ALINCO DR-135-DX vs JFK II

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

largo
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-27, 15:51

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: largo »

Witam wszystkich,
Noszę się z zamiarem zmiany mojego obecnego zestawu do mobila : Harry III (po tuningu Konektora) oraz President ML145 na magnesie na dachu.
Przede wszystkim zależy mi na dobrych filtrach i dobrym odsłuchu (głównie w AM, sporadycznie FM). Niestety operując w Harrym samym RF gainem efekt jest daleki od zadowalającego, a życie jest za krótkie na ciągłe trzaski i szumy. Na radio mogę przeznaczyć ~1000 zł. Zestawu dopełni T5000 na magnesie na dachu.
Po wizycie na Inflanckiej oraz przymierzeniu do auta moją uwagę przykuły 2 radyjka: Alinco DR-135-DX (czarne CRE8900) - cena 880 zł za fabrykę oraz President JFK II - 900 zł za fabrykę. Niestety nie wiem jak poradziłyby sobie w miejskim, łódzkim eterze.

Plusy Alinco:
+ wymiar 1 din - mogę zamontować radyjko bez wiercenia dodatkowych dziur w aucie
+ wstęgi - kto wie, czy kiedyś to radyjko nie wyląduje na bazie jak złapię bakcyla. Póki co wstęgi są mi niepotrzebne, gdyż auto będzie jeździć w mobilu i będzie służyło na AM/FM.
+ wbudowane echo (chociaż brak wzmocnienia)
Minusy Alinco:
- przy takiej mocy prawdopodobnie musiałbym podpiąć radio bezpośrednio pod aku (a wolałbym jednak standardowo pod wtyk zapalniczki)
- poza granicami naszego pięknego kraju policemajstrzy mogą skonfiskować radio
- nie wiem czy po zamontowaniu w 1 din nie musiałbym inwestować w zewn głośnik

Plusy JKF II:
+ podobno jedne z najlepszych filtrów
+ legal nawet poza granicami
+ prostota, co podczas jazdy jest raczej plusem
Minusy JFK II:
- wymiary - musiałbym gdzieś wygospodarować miejsce na montaż (tak, wiem, że są dużo większe radia)
- jak chciałbym echo czy wzmocnienie to muszę albo modzić albo dokupić inną gruszkę
- płynność rf gain i ASQ? (to chyba bolączka wszystkich preziów)


Teoretycznie mógłbym od razu poddać te radia tuningowi, ale wolałbym najpierw sprawdzić egzemplarze fabryczne i dopiero, gdy byłbym nie do końca usatysfakcjonowany to myślałbym o przeróbkach.

Czy możecie mi doradzić, które z tych radii będzie lepsze? Czy moc radia ma wpływ na jakość odbioru? No i czy uważacie, że przy 12W w AM konieczne jest podpięcie pod aku?
A może uważacie, że 2 powyższe radia to totalny szrot i warto zainteresować się w tej kasie czymś innym (np. AT6666)?

Z góry dzięki za podpowiedzi i udział w dyskusji.

73!
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: AdamJas »

Ja mam to Alinco. Jestem mega zadowolony. Niestety - montowanie w kieszeni wymaga:
A - dodatkowej ramki
B - dodatkowego głośnika
C - podłączenia pod aku


Bez ramki zieje czarna dziura. Bez głośnika nic nie słychać. Natomiast bez aku, nie da się nadawać (za mało prądu).

Prostota i łatwość obsługi tego radia sprawia, że idealnie nadaje się na mobilowe. W eterze idzie jak grzmot letnim popołudniem w burzy. Na postojach wstęgi dają wiele satysfakcji a i czasem podczas jazdy. ASQ potrafi działać bardzo wydajnie, natomiast ja jestem z tych co lubią szum eteru i nie wyciszam radia RG, czy innym SQ.

Bardzo polecam zestaw doinwestować w dobrą antenę i zamontować ją jak najbliżej SWR 1.0 (środek dachu). U mnie pracuje z SS1200.

POLECAM.
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: AntekPabianice »

AdamJas pisze:Niestety - montowanie w kieszeni wymaga:
A - dodatkowej ramki
Nieprawda. Zawsze można pomyśleć o jakiejś zaslepce. Ja robiłem wycinając z pudełka od plyt CD/DVD. Chociaż ramka fabryczna, to super sprawa i koszt niewielki.
AdamJas pisze: C - podłączenia pod aku
Również nieprawda. Mam CRE wpięte w kable zasilające radio FM i nie ma problemów z zasilaniem. Dobra wtyczka do gniazda zapalniczki z odpowiednim bezpiecznikiem też da radę, testowałem nie raz i bez żadnych efektów ubocznych. Jednak nie widzę sensu zabudowanego radia w kokpicie podłączać pod gniazdo zapalniczki. Jednak nie musi to być bezpośrednio pod akum

Co do zakłóceń i innych śmieci w Łodzi (natłok komunikatów), to żadne radio sobie nie poradzi przy rozkręceniu ba max. Szumy muszą być, czasem u mnie wchodzą na 5s i nic nie poradzisz, oprócz długiej anteny. Przy skręconym RF-gain radio fajnie pracuje mimo wszystko i też sporo słyszy.
Jeśli jesteś z Łodzi lub okolic, to podejdź jeszcze raz do Konektora i podłącz obydwa. Stacja benzynowa po drugiej stronie ulicy jest doskonałym testerem. Wybierzesz to, którego szum mniej męczy przy maksymalnie rozkręconym radiu i którego odsłuch bardziej Ci odpowiada ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: AdamJas »

Może i racja ... oryginalna ramka to dwie dychy - polecam.

