RANGER RCI 2950 DX vs President Jackson II ASC

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
qrs
Posty: 252
Rejestracja: 2009-12-27, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: qrs »

jestem bliski podjęcia decyzji zakupu Alinco DR-135-DX, zatem można cały mój wątek scalić z http://www.cb-forum.pl/topics82/chce-ku ... -vt438.htm bo tam bardziej pasuje niż porównanie JII vs RCI
[ Alinco DR-135DX | Sirio Ŧurbo 5000 ]
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zoom »

Nie chce mi się czytać całego wątku, więc może się powtórzę.
Wybierając radio, oprócz jakości samego radia, należy też brać pod uwagę styl pracy.
Do SSB, moim zdaniem, lepszy jest RCI, dlatego że pracuje "na częstotliwościach". Czyli kręcąc gałą zmieniasz częstotliwość o zadany skok. Wtedy nie ma znaczenia czy to są 5-ki, czy 0-a. Nie mają znaczenia też "dziury". Cały zakres częstotliwości masz dostępny bez dodatkowych utrudnień.
Do mobila lepszy jest Alinco (CRE, JII), czyli radio, gdzie przełącza się zaprogramowane kanały. Ciężko się pracuje w SSB, bo trochę kłopotliwe jest przejście w 0, jeżeli mamy zaprogramowane 5-ki. Zawsze wymaga to dodatkowej operacji i dodatkowego czasu.
Za to jadąc samochodem łatwo jest się przełączyć miedzy 19 i 21, czy 23.

Moje zdanie to:
Na bazę brałbym RCI 2950.
Do mobila CRE 8900.
Raver
Posty: 99
Rejestracja: 2013-07-20, 09:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raver »

Zoom pisze:Nie chce mi się czytać całego wątku, więc może się powtórzę.
Wybierając radio, oprócz jakości samego radia, należy też brać pod uwagę styl pracy.
Do SSB, moim zdaniem, lepszy jest RCI, dlatego że pracuje "na częstotliwościach". Czyli kręcąc gałą zmieniasz częstotliwość o zadany skok. Wtedy nie ma znaczenia czy to są 5-ki, czy 0-a. Nie mają znaczenia też "dziury". Cały zakres częstotliwości masz dostępny bez dodatkowych utrudnień.
Do mobila lepszy jest Alinco (CRE, JII), czyli radio, gdzie przełącza się zaprogramowane kanały. Ciężko się pracuje w SSB, bo trochę kłopotliwe jest przejście w 0, jeżeli mamy zaprogramowane 5-ki. Zawsze wymaga to dodatkowej operacji i dodatkowego czasu.
Za to jadąc samochodem łatwo jest się przełączyć miedzy 19 i 21, czy 23.

Moje zdanie to:
Na bazę brałbym RCI 2950.
Do mobila CRE 8900.
Jak dla mnie to trochę szukanie dziury w całym. Ruch clarifierem i mamy 5 albo 0, w dziurach też można pracować.

Pozdrawiam.

Rafał
Mobil - Skoda Octavia II Tour kombi
Radio - CRE 8900
Mikrofon - RF Limited CR 577
Antena - Sirio SG-CB 1400 na podstawie Sirio MAG 145 PL
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zoom »

Kolego Raver, też mam radio CRE 8900 i wiem jakie to radio, i wiem jakie ma wady.
Ponieważ na SSB często przeszukuję częstotliwości, to mam takie ćwiczenie.
Przeszukaj zakres od 27,400 MHz do 28,000 MHz co 5 kHz.
Ile się trzeba z tym namęczyć w radiu CRE, a ile w radiu RCI? Gdzie jest łatwiej to zrobić?
Raver
Posty: 99
Rejestracja: 2013-07-20, 09:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raver »

Zoom pisze:Kolego Raver, też mam radio CRE 8900 i wiem jakie to radio, i wiem jakie ma wady.
Ponieważ na SSB często przeszukuję częstotliwości, to mam takie ćwiczenie.
Przeszukaj zakres od 27,400 MHz do 28,000 MHz co 5 kHz.
Ile się trzeba z tym namęczyć w radiu CRE, a ile w radiu RCI? Gdzie jest łatwiej to zrobić?
Skoro masz to radio, to wiesz, że ma szeroki odbiornik i można przełączać kanałami co 10kHz i nic się nie gubi. Można kręcić manualnie, można przez scan.

Pozdrawiam.

Rafał
Mobil - Skoda Octavia II Tour kombi
Radio - CRE 8900
Mikrofon - RF Limited CR 577
Antena - Sirio SG-CB 1400 na podstawie Sirio MAG 145 PL
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zoom »

Ja nie uważam się za choćby mało doświadczonego radiowca, ale szukanie w SSB co 10 kHz i nasłuchiwanie "przebić" z 5-ek, to jest absurd.

Żeby nie ciągnąć tematu. Na bazę do SSB, moim zdaniem, RCI lub radio KF.
Do gadania z "wozakami" na zaprogramowanych kanałach, jakiekolwiek porządne radio.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Zoom pisze:Ponieważ na SSB często przeszukuję częstotliwości, to mam takie ćwiczenie.
Przeszukaj zakres od 27,400 MHz do 28,000 MHz co 5 kHz.
Ile się trzeba z tym namęczyć w radiu CRE, a ile w radiu RCI? Gdzie jest łatwiej to zrobić?
A co za problem przeszukać wybrany zakres "5", a potem przejść w "0" i czynność powtórzyć? Wszystko kwestia wprawy i przyzwyczajenia.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Raver
Posty: 99
Rejestracja: 2013-07-20, 09:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raver »

Zoom pisze:Ja nie uważam się za choćby mało doświadczonego radiowca, ale szukanie w SSB co 10 kHz i nasłuchiwanie "przebić" z 5-ek, to jest absurd.

Żeby nie ciągnąć tematu. Na bazę do SSB, moim zdaniem, RCI lub radio KF.
Do gadania z "wozakami" na zaprogramowanych kanałach, jakiekolwiek porządne radio.
Dla mnie jest to na chwilę obecną wystarczająca metoda. Poza tym część nadaje w 0, część w 5. Co do zasady przeszukiwania zgadzam się, że w RCI jest wygodniej szukać stacji w SSB.

Pozdrawiam.

Rafał
Mobil - Skoda Octavia II Tour kombi
Radio - CRE 8900
Mikrofon - RF Limited CR 577
Antena - Sirio SG-CB 1400 na podstawie Sirio MAG 145 PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”