zmiana harrego III na uniden 78ltw

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

samson09 pisze:No i wlasnie tu jest pies pogrzebany bo meczy mnie to ciagle kupowanie sprzedawanie:) chcialbym cos kupic i miec wrescie swiety spokoj, a przy okazji byc w 100% zadowolony
Jak chcesz popraw albo wyślij na poprawki ( np do Konektora) Harrego, dokup mu dobrą długą antenę i dobrego mica, ,nie ma sensu wymieniać małego szumofonie na dużego..... :roll:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Wojtek KR pisze:
samson09 pisze:No i wlasnie tu jest pies pogrzebany bo meczy mnie to ciagle kupowanie sprzedawanie:) chcialbym cos kupic i miec wrescie swiety spokoj, a przy okazji byc w 100% zadowolony
Jak chcesz popraw albo wyślij na poprawki ( np do Konektora) Harrego, dokup mu dobrą długą antenę i dobrego mica, ,nie ma sensu wymieniać małego szumofonie na dużego..... :roll:
Miałeś U78?

Bo wg. mnie szumowfonem to on nie jest...

Mam jeakieś dziwne wrażenie , że wszysscy wszystko chcą poprawiać - bez urazy do KNKTR .

Ale lokowanie produktu aż się tu przelewa :shrek: :shrek: :shrek:
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

strychoo - ja mam U68 i powiem szczerze, że względem Johnny'ego III jest o wiele lepszy od niego. Filtry lepsze, nie jest plastikowy, a i DSC wg mnie więcej przepuszcza i nie rwie wyraźnych komunikatów jak to bywa w Johnny'm.
I nie ma co ukrywać - po modyfikacjach pracuje zdecydowanie lepiej niż standardowy egzemplarz. Nie wiem jakie różnice są w przerobionym JIII, ale porównując standardowe egzemplarze, to wg mnie JIII jest na poziomie Yosan'a Pro-120 lub JC2204 i do U68 trochę mu brakuje.

To jest jednak tylko moje zdanie i wiem o tym, że wielu się ze mną nie zgodzi. Szanuję ich zdanie, bo nie każdemu musi pasować to co mi pasuje ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Pawel2113 pisze:strychoo - ja mam U68 i powiem szczerze, że względem Johnny'ego III jest o wiele lepszy od niego. Filtry lepsze, nie jest plastikowy, a i DSC wg mnie więcej przepuszcza i nie rwie wyraźnych komunikatów jak to bywa w Johnny'm.
I nie ma co ukrywać - po modyfikacjach pracuje zdecydowanie lepiej niż standardowy egzemplarz. Nie wiem jakie różnice są w przerobionym JIII, ale porównując standardowe egzemplarze, to wg mnie JIII jest na poziomie Yosan'a Pro-120 lub JC2204 i do U68 trochę mu brakuje.

To jest jednak tylko moje zdanie i wiem o tym, że wielu się ze mną nie zgodzi. Szanuję ich zdanie, bo nie każdemu musi pasować to co mi pasuje ;-)
A co można takiego poprawić w J3 czy H3 poza Rf-gainem może ( choć nie wiem czy warto ).

Wymiana filtrów - dla większości niezauważalne - chyba ,że sporą robotę zrobi podśwadomośc samej zmiany :-P

Zresztą niejeden tu pisał ,że h/j III nie ma co poprawiać - chyba że podświetlenie zmienić .

Reszta to tylko nieiwiele znaczące poprawki.
Znaczna część ludzi kupuje presidenty dla ASC - i tego nie ma co się wypierac .

Ja nie mówię ,że są to złe radia - wręcz przeciwnie - całkiem dobre.
Ale do U78 czy U68 , sporo im brakuje.


WIem - bo miałem jedno i drugie ( i nie tylko te ) :!: :!: :!:
-=- SQ9RNU -=-
samson09
Posty: 228
Rejestracja: 2013-01-15, 20:51
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: samson09 »

Dzieki Panowie. Przemyslalem temat i chyba zmienie z czystej ciekawosci:)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

strychoo pisze:
Pawel2113 pisze:strychoo - ja mam U68 i powiem szczerze, że względem Johnny'ego III jest o wiele lepszy od niego. Filtry lepsze, nie jest plastikowy, a i DSC wg mnie więcej przepuszcza i nie rwie wyraźnych komunikatów jak to bywa w Johnny'm.
I nie ma co ukrywać - po modyfikacjach pracuje zdecydowanie lepiej niż standardowy egzemplarz. Nie wiem jakie różnice są w przerobionym JIII, ale porównując standardowe egzemplarze, to wg mnie JIII jest na poziomie Yosan'a Pro-120 lub JC2204 i do U68 trochę mu brakuje.

