Zakup radia - co myślicie o ????

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
m.twardowski
Posty: 10
Rejestracja: 2017-05-15, 11:03
Znak/ranga: SP7MAR

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: m.twardowski »

Witam.
1.Czy ktoś miał możliwość fizycznego porównania pracy na radiu President Lincoln I z Presidentem Jackson II. Zastanawiam się nad kupnem jednego z nich, jedynie co mnie odstrasza to wiek tego pierwszego.
2.Czy któreś z radio odbiorników należących do rodziny Superstar nie pływają w częstotliwości?
3.Co myślicie o Superstar 3900 Black, sprzedawca twierdzi, iż jest to stara konstrukcja i w porównaniu z nowymi modelami o wiele lepsza?
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: xomer »

Witaj,
Posiadam radio SS-3900 Black, a właściwie Dirland SS-3900 Black w stanie gabinetowym: nie grzebane, części oryginalne, jak fabryka dała, wizualnie bez żadnych śladów zużycia. Sprzęt wożę w mobilu, czasami wyciągam na bazę. Co mogę powiedzieć o tym sprzęcie:

Najważniejsze dla mnie zalety:
1) bardzo czuły odbiornik, w tym - co mnie najbardziej cieszy, czytelny odsłuch dalekich stacji; porównując z innymi radiami: Dirland SS 3900 Black odfiltruje szum z sygnału bardzo słabego i zaszumionego i puści na głośnik zrozumiały komunikat, czego w takim samym stopniu nie zrobią inne radia, gdzie albo w ogóle nie usłyszysz komunikatu, albo usłyszysz, że ktoś, gdzieś nadaje, ale będzie to bardziej szukanie ludzkiego głosu w szumie, niż próba zrozumienia treści komunikatu,
2) co do odbiornika, dobrze spisuje się w tłumie w godzinach szczytu, gdzie jeden nadaje przez drugiego; uciążliwości związane z nadawaniem kilku stacji na raz nie są zbyt męczące, radio poprawnie odfiltrowuje zgrzyty i piski związane z nakładkami,
3) przyjemny, naturalny odsłuch z fabrycznego głośnika, nie jest ani zbyt basowy, ani zbyt sopranowy,
4) donośna modulacja z fabrycznego mikrofonu, generalnie z długą anteną przebijesz się przez tłum w godzinach szczytu,

Najważniejsze dla mnie wady:
1) Duży rozmiar we wszystkich płaszczyznach, sprzęt nieporęczny w instalacji w aucie (brak radiatora oznacza konieczność zabezpieczenia kabli przed zbytnim zaginaniem przy pionowym montażu, wyjście mikrofonowe z boku, niemożliwy montaż w konsoli auta, ciężko wcisnąć między fotel a środkowy tunel),
2) Radio, zwłaszcza zimą po całej nocy w aucie, potrzebuje trochę czasu, aby uzyskać właściwą częstotliwość; w pracy w modulacji AM nie jest to zbyt odczuwalne, gorzej na wstęgach; przy okazji, częstotliwość albo ustawiasz z miernikiem, a jeżeli nie go posiadasz, to tak jak ja: modulacja CW, banda F, kanał 13 i kręcisz aż do uzyskania ciszy w głośniku gdzieś między godziną 8 a 9,

Podsumowując, w mojej opinii Dirland 3900 B nie jest plastikową zabawką typu nowszych Presidentów (JIII, HIII, Teddy itd.), sprzedawanych w marketach Alanów 100pare, Yosanów itp. Uważam, iż po zakupie tego sprzętu nie są konieczne żadne modyfikacje, ewentualnie można pomyśleć nad wyłączeniem Roger Beepa, który fabrycznie jest załączony na stałe i nie ma fizycznego przełącznika. Radio nie posiada automatycznej bramki squelch - dla niektórych będzie to okoliczność wykluczająca możliwość użytkowania tego sprzętu. Myślę, że trudno o lepszy sprzęt do samochodu, choć to już kwestia ocenna, każdy lubi coś innego i ma inne warunki dla pracy radia. U mnie radio pracuje z anteną WA-27.

W razie dalszych pytań, chętnie pomogę ;-)

Edit. Najtrudniej byłoby Ci znaleźć egzemplarz w przyzwoitym stanie, większość sprzedawanych to niestety szroty
Awatar użytkownika
m.twardowski
Posty: 10
Rejestracja: 2017-05-15, 11:03
Znak/ranga: SP7MAR

Re: Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: m.twardowski »

Dziękuje za pomoc. Radio bardziej potrzebne będzie mi do domu więc rozmiar nie ma większego znaczenia.
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Re: Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: xomer »

Na bazę mogę Ci je również polecić. Po nagrzaniu radio nie pływa w częstotliwości, pracuje bardzo ładnie, możesz się wygodnie dostroić clarifierem (fine/coarse). Dobrze, aby było zestrojone zarówno w RX i TX, bo często radia "z drugiej ręki" są porozjeżdżane, odbierasz na jednej częstotliwości, a nadajesz na innej ;-)
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: marekb »

Na bazę Jackson 1 , Rci 2950 nie ma lepszych.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: SP9 »

Jak wyżej Jackson I - jak dla mnie najlepsze radio CB, Jackson II solidnie wykonany ale strasza stodoła
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
m.twardowski
Posty: 10
Rejestracja: 2017-05-15, 11:03
Znak/ranga: SP7MAR

Re: Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: m.twardowski »

Polecacie Jackson - nie lepiej Lolka ma on już miernik częstotliwości i nie trzeba inwestować w sondę dla Jacksona + miernik?
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: marekb »

Poczytaj ,lolek nie ma miernika.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: SP9 »

Lincoln ma wyświetlacz , jak chcesz miernik to trzeba kupić go sobie...
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: AntekPabianice »

SS 3900 EFT ma miernik częstotliwości.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: Lopez »

m.twardowski pisze:Polecacie Jackson - nie lepiej Lolka ma on już miernik częstotliwości i nie trzeba inwestować w sondę dla Jacksona + miernik?
Lepiej lolka. Przynajmniej nie pływa w częstotliwości jak Jackson 1.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: januwojt »

AntekPabianice pisze:SS 3900 EFT ma miernik częstotliwości.
Raczej wskaźnik , bo z rzeczywistą frekwencja to co on wyświetla ma luźne powiązanie .
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: marekb »

Jak Jackson 1 pływa to co powiedzieć o SuperStarach, Alanach87 i podobnych .Pewnie koledze Lopez myli się Jackson 1 z radiem z swojego podpisu.
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: Lopez »

Gdzieś napisałem że a87 nie pływa? Jackson nie wiele mu ustępuje. Jedyny plus dla J1, to selektywność.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Zakup radia - co myślicie o ????

Post autor: marekb »

To jest Twoja opinia ,nie pokrywająca się z opinią większości użytkowników Jacksona 1,wystarczy poczytać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”