Harry II ASC vs Johnson II ASC vs Uniden 520XL

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

piotrekkk
Posty: 46
Rejestracja: 2008-06-25, 22:25
Lokalizacja: GD

Harry II ASC vs Johnson II ASC vs Uniden 520XL

Post autor: piotrekkk »

Witam,

Od jakiegoś czasu przeglądałem forum i nie mogłem się zdecydować, które radio zakupić, a kolejne przeczytane posty nic nie wnosiły do sprawy, zastanawiałem się nad poniższymi radyjkami:
Harry II ASC vs Johnson II ASC vs Uniden PRO 520 XL

W desperacji kupiłem wszystkei trzy radia żeby przekonać się na własnej skórze co potrafią, zakupiłem także identyczne anteny magnetyczne długości 1 m i ruszyłem na testy.

Na pierwszy ogień Harry i Uniden, obu radiach: RF Gain na maksa, SQ na pozycji minimum lub ciut powyżej szumów i oczekiwałem na efekty i teraz słuchajcie niezdecydowani czy warto płacić za Presidenta: TE RADIA NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ (mówić o jakości odbioru itp, nie pomijam fakt żę Harry ma FM). Oba radia reagowały identycznie, żadnej różnicy, wszystko tak samo było słychać, to jest poprostu ten sam sprzęt!

Jedyny warunek: kupując Unidena MUSI ON BYĆ PORZĄDNIE PRZESTROJONY, optymalnie jest jak macie możliwość sprawdzenia radia na częstotliwościomierzu!

Po tym jak stowierdziłem, że Harry i 520 to ten sam sprzęt podłączyłem Johnsona II ASC i porównywałem go z Harrym i 520. Pierwsze co odrazu rzuciło mi się w oczy to fatalny głośnik Johnsona, jest poprostu mega cichy, pokrętło rozkręcone na maksa a z głośnika słychać, ale bez rewelacji, jadąc szybciej autkiem, lub z włączonym radiem FM to tego Johnsona bym nie usłyszał. Wracając do prównania jakości odbioru Johnsona, powiem Wam szczerze, że różnica jest minimalna, wręcz nie do odczucia, na dobrą sprawę było slychać te same rozmowy, tylko przy dalszych stacjach z Johnsosna było ciut wyraźniej, ale stacje były na tyle oddalone, że ciężko było coś zrozumieć. Reasumując Johnson jakościowo jest ciut lepszy, ale jest to jak minimalna różnica, że nie widzę sensu przepłacania!

Cały ten mój wywód dotyczy jedynie jakości odbioru radyjek, w żaden sposób nie uwzględniam różnych ich możliwości, typu, że Johnson jako jedyne z tych radyjek miał wiele dodatkowych funkcji. Ja skupiłem się głównie na jakości odbioru.

Aha, test przeprowadziłem stojąc na poboczu, zakładam, że takie same efekty bym miał jadąc autem, tzn. wynik byłby taki sam?
I odrazu dopytam przy okazji: SQ ustawiam minimalnie powyżej szumów, natomiast jest z RF Gain jest? Ja miałem rozkręconego na maksa, wiem, że pokrętło jest od czułości odbiornika, ale jak w praktyce je ustawiać, od którego pokrętla zacząc, między jakimi położeniami kręcić RF Gainem?

Na koniec jeszcze krótko wspomne o układzie ASC, takiego picu na wode to w życiu nie widziałem, to jest najzwyklejsze w świecie ustawienie SQ na stałym poziomie, czyli to samo można zrobić samemu, ustawiając go dość wysoko w stałej pozycji, ja myślałem, że jeżeli ktoś pisze Auto... to robi jakiś układ elektorniczny, który reguluje SQ w zależności od warunkow zewnętrznych, tymczasem nic takiego tam nie ma, śmiech na sali ten ASC! Nie patrzcie na to czy radio ma ASC, bo to nic nie znaczy w praktyce!

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :-) Mam nadzieję, że pomogłem!

PS. Będę jeszcze testował krótkie i długie antetny, próbując się przekonać jaka długość jest optymalna, dam znać jak coś się dowiem :-)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

rf na maksa w prawo sq troche powyzej szumow rf reguluje sie jak sa duze zaklucenia duzo radi w eterze najczesciej duze miasto
Obrazek
bozoo
Posty: 15
Rejestracja: 2008-10-17, 12:32

Re: Harry II ASC vs Johnson II ASC vs Uniden 520XL

Post autor: bozoo »

piotrekkk pisze:Witam,
Na koniec jeszcze krótko wspomne o układzie ASC, takiego picu na wode to w życiu nie widziałem, to jest najzwyklejsze w świecie ustawienie SQ na stałym poziomie, czyli to samo można zrobić samemu, ustawiając go dość wysoko w stałej pozycji, ja myślałem, że jeżeli ktoś pisze Auto... to robi jakiś układ elektorniczny, który reguluje SQ w zależności od warunkow zewnętrznych, tymczasem nic takiego tam nie ma, śmiech na sali ten ASC! Nie patrzcie na to czy radio ma ASC, bo to nic nie znaczy w praktyce!
O cholera.
W ogóle to trafiłem na to forum właśnie po to, żeby podpytać o ASC. Czy warto za niego dopłacić bo wqr... drażni mnie ciągłe kręcenie squealchem. Właśnie się zastanawiałem nad Johnnym II asc - albo alanem 109 jeśli ów asc to pic :/
Awatar użytkownika
Fala.
Posty: 93
Rejestracja: 2008-07-22, 20:59
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Fala. »

drażni mnie ciągłe kręcenie squealchem.
A po co Kolega ciągle kręci SQ :?: :!: Od kręcenia jest RF :!:

Regulując radyjko przeważnie SQ jest "nieruchomy", a wjeżdzając do miasta, czy w okolice z dużą ilością zakłuceń regulujesz odbiór RF Gainem............
Peugeot 206: President Johnny II ASC + Sirio AS-100.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Fala. pisze:Regulując radyjko przeważnie SQ jest "nieruchomy", a wjeżdzając do miasta, czy w okolice z dużą ilością zakłuceń regulujesz odbiór RF Gainem............
zależy w jakim miescie... np w wawie to i squelch trzeba czasem tak skrecic ze glowa mala ...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Andrzej_88
Posty: 388
Rejestracja: 2008-03-30, 18:21
Lokalizacja: Potok Gorny

Post autor: Andrzej_88 »

nemiroff pisze:w wawie to i squelch trzeba czasem tak skrecic ze glowa mala ...
Brakuje skaly ? :mrgreen:
bozoo
Posty: 15
Rejestracja: 2008-10-17, 12:32

Post autor: bozoo »

Fala. pisze:
drażni mnie ciągłe kręcenie squealchem.
A po co Kolega ciągle kręci SQ :?: :!: Od kręcenia jest RF :!:

Regulując radyjko przeważnie SQ jest "nieruchomy", a wjeżdzając do miasta, czy w okolice z dużą ilością zakłuceń regulujesz odbiór RF Gainem............
Człowiek uczy się całe życie i umiera głupi. Czyli co - uważasz asc za zbędny bajer? Pytam, bo chciałem mieć go w radyjku ale zaraz się może okazać że niepotrzebnie :]
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

moim skromnym zdaniem funkcja ASC zbyteczna,brachol jeździ z PRESIDENT JOHNNY II ASC, trzecia generacja i ASC "ścina" komunikaty, sam z nim pojeździłem dwa tygodnie i żadnej różnicy nie widzę pomiędzy nim a UBOTEM 520 xl, co to za radocha jeżdzić bez regulacji czy to RF czy SQ.
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

nie do konca ... mojej zonie przypadl do gustu automat w postaci johnsona II ASC ... dzis ruszyla w pierwsza trase z jackiem II ASC... i np wg jej zdania lepiej jezdzilo sie jej z johnsonem niz z U78, choc i ten mial imo znacznie lepsza funkcje DSC ...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

czyli jak zawsze, wrażenie pojęcie względne, każdy ma swoje, jedno co mi w UNIDENIE przeszkadza to-jeśli dobrze to nazwę- jego szeroki odbiór, w mieście nie do wytrzymania a i czasami w trasie daje popalić, tak swoją drogą czy istnieje radio gdzie szumy byłyby znikome, wiem w jednych są mniejsze w innych większe ale czy istnieje radyjko, niekoniecznie rozmiarowo zbliżone do mojego UNIDENA powiedzmy hmm...nazwijmy to tak "lepsze" do kwoty powiedzmy 500-600 zeta, czy nie warto sobie głowy zawracać.
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

nie warto sobie głowy zawracać .. nie ma idealnego radia ... zzawsze cos bedzie .. nie wazne czy to u520 ( szeroki ) czy jacek II (waski) zawsze bedzie cos przeszkadzac , gdyz taki to urok bezplatnego pasma ...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

jak by uniden byl waski to polowy ludzi bys nie slyszal poniewaz nie kazde radio stoi w czestotliwosci do auta radio powinno miec szerszy odbiornik
Obrazek
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

ilu nas tu jest,tyle opinii, pytanie zadałem celowo, nie ma idealnego radia, i cobyśmy tu nie pisali to tego nie zmieni, więc koniec eksperymentów z mojej strony, ja i mój UBOT jutro znowu w trasie, i tak to życie kochane się kręci,pozdrowionka.
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 285
Rejestracja: 2008-11-14, 15:50
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Malar »

KOLEGO JA MAM JOHNSONA II ASC DO NIEGO SIRIO PERFORMER 5000 I MUSZE PRZYZNAĆ ŻE JESTEM BADRZO ZADOWOLONY.
MYSLE ZE NAJLEPSZYM WYJSCIEM BEDZIE PRESIDENT JONHSON. ALE TO ZALEZY OD WŁASNYCH UPODOBAN
Radio: President Herbert I; Alan 95+;
Mikrofon: Sadelta ME-3; K-po NM-452 (CZARNY); Pan DM423-MT;
Antena: Sirio T3-27; Sirio ML-145; Sirio P5000;

K-po NM-452 Czarna obudowa - Nowe
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

kolego nie krzycz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”