Johnny III czy HARRY III ?

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Generalnie J/H3 nie są warte swojej ceny. Są to dobre radia na antymiśka ale nie w tej cenie.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
natrix141
Posty: 16
Rejestracja: 2012-08-05, 10:12
Lokalizacja: radom

Post autor: natrix141 »

Nie jestem przekonany nadal do tego yossana, ale poszukam możliwości przetestowania jak to wyglada w praktyce. i pytanie do osób króre go uzytkują: podczas kręcenia jednym pokrętłem nie przestawia się innego, czy jest to wygodne/uciążliwe że wszystko w jednym?
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

funkcjonalność jest podobna jak w J/H3(tam też jest podwójne pokrętło sq/vol) tylko w yosanie masz rfg na wyciągniętym pokrętle vol.
Ostatnio zmieniony 2013-02-17, 19:58 przez Bartecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

natrix141,

Jak zorientujesz się że płynny Rf-g w większości radyjek to tylko z nazwy (bo tak naprawdę to słychać - nie słychać :-D ) W podobnym guście do JIII/HIII mogę polecić Yosan'a Turbo 3031 ... Moje pierwsze radio bez rf-g które w dodatku daję radę ... I może się komuś narażę ale śmiem twierdzić że fajniejsze niż HIII (znam dobrze HIII z samochodu mojego szwagra :-P :-P )
....
natrix141
Posty: 16
Rejestracja: 2012-08-05, 10:12
Lokalizacja: radom

Post autor: natrix141 »

Chyba zdecyduję się na tego yosana 120. Czy warto dopłacać 50 zł do tuningu, czy brać zwykłego? Najbardziej zależy mi na opiniach osób, które używały przed i po, ale innych opinie też wezmę pod uwagę.
natrix141
Posty: 16
Rejestracja: 2012-08-05, 10:12
Lokalizacja: radom

Post autor: natrix141 »

No więc udło się zdobyć tego yossana 120 na próbę, jednak potwierdziły się moje obawy co do używania tego wielofunkcyjnego pokrętła, po prostu to nie dla mnie (szczególnie rfgain), odbiór nawet dobry. Teraz pozostało szukać gdzieś do wypożyczenie harrego / johnnego na próbę, troche przykro przepłacić za markę, ale chyba tylkoto pozostało, albo ten
Yosan Turbo 3031, tylko ten brak rfgaina mnie jeszcze nie przekonuje dopóki nie sprawdzę.
Dzięki za rady:)
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

poweredge pisze:natrix141,

Jak zorientujesz się że płynny Rf-g w większości radyjek to tylko z nazwy (bo tak naprawdę to słychać - nie słychać :-D ) W podobnym guście do JIII/HIII mogę polecić Yosan'a Turbo 3031 ... Moje pierwsze radio bez rf-g które w dodatku daję radę ... I może się komuś narażę ale śmiem twierdzić że fajniejsze niż HIII (znam dobrze HIII z samochodu mojego szwagra :-P :-P )
u mnie jest płynny jak gorąca cyna :mrgreen: mowa oczywiście o Alnie 28
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

natrix141 pisze:No więc udło się zdobyć tego yossana 120 na próbę, jednak potwierdziły się moje obawy co do używania tego wielofunkcyjnego pokrętła, po prostu to nie dla mnie (szczególnie rfgain), odbiór nawet dobry. Teraz pozostało szukać gdzieś do wypożyczenie harrego / johnnego na próbę, troche przykro przepłacić za markę, ale chyba tylkoto pozostało, albo ten
Yosan Turbo 3031, tylko ten brak rfgaina mnie jeszcze nie przekonuje dopóki nie sprawdzę.
Dzięki za rady:)
jak pieniądze nie grają rolo to kup Nowego Taylora III a jak ci będzie potrzebny rf gain to się doklei
ML145 +DNT Strato FM
mirekb73
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-18, 19:00
Lokalizacja: Lublin/Ryki

