delikatnie żółtymi oznaczeniami. Białe były na wersji Philippines ale tam sprawa jest jasna.
Numer seryjny ... było o tym już na forum :mrgreen: nawet jedne z pierwszych chinoli jak już straciły homologację koło tabliczki miały naklejkę CE ale czy to certyfikat europejski czy china eksport to nie wiem :shrek:
....
Jackill

Post autor: Jackill »

poweredge pisze:
Jackill pisze:Zdania są podzielone :-) Na moje ucho 520 jest głośniejsza i dużo wyraźniejsza od Harrego ale lubi też dużo słyszeć, w tym różne zakłócenia i szumy.

Faktycznie Uniden 520 odbiera szeroko i w czasie propagacji nawet na krótkiej antenie trzeba się czasem porządnie skręcić.
Co do znalezienia starego chińczyka 520 może być problem, ponieważ wyglądają identycznie i żeby je rozpoznać trzeba usłyszeć.
:?: A może ktoś potrafi poznać po numerze seryjnym ? Może po nadruku oznaczeń na na panelu, bo spotkałem się z białymi i delikatnie żółtymi oznaczeniami. Białe były na wersji Philippines ale tam sprawa jest jasna.
Numer seryjny ... było o tym już na forum :mrgreen: nawet jedne z pierwszych chinoli jak już straciły homologację koło tabliczki miały naklejkę CE ale czy to certyfikat europejski czy china eksport to nie wiem :shrek:
Możesz przybliżyć link do tych numerów seryjnych ? Czyli wersje z CE są jeszcze ok ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”