Co się tyczy zaś napięcia ... źle napisałem. Polecam dokonać pomiaru miernikiem. Pisałem w odniesieniu do mojego radia i auta gdzie napięcie było zbyt niskie w stosunku do ustawionego w radiu zabezpieczenia. Gniazdo zapalniczki więc odpadło. Natomiast poradziłem sobie prosto. Poszukałem w bezpiecznikach miejsca gdzie napięcie jest podawane w wystarczającej wartości i "przebijania" do komory silnika nie musiało być.
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: marekb »

CO tu porównywać . Pełnozakresowe radio wtęgowe, do czego ?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: Olo.. »

marekb pisze:CO tu porównywać . Pełnozakresowe radio wtęgowe, do czego ?
Do chyba najładniejszego szumofona.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: marekb »

Ładna to ma być miss mokrego podkoszulka.
largo
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-27, 15:51

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: largo »

Dzięki za odpowiedzi. Akurat ramka do alinco nie jest problemem. Rozumiem, że głośnik jest musowy ?
Skoro JFK II jest szumofonem to czemu ma opinię jednych z najlepszych filtrów do am? No i co moglibyscie innego polecić jako konkurenta alinco? Czy większa moc oznacza lepszy odbiór i nadawanie?
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: marekb »

Do względnego radia wstęgowego co przyrównywać ??? .Za tą cenę Alinco Lub inne radio wstęgowe,lub radio za max 250-350 zł,a różnicę na lepszy cel :mrgreen:
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: AntekPabianice »

largo pisze:Czy większa moc oznacza lepszy odbiór i nadawanie?
Moc wychodząca z radia nie ma nic wspólnego z odbiorem.
Większa moc = większa siła sygnału. Ale żeby zwiększyć sygnał u respondenta o 1s, trzeba moc zwiększyć 4-krotnie.Czyli: 4W x 4 = 16W.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
largo
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-27, 15:51

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: largo »

No i wybór padł na Alinco (radyjko podpięte pod instalację idącą bezpośrednio z aku). Do tego jak wcześniej wspomniałem Turbo 5000 na magnesie na środku dachu oraz dodatkowo Cobra HighGear S100 (znalazłem idealne miejsce pod podłokietnikiem). W porównaniu do wcześniejszego zestawu to... nie ma porównania :lol:

Dzięki wszystkim za opinie i odpowiedzi.
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: AdamJas »

Jak go opanujesz i się pobawisz, to będziesz jeszcze bardziej zadowolony :mrgreen:

Udanych łączności!
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: januwojt »

Nie ma co relatywizować . Kolega napisał , że ma sporo kasy i chce ją wydać na komfort korzystania radia w AM na podstawie. Więc pisanie że Alinco ma wstęgi , czterdziestki nie ma znaczenia , bo koledze zależy na AM i podstawie , na dobrych filtrach i miłym odsłuchu . Bawiłem sie JFK II po tuningu Konektora z wymienionymi obydwoma filtrami pośrednich , jako drugi była Murata IT . Z radii obecnie produkowanych tak przygotowany JFK nie ma konkurencji w AM w/g mnie.
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: SQ9RNU »

januwojt pisze:Nie ma co relatywizować . Kolega napisał , że ma sporo kasy i chce ją wydać na komfort korzystania radia w AM na podstawie. Więc pisanie że Alinco ma wstęgi , czterdziestki nie ma znaczenia , bo koledze zależy na AM i podstawie , na dobrych filtrach i miłym odsłuchu . Bawiłem sie JFK II po tuningu Konektora z wymienionymi obydwoma filtrami pośrednich , jako drugi była Murata IT . Z radii obecnie produkowanych tak przygotowany JFK nie ma konkurencji w AM w/g mnie.

Osobiście jeżdzę z JFK II - lecz wszelkie mody robił mi Mariusz w Sinadzie w Częstochowie.
Nie mam porównania do tego modelu po Konektorze.


Powiem tak - do samochodu na podstawę - nie chcę innego radia.



Zresztą Januwojt wie ile różnych wynalazków testowałem u siebie .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

ALINCO DR-135-DX vs JFK II

Post autor: BigMonster »

+10 dla JFK II na podstawe do auta. Ja mam po Konektorze i lepiej pracujacego nie moge znalezc, od czulosci przez dzialanie ASC po wycinanie szumow i zaklucen. Nawet ruskich wycina, sygnal czasem na S3 na smetrze a w glosniku cisza, dopiero po odpieciu ASC slychac ze to ruskie.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”