Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: Pietern »

Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: Hasan-Łódź »

Fabryczne ASC w Legendzie III działa bardzo dobrze. To radio nie ma jednak RF Gaina i nie rozumiem, czemu wszyscy je ostatnio polecają jako prawdę objawioną. W aglomeracji brak RFG jest dość dotkliwy przy dobrej długiej antenie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: SQ9RNU »

edek1977 pisze:weź ze względu na bardzo dobrze działający SQ, które wpuszcza nawet najsłabsze ale jednak czytelne komunikaty - co najistotniejsze w całości, które np. ASC w presidencie nie wpuszcza w ogóle. Rf gain też bardzo ładnie działa po poprawce( w tłoku miejskim na długiej antenie skręcisz o około 70% na długiej antenie- komfortowy odsłuch) no i ładna modulacja. Do tego prostota obsługi, wyraźne podświetlone klawisze, czytelny wyświetlacz.
Ja co do 120-tki mam inne zdanie.

Otóż nikt nie pisze , że radio totalnie się przytyka jak ktoś nadający jest blisko . Kompletny bełkot.
Radio wcale tak rewelacyjnych filtrów nie ma jak piszą - ale nie są najgorsze.

I co ciekawe , to radio ma jeden mankament , który doprowadzał mnie do szału : przy wciśnięciu PTT trzeba było odczekać jakąś chwilkę ( ok 0,5 s ) bo ma opóźnienie z puszczaniem modulacji w eter.
Jestem przyzwyczajony ,że naciskamm PTT i mówię , a tu było urywanie na początku modulacji.

Obecnie w 2gim mobilu mam Mtech legend III - po niewielkiej mod. - jak na antymiska - naprawde fajnie działa .


Hasan-Łódź pisze:Fabryczne ASC w Legendzie III działa bardzo dobrze. To radio nie ma jednak RF Gaina i nie rozumiem, czemu wszyscy je ostatnio polecają jako prawdę objawioną. W aglomeracji brak RFG jest dość dotkliwy przy dobrej długiej antenie.

Przemek , wbrew pozorom działa fajnie - jeżdze z ML-145 , mam dołożony potencjometr dzięki któremu mogę ustawić sobie próg zmniejszania czułości odbioru ( Local ) . W większej aglomeracji wciskam i mam komfort . Na trasie rozkręcam radio.
ASC - działa przyzwoicie .

I co najważniejsze - nie przytyka się jak Yosan 120 .

Jak szybko nabyłem Yoska tak szybko się go pozbyłem .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: cassiopeia »

strychoo pisze:mam dołożony potencjometr dzięki któremu mogę ustawić sobie próg zmniejszania czułości odbioru ( Local )
opisz może coś więcej w odpowiednim temacie ?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
cwirek50
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-22, 17:44

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: cwirek50 »

na razie wybrałem Yosana 650 zobaczymy jak to będzie działało, w razie czego można go tuningować ?
Glovash
Posty: 24
Rejestracja: 2013-07-27, 18:53
Lokalizacja: POZnan*

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: Glovash »

można nawet kupić od razu po modzie...

a jak się ma taki Yosek 650 do starszej konstrukcji np. Harry II ASC ??

Szukam już od dłuższego czasu drugiego radia waham się między nowym np. Yosanem 650 i czymś starszym typu Harry II, Johnny II z ASC..
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: edek1977 »

posprawdzałem w niedzielę kilka rzeczy:

1. Sprawdziłam, ten problem z możliwym opóźnieniem nadawania w yosanach wynika z budowy przycisku PTT, nie dotyczy to tylko 120, czyli np. w presidencie nadawanie już jest włączone w połowie skoku przycisku PTT, natomiast w yosanie pojawia się po pełnym wciśnięciu przycisku, u kolegi który ma teraz yosana 120 nie zauważyłem tego obcinania początku.

2. Z tym przytykaniem też sprawdziłem, ale to dotyczy jak samochód jedzie jeden za drugim rzeczywiście w bardzo bliskiej odległości.

3. Co co m tech legend III fabrycznego, to LOCAL jest w rzeczywistości wyciszeniem całkowitym czyli bez tuningu rzecz bezużyteczna, duży pozytyw - barwa odsłuchu bardzo przyjemna i wyraźna, lepsza niż w yosanie 120, ale ASC to nie to samo co w presidencie harry III, owszem mocny sygnał wpuszcza w całości, ale ze słabszymi to różnie bywa to znaczy albo nie wpuszcza w ogółe całkiem dobrej modulacji, albo wpuszcza fragmentami. Na ASC przy 2 metrowej antenie radio było dość głuche, aż strach myśleć jak to radio na ASC działa na antenie 1 metrowej. Ale przez to że ASC mało wpuszcza brak rf-gania jest mało odczuwalny.
robert74
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-17, 20:54
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: robert74 »

edek1977 pisze:posprawdzałem w niedzielę kilka rzeczy:

1. Sprawdziłam, ten problem z możliwym opóźnieniem nadawania w yosanach wynika z budowy przycisku PTT, nie dotyczy to tylko 120
Witam,

niestety nie mogę się zgodzić z Kolegą edek1977 z powyższym stwierdzeniem.
Dlaczego?
Wystarczy podłączyć miarkę SWR i zewrzeć odpowiednie piny w gnieździe mikrofonu (3 i 6) a widać doskonale że jest opóźnienie nośnej a jak nie ma nośnej to i modulacji.
Sprawdzone na 110, 120 i nowym 2205 - wszędzie to samo - też mnie to doprowadza do szału:(

A może ktoś znalazł lekarstwo na tą przypadłość???
Awatar użytkownika
_QMAN_
Posty: 14
Rejestracja: 2014-08-07, 20:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Zabrze

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: _QMAN_ »

Witam odświeże kotleta żeby nie zakładać nowego wątku.
Kupiłem wczoraj Legenda III, choć sprzedawca nie polecał go, radził mi kupić Yosan 350.(myślałem ze chce mi wcisnąć chłam)
Po lekturze forum stwierdzam że RFGAIN w mieście się przyda (antena to sirio ml-145, jeżdżę głównie w mieście, Dąbrowa Górnicza - Zabrze).
dzwoniłem do sprzedawcy ze jednak chyba zmienię zdanie, on się zgodził.
Pytanie brzmi czy ten Yosan jest naprawdę lepszym radiem?
Czy polecacie może jeszcze inne w kwocie do 350zł?(raczej nowe).
Czy może zostawić Legend III i nie zwracać sobie głowy (wydaje mi się ze ASQ nie wpuszcza dużo i czasami 5 nie przepaści, za to ręczny sq tnie komunikaty )
Antena jak pisałem wyżej (lewy tylny róg dachu) , auto to octavia II z LPG.
Przepraszam z góry, jeżeli te pytania komuś wydają się głupie, ale jestem świeżakiem i napewno macie większą wiedzę ode mnie.
Pozdrawiam
mobil: Legend III + Sirio ML-145
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: djmarco »

Zostaw Legenda i oddaj na modyfikacje do konektora ;)
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
Gesiu_15
Posty: 223
Rejestracja: 2014-03-15, 21:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: Gesiu_15 »

_QMAN_ pisze:Witam odświeże kotleta żeby nie zakładać nowego wątku.
Kupiłem wczoraj Legenda III, choć sprzedawca nie polecał go, radził mi kupić Yosan 350.(myślałem ze chce mi wcisnąć chłam)
Po lekturze forum stwierdzam że RFGAIN w mieście się przyda (antena to sirio ml-145, jeżdżę głównie w mieście, Dąbrowa Górnicza - Zabrze).
dzwoniłem do sprzedawcy ze jednak chyba zmienię zdanie, on się zgodził.
Pytanie brzmi czy ten Yosan jest naprawdę lepszym radiem?
Czy polecacie może jeszcze inne w kwocie do 350zł?(raczej nowe).
Czy może zostawić Legend III i nie zwracać sobie głowy (wydaje mi się ze ASQ nie wpuszcza dużo i czasami 5 nie przepaści, za to ręczny sq tnie komunikaty )
Antena jak pisałem wyżej (lewy tylny róg dachu) , auto to octavia II z LPG.
Przepraszam z góry, jeżeli te pytania komuś wydają się głupie, ale jestem świeżakiem i napewno macie większą wiedzę ode mnie.
Pozdrawiam

W LIII masz skokowy DX , LOCAL . Standardowy LOCAL nic nie wpuszcza jest totalna cisza .

Proponuję dać Legenda III do tuningu do Konektora i będziesz zadowolony ;-)
Było: M TECH LEGEND III , SIRIO AS100
Jest: M TECH LEGEND III TUNING KONEKTOR , SIRIO OMEGA 27 BLACK MAG 125
Awatar użytkownika
_QMAN_
Posty: 14
Rejestracja: 2014-08-07, 20:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Zabrze

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: _QMAN_ »

A gwarancja?
No i czas oczekiwania, czytałem gdzieś tutaj ze 3 tygodnie :(
mobil: Legend III + Sirio ML-145
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: ivan161 »

Zwróć radio sprzedawcy i zamów np. u Konektora już po tuningu. Wtedy masz pełne 24 mies gwarancji :)
Awatar użytkownika
_QMAN_
Posty: 14
Rejestracja: 2014-08-07, 20:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Zabrze

Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: _QMAN_ »

Zgodził się na zmianę wiec nie chce też przeginać.
Czyli nie ma lepszego radia w tych cenach?
mobil: Legend III + Sirio ML-145
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Yosan 650 czy M-tech Legend III po tuningu

Post autor: Pietern »

_QMAN_ pisze:Zgodził się na zmianę wiec nie chce też przeginać.
Czyli nie ma lepszego radia w tych cenach?
Lepsze radio w tej cenie jest, używane.

PS. Kupiłeś niezłe radio, zakładaj i jeździj. Albo wymień na 350, zakładaj i jeździj.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”