Johnny III czy Taylor III

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Johnny III czy Taylor III

Post autor: antii7 »

Witam,
mam dylemat co do wyboru radia, już prawie byłem zdecydowany na Taylora III tylko ciągle czytam, że RFGAIN jest bardzo przydatny. Taylor go nie ma. Jestem początkujący, radio będzie działało z 1 metrową anteną i raczej jej nie wymienię na dłuższa?
Co byście wybrali? Czy jakość odbioru Taylora jest dużo zauważalnie lepsza w porównaniu do Johnnego III?
Biorę pod uwagę używane radia, więc tutaj cena będzie podobna.
Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Jeżeli 1m antena to Taylor III, ma lepszy odbiornik ;-) Tylko pamiętaj o tym, że ASC jest do poprawy. W Johnnym III działa dobrze.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Tak odbiornik OK, ASC działa nawet kosząco czasem ale na metrowej antenie dobrze robi w w trasie i na mieście. Sprawdź tylko czy filtry dadzą radę w Twoim mobilu bo niby są OK ale na niektórą instalację elektryczną nie dają rady. Ogólnie w moim dieslu dawało radę. Nie dawaj za to radio więcej jak 250-280 PLN i może trafisz wersję z przełącznikiem 0/5 - niby zbędne skoro jest to czemu by nie skorzystać czasem.

Design- jak T I i to wszystko - jak ktoś tęskni to bierze. Podobno można rozkrecić do 120 CH i "ruskich" bandów.

Miałem go krótko bo taki bezobsługowy w zasadzie - włącz/wyłącz i tyle.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

o którym Olo piszesz?
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

O Tylorze III.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: antii7 »

olo_Ringelbluma pisze:Sprawdź tylko czy filtry dadzą radę w Twoim mobilu bo niby są OK ale na niektórą instalację elektryczną nie dają rady
Ja jeżdżę Octavią II, 1.6 MPI + LPG. Nie wiem czy ten samochód bardzo "sieje". Może ktoś się wypowie czy Octavie generują zakłócenia, bo nie mam możliwości podłączenia Taylora.
Mam teraz podłączoną Lafayette Atena, minimalnie "gwiżdże" przy dodawaniu gazu.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Tak na dobra sprawę to śmigałęm z tym taylorem III kilka tras i troche po miescie i ASC mnie nie wkurzało. Bardziej mnie wkurzało, ze przebijało wspomaganie elektryczne czasami. Tak bym go pewno nie sprzedał do tej pory.

Johnny ma tylko AM i mimo tych jeog bajerów, to jednak lipa, by w radiu tej klasy dac tylko AM.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: antii7 »

olo_Ringelbluma pisze:i może trafisz wersję z przełącznikiem 0/5 - niby zbędne skoro jest to czemu by nie skorzystać czasem.
Co daje ten przełącznik w praktyce?
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

przełączanie się +/- 5khz
na dobrą sprawę zbędne.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

olo_Ringelbluma pisze:by w radiu tej klasy dac tylko AM.
to zdanie "w radiu tej klasy" zamienił bym na "w radiu za tyle kasy"
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Właśnie kupiłem Taylora I bez ASC i wolę go dużo bardziej od HIII ASC. SQ lepiej reaguje, odbiornik dużo przyjemniejszy, filtry porównywalne na małą korzyść Taylora.

Ogólnie Harry sprawia wrażenie dobrze odfiltrowanego, ale to zasługa ASC, który wycina wszystko co szumi łącznie z komunikatami. RFG w nim też żadne cudo. Jeśli Taylor III pracuje podobnie jak I to polecam.

W poniedziałek dodam film z TI.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

[quote="Skorupa"[ale to zasługa ASC, który wycina wszystko co szumi łącznie z komunikatami.[/quote]Nie do końca się zgodzę z tym ASC. Potrafi toto wyciąć szumy na poziomie 7s, a przepuścić słabe, ledwo słyszalne komunikaty bez wskazań na s-metrze. Tak samo przepuszcza zaszumione na kilka esów szłabsze komunikaty, ledwie zrozumiałe. Potrafi wyciąć jedynie komunikaty z zakłóceniami, ale tak zakłócone, że wręcz nieczytelne.
Takie są moje subiektywne odczucia.
Pozdrawiam
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Antek2000, tylko w sytuacji, gdy auto generuje zakłócenia to ASC tych słabych komunikatów nie wpuści nigdy. Stąd wrażenie, że HIII ma lepsze filtry przeciwzakłóceniowe niż naprawdę są. ASC wycina zakłócenia kosztem komunikatów.

Taka sytuacja jak opisujesz ma miejsce jedynie w przypadku, gdy auto jest "czyste" pod względem zakłóceń i w eterze spokój ;-)
antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: antii7 »

Skorupa pisze:Właśnie kupiłem Taylora I bez ASC i wolę go dużo bardziej od HIII ASC. SQ lepiej reaguje, odbiornik dużo przyjemniejszy, filtry porównywalne na małą korzyść Taylora.

Ogólnie Harry sprawia wrażenie dobrze odfiltrowanego, ale to zasługa ASC, który wycina wszystko co szumi łącznie z komunikatami. RFG w nim też żadne cudo. Jeśli Taylor III pracuje podobnie jak I to polecam.

W poniedziałek dodam film z TI.
Właśnie kupiłem Taylora III, w poniedziałek będę go testował ;)
Jak znajdę chwilę, to może też zamieszczę filmik.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Co tu tak wszyscy Teylor'ów nakupowali :mrgreen: ;-) I jakie wrażenia mój się na razie rozgościł w Leganzie :mrgreen:


Skorupa Jakiego masz tego Teylora masz wejście na s metr z tyłu ? Od czego to zależy że jedne mają inne nie ?
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”