George czy 5555N/7900

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

George czy 5555N/7900

Post autor: fikudoto »

Koledzy, proszę o wasze zdanie- opinie. George I bez asc, AT/CRT v1.
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

George czy 5555N/7900

Post autor: SM147 »

Lincoln I :)
Bumelant

George czy 5555N/7900

Post autor: Bumelant »

Pytanie trochę zbyt ogólne. Zależy, kto co szuka i do czego to ma być. Lincolna miło wspominam, ale nie wróciłbym do niego po np CRT 9900 V2. To tak jak przesiąść się z cichego, wygodnego młodego auta do 20 letniego Poldka. Fajne bo prosto się naprawia, sentyment i tyle :-) Dodając jeszcze - starsze te pierwsze wypusty chińczyków mi również nie podchodziły. Te nowsze już ładnie się sprawują więc raczej coś V2 jak już coś.
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

George czy 5555N/7900

Post autor: fikudoto »

Koledzy -mała prośba o czytanie ze zrozumieniem ( o Lincolna nie pytam), duża prośba - jak nie wiem- to nie piszę - bo znowu wyjdzie to co wychodzi najczęściej czyli 5 stron przepychanki nic nie wnoszącej dla innych czytających. Pozdrawiam czytających i chcących coś napisać.
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

George czy 5555N/7900

Post autor: marekb »

Zapytaj Expertów ile będą kosztowały mody co by nowe radia poprawnie działały.Na znanym portalu jest 6666 po modach u Ostafo i chętnych niewidać.
Bumelant

George czy 5555N/7900

Post autor: Bumelant »

Nie potrzeba nic modyfikować w CRT. Ładna, głośna modulacja w AM/SSB z fabrycznego mika. Stoi stabilnie w częstotliwości, praktycznie niezauważalny drift, duża moc wyjściowa, split, płynne przestrajanie, można sobie radio skonfigurować pod siebie, bardzo ładnie działa ASQ, skrót mocy fabrycznie we wszystkich emisjach, RF gain fajno działa, możesz RIT wyłączyć - czego nie mają stare radia. Co się może nie podobać - badziewna plastikowa obudowa, design. To fakt - tutaj nie ma podejścia nowe do starego. Stare radia były po prostu solidne. Przy czym akurat 7900 wygląda moim zdaniem niebo lepiej jak 9900. Odsłuch z fabrycznego głośnika - kiepski (cóż można wymagać od pc speakera) - obowiązkowo głośnik zew. Odbiornik w nowych radiach jest przeważnie szerszy - będzie zbierał z piątek w podstawie. Na plusy gwarancja. Nic nie ruszaj w tym radiu - nie ma takiej potrzeby. Omijać szerokim łukiem szarlatanów tunerów. Potem się słyszy takie przewalone modulacje walące - 3 kanały góra - dół - słuchać się tego nie da. Georga nie miałem - nie wypowiadam się - może ktoś z kolegów miał okazje porównać.
Ostatnio zmieniony 2016-08-06, 14:58 przez Bumelant, łącznie zmieniany 1 raz.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

George czy 5555N/7900

Post autor: marekb »

A po gwarancji co ?
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

George czy 5555N/7900

Post autor: marekb »

UŻYTKOWNICY-POSIADACZE.NAPISZCIE O ZALETACH I WADACH GEORGA,o tym radiu jest bardzo mało na stronach a wygląda ciekawie.
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

Re: George czy 5555N/7900

Post autor: fikudoto »

marekb pisze:A po gwarancji co ?
to samo co z George'm: do doktora - o ile się zepsuje...
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

George czy 5555N/7900

Post autor: marekb »

Chińczyk dba coby nie naprawiać tylko nowe kupić.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: George czy 5555N/7900

Post autor: januwojt »

marekb pisze:UŻYTKOWNICY-POSIADACZE.NAPISZCIE O ZALETACH I WADACH GEORGA,o tym radiu jest bardzo mało na stronach a wygląda ciekawie.
Co chcesz wiedzieć .... Udziwnione radio , dziwny kod zabezpieczający , Clarifier tylko w torze odbiorczym - to w/g mnie główna wada , nie jest tak wąski w AM jak Jackson I czy Lincoln . Jak nabyć to tylko w celach kolekcjonerskich niż użytkowych .
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

George czy 5555N/7900

Post autor: fikudoto »

januwojt pisze:dziwny kod zabezpieczający
przy podłączeniu pod akumulator wpisujemy go raz i zapominamy
januwojt pisze:nie jest tak wąski w AM jak Jackson I czy Lincoln
dla mnie to nie wada- pytając późnym wieczorem powodzenia gdy odpowie ktoś odstrojony i J i L tego nie usłyszą
januwojt pisze:Clarifier tylko w torze odbiorczym
nigdy nie miałem problemu dostroić się do rozmówcy...ale to tylko moje zdanie na temat Georga
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

George czy 5555N/7900

Post autor: januwojt »

Skoro to wszystko Ci pasuje to kupuj i po sprawie . Też nie lubię ultra wąskich odbiorników . natomiast pojedynczy Clarifier to wada zdecydowanie . Do jednego rozmówcy się dostroisz , ale jak będzie kilku to wtedy zrozumiesz w czym rzecz.
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

George czy 5555N/7900

Post autor: fikudoto »

januwojt pisze:pojedynczy Clarifier
ja wiem co masz na myśli - rozwiń myśl dla potomnych.
januwojt pisze:Do jednego rozmówcy się dostroisz , ale jak będzie kilku to wtedy zrozumiesz w czym rzecz.
Jak jest kilku to w naszych pogadankach wybieramy sprawdzonego ''prowadzacego'' do którego się dostrajamy i po problemie, ale może nie o to Ci chodzi.
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

George czy 5555N/7900

Post autor: januwojt »

Nie o to mi chodzi , dostroisz sie odbiorem , ale jak Twój nadajnik w Georgu popłynie , a chłopaki Ci powiedzą podciągnij freq albo opuść w dól nadajnik to co zrobisz ?? Radio z SSB musi mieć możliwość osobnego precyzyjnego dostrajania i nadajnika i odbiornika , w Georgu masz tylko możliwość dostrojenia odbiornika . Popatrz na Jakcsony , SS3900 i podobne , czy na chińczyki Anytone jak jest zrealizowany w nich Clarifier , RIT ....

Edycja : To nie jest radio ze stabilizacją częstotliwości , że nie driftuje podczas nadawania nadajnik .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”