porównanie ALAN 78 PLUS MULTI, 48 PLUS MULTI, 42 MULTI

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

trzcinkacz
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-03, 13:54
Lokalizacja: Szczecin

porównanie ALAN 78 PLUS MULTI, 48 PLUS MULTI, 42 MULTI

Post autor: trzcinkacz »

Witam. Poczytałem trochę tematy na forum i waynalazłem trzy radyjka moim zdaniem godne uwagi. Alan 78plus multi, alan 48 plus multi, i alan 42 multi. Potrzebuje prostego radia do osobówki, zależy mi na trwałości no i jakości odbioru. Przedzial cenowy do 350zł bez annteny. Zwracam się do Was jako tych bardziej doświadczonych i lepiej ogarniętych w tym temacie. Bede wdzieczny za pomoc i porady.
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Raczej z ręczniaka, nawet podłączonego do zwykłej anteny - w samochodzie pożytku mieć nie będziesz.
Obrazek
Obrazek
trzcinkacz
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-03, 13:54
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: trzcinkacz »

To w takim wypadku jak tak kolega mówi to poprosze o doradztwo pomiędzy 78 a 48.
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

wybierając z tych trzech wybrałbym
trzcinkacz pisze:alan 48 plus multi
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

gościu bedzie musiał mi chyba zapłacić , ale na twoim miejscu w brałbym to
http://allegro.pl/item412028681_uniden_ ... 00_2m.html
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze:Raczej z ręczniaka, nawet podłączonego do zwykłej anteny - w samochodzie pożytku mieć nie będziesz.
A niby czemu :?:
Mam kumpla który jeżdzi z ręczniakiem i ma antenke na dachu , wiadomo trochu to inaczej złapać za gruchę a za ręczniaka.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Był gdzieś temat, że ręczniaki przystosowane do swojej króciutkiej anteny muszą być bardzo czułe. Nie idzie to w parze z "niskoszumowością". W mobilu będzie tylko kłopot.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

ya1 pisze:Był gdzieś temat, że ręczniaki przystosowane do swojej króciutkiej anteny muszą być bardzo czułe. Nie idzie to w parze z "niskoszumowością". W mobilu będzie tylko kłopot.
Mam Inteka H-520. Testowalem go z Diamondem Cr-11. Rzeczywiscie zbiera syfy na dlugim bacie. Na Floridzie bylo znakomicie. Ale glosnik jest zbyt przymulony i ciezko cokolwiek zrozumiec podczas jazdy (Hałas w kabinie) Na zewnetrznym glosniku jest ok.
Co do tych trzech wymienionych radii wybralbym 48 Plus Multi

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Jeśli ręczniak w samochodzie na mobilowej antenie, to tylko stary dobry A38 sobie radzi :-) I to nie gorzej niż taki U520. Sam byłem zdziwiony.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

sprawdzalem na orginalnej i bylo super tylko zasieg maly
Obrazek
trzcinkacz
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-03, 13:54
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: trzcinkacz »

A czy ktoś używal 78+? Poprosze o opinie.
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

kolego ja używam ALAN 48PLUS MULTI, radyjko spoko, troche za duzo nieuzytecznych bajerow w nim ale jak ktos lubi, do tego antena sirio sg 1400 skrocona o 2 cm i jest ok, mysle ze w tym przedziale cenowym moze byc, aczkolwiek po pol roku używania sprobowałbym juz czegos innego, poprostu wymagania rosną :mrgreen:
trzcinkacz
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-03, 13:54
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: trzcinkacz »

Właśnie o to chodzi kolego że jestem totalnym amatorem i kazda funkcja "nad" standard może być dla mnie problemem. Nie chce kupowac cuda na kiju bo pewnie i tak go nie wykorzystam do końca. A jeżeli choodzi i 48 plus to jak wyglada sprawa wielkości?
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

kolego wszystko zalezy gdzie chcesz go umiescic, nie polecam między siedzeniami koszmar a nie jazda, polecam natomiast montaz głosnika zewnetrznego, duzo lepszy odsluch, kolego przy kupnie radia moim skromnym zdaniem najwazniejsze sa funkcje: rf gain czyli regulujesz czułosc radia najprosciej rzecz ujmujac jego zasieg (tyczy sie nadawania i odbierania) sq czyli redukcja szumow, ja mam rf na 3 i jezdze z skreconym do zera sq dzieki temu ze skrocilem antenke szumy sa niewielkie poza miastem oczywiscie, wazne jest jesli zamierzasz uzywac radia za granica zeby mialo regulacje am/fm, jesli tylko w polsce to wystarczy am, cala reszta bajerow znow moim skromnym zdaniem niepotrzebna, chyba ze jeszcze jedno mi sie przypomnialo, alan 48 plus multi ma blokade kanalu w gruszce, tez jakies ułatwienie ale nie mus, kolego podsumowujac kup sobie na poczatek alana 48 plus multi do tego antenke sirio ml 145 i smigasz :-P :mrgreen:

[ Dodano: 2008-08-05, 18:03 ]
za chwil kilka umieszcze fotke to zobaczysz jak mozna radyjko zamontowac,jego rozmiary znajdziesz na allegro znajdz takie radyjko tam bedzie opisane bo ja pod reka nie mam.

[ Dodano: 2008-08-05, 19:05 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0aa ... 7f8d8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a09 ... fc1d7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da1 ... 6f5d0.html

tu kolego TRZCINKACZ masz fotki mojego zestawu taka moja propozycja montazu, znajduje sie on w toyocie yaris "mini ciezarowce" tak zwanej

[ Dodano: 2008-08-16, 23:59 ]
koledzy mam dylemat, posiadam jedno z wymienionych i mam problem (48+multi) szumy w radyjku idace od silnika,wycieraczek a o elektrycznych luterkach juz nie wspomne, czy jedynym lekarstwem jest podpiecie zasilania bezposrednio pod akumulator? a jjesli tak to jak to zrobic, mam "nowa" toyota yaris.
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”