To jest jednak tylko moje zdanie i wiem o tym, że wielu się ze mną nie zgodzi. Szanuję ich zdanie, bo nie każdemu musi pasować to co mi pasuje ;-)
A co można takiego poprawić w J3 czy H3 poza Rf-gainem może ( choć nie wiem czy warto ).

Wymiana filtrów - dla większości niezauważalne - chyba ,że sporą robotę zrobi podśwadomośc samej zmiany :-P

Zresztą niejeden tu pisał ,że h/j III nie ma co poprawiać - chyba że podświetlenie zmienić .

Reszta to tylko nieiwiele znaczące poprawki.
Znaczna część ludzi kupuje presidenty dla ASC - i tego nie ma co się wypierac .

Ja nie mówię ,że są to złe radia - wręcz przeciwnie - całkiem dobre.
Ale do U78 czy U68 , sporo im brakuje.


WIem - bo miałem jedno i drugie ( i nie tylko te ) :!: :!: :!:
Podciągnąć poziom modulacji - użycie mikrofonu z wzmocnieniem daje odczywalną poprawę, wymiana filtrów daje nieznaczną poprawę, ale można zrobić przy okazji - jak również podświetlenie klawiszy - sprawdza się jak często jeździsz nocą. Rfgaina jest OK podobnie jak ASC - w miarę poprawne
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Wojtek KR pisze:
strychoo pisze:
Pawel2113 pisze:strychoo - ja mam U68 i powiem szczerze, że względem Johnny'ego III jest o wiele lepszy od niego. Filtry lepsze, nie jest plastikowy, a i DSC wg mnie więcej przepuszcza i nie rwie wyraźnych komunikatów jak to bywa w Johnny'm.
I nie ma co ukrywać - po modyfikacjach pracuje zdecydowanie lepiej niż standardowy egzemplarz. Nie wiem jakie różnice są w przerobionym JIII, ale porównując standardowe egzemplarze, to wg mnie JIII jest na poziomie Yosan'a Pro-120 lub JC2204 i do U68 trochę mu brakuje.

To jest jednak tylko moje zdanie i wiem o tym, że wielu się ze mną nie zgodzi. Szanuję ich zdanie, bo nie każdemu musi pasować to co mi pasuje ;-)
A co można takiego poprawić w J3 czy H3 poza Rf-gainem może ( choć nie wiem czy warto ).



Wymiana filtrów - dla większości niezauważalne - chyba ,że sporą robotę zrobi podśwadomośc samej zmiany :-P

Zresztą niejeden tu pisał ,że h/j III nie ma co poprawiać - chyba że podświetlenie zmienić .

Reszta to tylko nieiwiele znaczące poprawki.
Znaczna część ludzi kupuje presidenty dla ASC - i tego nie ma co się wypierac .

Ja nie mówię ,że są to złe radia - wręcz przeciwnie - całkiem dobre.
Ale do U78 czy U68 , sporo im brakuje.


WIem - bo miałem jedno i drugie ( i nie tylko te ) :!: :!: :!:
Podciągnąć poziom modulacji - użycie mikrofonu z wzmocnieniem daje odczywalną poprawę, wymiana filtrów daje nieznaczną poprawę, ale można zrobić przy okazji - jak również podświetlenie klawiszy - sprawdza się jak często jeździsz nocą. Rfgaina jest OK podobnie jak ASC - w miarę poprawne

Nadal nie rozumię dlaczego uważasz Unidena za szumofona ?

a :

- podciągniecie poziomu modulacji - nawet tego jego respondenci nie odróżnią ( jeśli radio używane jest w większości na #19 )
- mic ze wzmocnieniem - to jak nie ma mica to jest większym szumofonem ????
- podświetlenie - zbędny bajer - przy 3 pokrętłach na krzyż
- wymiana filtrów - niewiele znacząca zmiana


i nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy posiadałeś , którego kolwiek z dużych UNIDENÓW .
Kolega pyta czy warto zmieniać President na Unidena , a TY proponujesz mu poprawki w KNKTR , które niewiele zmienią w tym co ma .