Post autor: mirekb73 »

natrix141 pisze:No więc udło się zdobyć tego yossana 120 na próbę, jednak potwierdziły się moje obawy co do używania tego wielofunkcyjnego pokrętła, po prostu to nie dla mnie (szczególnie rfgain), odbiór nawet dobry. Teraz pozostało szukać gdzieś do wypożyczenie harrego / johnnego na próbę, troche przykro przepłacić za markę, ale chyba tylkoto pozostało, albo ten
Yosan Turbo 3031, tylko ten brak rfgaina mnie jeszcze nie przekonuje dopóki nie sprawdzę.
Dzięki za rady:)
Byłem w piątek w Łodzi w Konektorze. Przejechałem 250km w jedną stronę. Ty masz od siebie jakieś 130-140km. Poświęć te kilka godzin, a chłopaki na pewno Ci pomogą. Sam przejrzałem na szybko 4 sztuki - Yosan 120, Yosan Turbo, M-Tech Legend, Harry III. Z tych wszystkich najbardziej z odsłuchu mi akurat przypadł HIII. W M-Techu za mały ten potencjometr i przy moich grubych paluchach. to tylko bym się namęczył. Oba Yosany dla mnie trochę dziwnie brzmiały w odsłuchu, jakby przytłumione, ale każdemu pasuje coś innego. Stuningowałem od razu HIII na biało i jestem zadowolony.
Jak masz czas, to przejedź się do Łodzi, a na pewno będziesz zadowolony.
Było: Sunker Elite Two + ML145
Jest: HIII tuning WH by Konektor + ML-145
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

ja polece walkera jezeli szukasz cos w tym przedziale cenowym jak narazie jest najlepszym radiem dla mnie. Jak uda mi sie dorwac herberta 2 badz jfk2 to wtedy powiem co mi najbardziej odpowiada
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Stuningowałem od razu HIII na biało i jestem zadowolony.
Jak masz czas, to przejedź się do Łodzi, a na pewno będziesz zadowolony.
Popieram, w Konektorze mają bardzo duży wybór sprzętu. Mam taki sam zestwa jak kolega i też sobię chwalę (Harry III by Konektor + ML-145).
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

mirekb73 pisze:Byłem w piątek w Łodzi w Konektorze. Przejechałem 250km w jedną stronę.
Cóż za poświęcenie :mrgreen: Grunt, że się opłaciło. Ale każdy region ma Swojego "Magika" - to nie Watykan, że trzeba jechac by Papieża zobaczyć.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Johnny III czy HARRY III ?

Post autor: abarth »

czy ten wietnamczyk H3 a PRC H3 to tylko różnica w podświetleniu guzików? szukam radia dla siebie i biorę pod uwagę tylko te 2 z tematu H3/J3 ale bardziej podchodzi mi H3 ze wzgledu na dobre filtry( dodatkowy nb a ja mam siewnik) dobry wybór bedzie? do T5000
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Caps

Johnny III czy HARRY III ?

Post autor: Caps »

abarth, bez wahania bierz H3. J3 to piwtro nizej radia w hierarchii przystepbych ;-)
Awatar użytkownika
kopernikos
Posty: 58
Rejestracja: 2014-05-02, 19:11
Lokalizacja: Kościelna Wieś /K.Kalisza

Johnny III czy HARRY III ?

Post autor: kopernikos »

Johnny III nie jest zły.

"abarth" zwłaszcza gdy ktoś ma na sprzedaż :shrek: nie wiem jak ten NB będzie działał (o ile będzie) w Twoim siewniku
mobil: xm8082 mod Maraton + FD 1818 + Santiago 1200

zapas: Wilson I /Alan 18 z RF-gainem / Herbert I /Uniden 520XL/cobra 19+/ FD 1818/Densei 2002 by KNKTR i kilka innych jak ME3, HM 350

73!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”