Uniden 76XL vs President Harry II ASC ??

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Uniden 76XL vs President Harry II ASC ??

Post autor: CieszyN »

Witam!.
Dziś byłem popytać się w różnych punkatch serwisowych CB o to czy da się wyeliminować niepożadane trzaski, pierdy, które pochodzą od instalacji elektrycznej, silnika samochodu. Dostałem tylko odpowiedź, nowe radio ( z filtrami NB/ANL , czy jakoś tak ^^. ) lub spróbować podłączyć bezpośrednio pod Aku, co nie bardzo wchodzi w gre, bo CB używam tylko w dłuższe trasy, czyli od czaasu do czasu.
I myślę sprzedać Harrego II ASC, a kupić ( mam okazje ) Właśnie Unidena 76 XL ( uzywanego ) za ok. 300zł. Moje pytanie brzmi, czy to jest warte tej ceny ?? Oczywiście przed kupnem sprawdziłbym jak to śmiga w CDTi :), ale może ktoś mi coś więcej o tym sprzęcie powiedzieć ?? W zestawie jest jakiś mikrofon Galaxy, i minus to brak podświetlenia swr miarki, wyświetlacz świeci, wychyłkomierz też dobrze śmiga .... Więc jak ?? Dobre są te filtry w nim ?? . Pozdrawiam Kamil ;).
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

CieszyN, czytać forum , radio wymienić , podłączyć pod aku . Rozumiem , że chodzi tylko o to , że trasy są w kraju , za granica nie będziesz używał do rozmów z tubylcami .
Z harym mogłeś pogadać z tubylcami w FM z U 78 już tak nie będzie . Szumów będzie jednak znacznie mniej .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

w tych silnikach moze byc problem z wyeliminowaniem zaklocen problemem ca wtryski
Obrazek
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

venon666 pisze:w tych silnikach moze byc problem z wyeliminowaniem zaklocen problemem ca wtryski
Wiem, ale niektórzy mają inne radia to dobrze chodzą w tych samochodach ... I serwisant powiedział, żebym kupił radio z filtrami NB/ANL, więc moje pytanie czy to się sprawdza ? ...
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

CieszyN, Powiem CI tak ja mam U78xl w benzyniaku ostatnio stałem na parkingu z włączonym radyjkiem (podpinam w gniazdko zapalniczkowe) i obok podjechał pan dizelkiem i dało się odczuć szum taki cichy w rytm pracy jego silnika... a anl/nb włączony był...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

U76 a U78 chyba sie troszke roznia. Powiem tak. Mam wsadzone mojego 78 do Fiata Brava 1.6 i... cisza :!:
po zmianie tranzystora radio calkiem ucichlo i dolatuja tylko czyste dialogi. Walker natomiast "pierdział" przy wycieraczkach i el. szybach. Harry tak samo a nawet gorzej. Mysle wiec ze zmiana z Harrego na U76 bedzie trafna. A nie lepiej juz U78?

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
CieszyN
Posty: 257
Rejestracja: 2008-12-04, 11:35
Lokalizacja: KatowicE :)
Kontakt:

Post autor: CieszyN »

Dawid pisze:Mysle wiec ze zmiana z Harrego na U76 bedzie trafna. A nie lepiej juz U78?
Teoretycznie może i tak, ale praktycznie nie bardzo, po 1. musiałbym sprzedać Harrego, już powoli to czynię, i żeby kupić U 78xl musiałbym troszkę dopłacić, a tak mam okazje kupic U 76xl ... nie wiem co robić ... poczekam aż znajdzie sie kupiec na Harrego. Wtedy coś bede myśleć :). Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi ;)

[ Dodano: 2009-03-14, 20:01 ]
No to dziś pojechałem zobaczyc co to ma za sprzęt kolega z forum Astry na sprzedaz. Podłączyłem U PC76XL. Po włączeniu filtrów było o niebo lepiej niż w Harrym .... i juz kupiłem go za 300zł :). Co możecie powiedzieć o tym jeszcze :D ?? Ma ktoś instrukcję do niego może ? Pozdro ;)

[ Dodano: 2009-03-14, 20:03 ]
Dawid pisze:po zmianie tranzystora radio calkiem ucichlo i dolatuja tylko czyste dialogi
Da się to zrobić w U 76 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”