SAMSON : Zmieniaj , sam wyrobisz sobie opinie - uważam ,że poczujesz różnicę .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

samson09, Nie bój się zmieniać jak pisał strychoo,
Będziesz miał swoje zdanie i pogląd na sprzęt z własnego doświadczenia. A to najcenniejsze.
Bo w necie choć byś zapytał wybitnych znawców to i tak dostaniesz sprzeczne bądź różne odpowiedzi.
Bo każdy ma swoje spostrzeżenia i gusta.
Działaj zatem samson09, działaj
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

A miałem 78 elite i to bardzo krótko.....jeżeli radio ma być używane na 19 a pewnie ma...to nie ma sensu wymiana Harrego bo po co...? Podniesienie modulacji daje sens - można w końcu uźyć mikrofonu z wzmocnieniem, bo z fabryczną modulacją co byś nie podpiołidzie tak samo, zmienia się tylko barwa. A ty HarregoIII miałeś? Mi osobiście bardziej pasowała praca Harrego III niż tego kloca, U68/78 - nic cudnego można je poprawiać ale więcej z tym pracy niż wymiernych efektów
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Wojtek KR pisze:A miałem 78 elite i to bardzo krótko.....jeżeli radio ma być używane na 19 a pewnie ma...to nie ma sensu wymiana Harrego bo po co...? Podniesienie modulacji daje sens - można w końcu uźyć mikrofonu z wzmocnieniem, bo z fabryczną modulacją co byś nie podpiołidzie tak samo, zmienia się tylko barwa. A ty HarregoIII miałeś? Mi osobiście bardziej pasowała praca Harrego III niż tego kloca, U68/78 - nic cudnego można je poprawiać ale więcej z tym pracy niż wymiernych efektów
Zakończmy te przepychanki bo nic z tego nie ma ...

Jak pisałem wcześniej miałem mase różnych egzeplarzy , w tym H3 , J3 , JFK II, Herbert I , II , U78, U510 , U520 , Yosan 120 , Jackson I , Jackson II , Grant, i kilka innych.

Każdy ma swoje zdanie , do którego musi sam dojść .

Nic na siłe , kolega Samson sam musi doświadczyć na własnej skórze - a żadna , podkreślam ŻADNA opinia czy negatywna czy pozytywna nie przekona go w 100% , może tylko i wyłącznie go w jakiś sposób ukierunkować .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

strychoo pisze: ...
Nic na siłe , kolega Samson sam musi doświadczyć na własnej skórze - a żadna , podkreślam ŻADNA opinia czy negatywna czy pozytywna nie przekona go w 100% , może tylko i wyłącznie go w jakiś sposób ukierunkować .
Dokładnie, bez doświadczenia samemu, to Harry III jest świetny. Bo w sumie to niezłe radyjko, dopuki nie miałem Walkera, który okazał się nawet w dotyku lepszy (praca potencjometrów ich ergonomia, czytelność TXmiarki, itp). O odsłuchu nie wspomnę. Niestety się z nim rozstałem i pozostał smak na "coś" innego. W drodze do mnie jest teraz Jackson II... Gdy zaczynałem najważniejszy był rozmiar radia, teraz już nie, bo doświadczenia mam inne. :-D
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
samson09
Posty: 228
Rejestracja: 2013-01-15, 20:51
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: samson09 »

W sumie to mam ochote zmienic ale po powyzszych wypowiedziach sam juz nie wiem. Rozwazam jeszcze walkera. Mam 2 pytanka:
1.jak sie ma dsc vs asc?
2. Co polecacie z uzywek do 500-550zl - jesli nie hIII nie U78 to co?
Harry III / Sirio Turbo 5000 / Farun Fd2060
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Może Walker? Można trafić w dobrej cenie, wczoraj poszedł za 400 zł z anteną. Ja mam miłe wspomnienia z używania (miałem ze trzy tygodnie). :-D
Możesz też spróbować wymiany, Harry III to dobry model do tego celu, bo wielu chce go mieć jako drugie radyjko.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Widać, że koledze zależy na asc, a w Walkerze jest od razu do poprawy, warto również podkreślić, że jest szerokim i nerwowym radiem, co nie oznacza, że jest zły, ponieważ po odpowiednich modach, to naprawdę fajne radio.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
samson09
Posty: 228
Rejestracja: 2013-01-15, 20:51
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: samson09 »

Kolejny pomysl zamiast hIII/U78 - moze cobra 29ltd? Tylko nie wiem ktora wersja najlepsza:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”