M tech legend III czy Omega III ???

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

marcinsbe
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
Lokalizacja: śląsk

M tech legend III czy Omega III ???

Post autor: marcinsbe »

Witam,zaczynam poważnie rozmyślać nad zmianą radia,i w oko mi wpadły powyższe radyjka,gdyż są całkiem tanie,a posiadają juz magiczny filtr NB niezbędny do życia w aucie z CDTi.

Obydwa radia postaram sie obadać przed zakupem,jednak chciałbym na wstępie wiedzieć które jest mniej awaryjne,ma lepsze filtry,które bardziej poddaje sie przeróbkom,i które po wyciągnięciu z pudełka lepiej pracuje :lol:

Nie powiem,nie chce wiele wiedzieć:D
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

M tech legend III czy Omega III ???

Post autor: SP9 »

podepnij i sprawdź, oba radia przydało by się poprawić - modulację, w omedze warto by też rozciągnąć rfgain, osobiście jak dla mnie Omega bardziej sympatyczna - ale to moja opinia, co do filra NB ... samo jego posiadanie przez radio możne nic nie wnosić podpinaj i sprawdzaj, w omedze wiem że pracował on dość dobrze, w Legendzie III - u mnie w aucie nie dawało rady.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
marcinsbe
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
Lokalizacja: śląsk

M tech legend III czy Omega III ???

Post autor: marcinsbe »

Niby filtr NB wycina co nieco wtryski,omega ma jedną dużą,i to dosłownie wadę-gdzie tego byka upchnąć w astrze h :lol:
Wojtku-powiesz jaki silnik miałeś żę legend dał ciała w twoim przypadku?
Co do rozciagniećia rf-gain,nigdy nie miałem styczności z tą gałeczką-o co chodzi z poprawką tego cuda?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

M tech legend III czy Omega III ???

Post autor: SP9 »

Seat 1,2 z 2009 w nowej budzie, w legendzie III słychać było silnik powyżej 3000, wycieraczki, spryskiwacze, ogrzewanie tylnej szyby i wspomaganie. Rozciągniecie RF-gaina - skrótu czułości radia by działał on płynnie, zmniejszał czułość radia wraz z zmianą na potencjometrze a nie robił to skokowo.
Jak masz problem z upchaniem radia - zastanów się nad Harrym III - używkę można dostać od 260-300zł
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
marcinsbe
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
Lokalizacja: śląsk

M tech legend III czy Omega III ???

Post autor: marcinsbe »

W sklepie sprawdze harrego 3 jeszcze,jak wypadnie to lepiej niż omega,to pewnie używki poszukam :mrgreen:

Legenda chyba podaruje sobie,skoro benzyniaka było słychać,to moje cdti by go unicestwiło,póki co mentalnie jestem za omegą :-)

Tego rf-gain nie poprawi w tym przypadku sama zmiana potencjonometru?
Awatar użytkownika
tauris
Posty: 106
Rejestracja: 2015-09-19, 16:25
Lokalizacja: PODHALE

M tech legend III czy Omega III ???

Post autor: tauris »

Kolego dobrze ci Wojtek pisze harry daje rady z większością zakłóceń u mnie sprawdził się w 100%
      Mobil1-HARRY3red by SINAD+SIRIO27BLACK CARBONIUM
        Mobil2-Galaxy DX98VHP+ASTATIC636L-C+SIGMA STINGER CL
          Rezerwa HERBERT1+DENSEI EC-2002+RM KL203P+PRESIDENT ALASKA
          marcinsbe
          Posty: 50
          Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
          Lokalizacja: śląsk

          M tech legend III czy Omega III ???

          Post autor: marcinsbe »

          tylko cena powala na kolana,ale może na giełdzie będą jakieś używki...
          (swego czasu na znanej dawniej giełdzie w gliwicach pewien cygan miał malutkie stoisko z cb,i "sprowadzał" na zamówienie używane radia,wpadł gdy sprzedawał radio,które wcześniej ukradł z auta klienta ;-) )
          Cóż,nie pozostało nic innego niż jechać obadać radyjko jedno i drugie;cicho mam nadzieję że omega bedzie skutecznie uciszała wtryskiwacze;
          Awatar użytkownika
          tauris
          Posty: 106
          Rejestracja: 2015-09-19, 16:25
          Lokalizacja: PODHALE

          Re: M tech legend III czy Omega III ???

          Post autor: tauris »

          marcinsbe pisze:tylko cena powala na kolana,ale może na giełdzie będą jakieś używki...
          (swego czasu na znanej dawniej giełdzie w gliwicach pewien cygan miał malutkie stoisko z cb,i "sprowadzał" na zamówienie używane radia,wpadł gdy sprzedawał radio,które wcześniej ukradł z auta klienta ;-) )
          Cóż,nie pozostało nic innego niż jechać obadać radyjko jedno i drugie;cicho mam nadzieję że omega bedzie skutecznie uciszała wtryskiwacze;
          Tak zrób jak mówisz a jak Ci nie spasują to porozglądaj się z używka harry3 czasami są na alledrogo za 250 ale trzeba być czujnym bo jak są to chwile :-D
              Mobil1-HARRY3red by SINAD+SIRIO27BLACK CARBONIUM
                Mobil2-Galaxy DX98VHP+ASTATIC636L-C+SIGMA STINGER CL
                  Rezerwa HERBERT1+DENSEI EC-2002+RM KL203P+PRESIDENT ALASKA
                  Awatar użytkownika
                  rokefeler27
                  Posty: 945
                  Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
                  Znak/ranga: 161CBF152
                  Lokalizacja: JO90LE

                  M tech legend III czy Omega III ???

                  Post autor: rokefeler27 »

                  Legenda sobie odpuść w AH benzynce nie dawał rady.
                  Jak masz nie daleko to zapraszam do mnie ,mam H III i Realestica, można sprawdzić czy dają rade z zakłóceniami w Twoim ctdi. ;-)
                  CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
                  Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
                  marcinsbe
                  Posty: 50
                  Rejestracja: 2015-12-31, 17:53
                  Lokalizacja: śląsk

                  M tech legend III czy Omega III ???

                  Post autor: marcinsbe »

                  Ooo,dziękuję za pomoc-o ile HIII,omege,legenda i inne "pospólstwo" sprawdze w IIA lub Eurasat myslowice-to tego realestica już nie :->
                  Jeśli powyższe się nie sprawdzą,to moglibyśmy się umówić na test;
                  Przypadkiem nie chcesz sie pozbyć harego:?
                  ODPOWIEDZ

                  Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”