alan 78 czy TTI880

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

alan 78 czy TTI880

Post autor: krzych60 »

Jak w temacie. Proszę o porównanie ze wskazaniem lepszego modelu radia. Alan 78 czy TTI 880 :roll: :?:
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

wewnetrznie sa podobne z tego co slyszalem ale niech wypowiedza sie experci

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

Skłaniał bym sie do Alana, bo TTI to jednak pewna kopia Alana? Miałem kupic TTI 880, ale właśnie kupiłem Alana 48 Classic.
Lafayette Venus
krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: krzych60 »

Dzięki, ale ... wiesz że Alan, którego polecasz kosztuje prawie 2x drożej, niecałe 500,-. przede wszystkim z tego powodu nie powiino się ich porównywać. A tak na marginesie za taką kasę można kupić radio z ASC. Potrzebuję radia do sporadycznego użytkowania (weekendowe wyjazdy, możliwe również do UE), więc bardziej przyda mi się FM z multistandardem. W podobnej cenie do TTi oraz Alana 78 jest jeszcze Alan Albrecht AE 4200. Inne raczej nie, chyba, że ktoś mnie przekona, nie upieram się. Proszę o porównanie w/w modeli :-( :?:
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

Kupiłem Alana 48 Classic za 350 zł. Tez zastanawiałem się nad multisystemem w razie wyjazdu za granice, ale szybko doszedłem do dwóch wniosków: 1. i tak nie będę rozmawiał z Hiszpanem po hiszpańsku czy Francuzem po francusku, a Polacy za granica najczęściej rozmawiają i tak na "swoich" kanałach. 2. Za śmieszne pieniądze w razie czego dodadzą mi w nim "5". Potrzebuje tak samo jak ty CB i w tym samym zakresie. Na codzień w domu jako bazowe - dla zabawy, i sporadycznie w wyjazdach wakacyjno - weekendowych. Pozdrawiam :-)
Lafayette Venus
krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: krzych60 »

Sprawdziłem ceny, masz racje - za ~3,5 stówki można go kupić. Przepraszam. Ale ten model jest jeszcze grubszy niż TTI, więc dlatego nie znalazł się w kręgu moich zainteresowań.
Może masz rację z tą zagranicą, nie każdy europejczyk musi znać angielski, a tym bardziej polski. Jeśli jeszcze można "przerobić" w serwisie.
Przeglądam jeszcze forum - opinie użytkowników różnych modeli. Im dłużej i więcej, tym trudniej podjąć jednoznączną decyzję. :-x Jednak kusi mnie TTI 880 - jest tani, nieźle wypasiony, zbiera pozytywne opinie, ... :lol:
A co sądzicie o Johny II ASC ? Brakuje mu FM, nieciekawy wygląd, ale ma ASC
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ASC lekko dostroić trzeba bo za dużo wycina :) ale to chwila roboty, TTI 880 też dobre radio na początek
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

Myślę, że każde radio ma swoje zalety i wady. Jedni lubią dużo automatyki, inni świetnie radzą sobie bez niej i tak wolą. Te radia są do siebie podobne i chyba podobnie się sprawują. Ja kierowałem się wyglądem Classika, bo zmęczony jestem tą masówką łudząco podobnych do siebie CB, a Classic przypomina mi moje czasy krótkofalarskie i ma sobie "coś innego". Gdybym miał pieniądze to wszedłbym w Walkera. Pozdrawiam :-). Też gruby ale za to jaki to wspaniały grubasek!!
Lafayette Venus
krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: krzych60 »

Dzięki, ale dalej nie umiem zdecydować się na konkretny model. Teraz skłaniam się jednak do Alana 48 Plus i do (jak to niektórzy pisali na forum) podróbki TTI 880. Co sądzicie?
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

Krzychu, tak już jest na tym forum, że każdy ma swoją własną opinię i często są to opinie sprzeczne. Więc w końcu musisz się na coś zdecydować sam. To tak jak z małżeństwem - zawsze wielka niewiadoma, ale to Tobie ma ta wybrana odpowiadać, a nie całej wsi :-) Ja bym optował za Alanem 48 + Multi :-)
Lafayette Venus
krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: krzych60 »

Lubicz, wielkie dzięki; przykład super :lol:
Ja też skłaniałem się do Alana :-D . Szukałem potwierdzenia.
Do usłyszenia na radiu. A propos, gdzie - w jakiej części miasta najlepiej Cie słychać?
A już widzę (gapa ze mnie) -Piaseczno. Do południa jestem na dolnym mokotowie. Odezwę się w poniedziałek koło południa na 25 (jeśli oczywiście do tego czasu kupię)
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

krzych60, tti 770 to klon Alnana 78,tti 880 to klon Alana 48,z tych czterech radyjek mam tti 770 a alana 78 miałem okazję posłuchac przez godzine,więc trochę za mało,żeby wyrobić jaką kolwiek opinię,ale alan 78 nie powalił mnie na kolana,poprostu poprawne radio,jedno trzeba przyznać,według mnie ma lepszy głośnik niż tti 770,tti nie polecam,raczej skłoniłbym się do orginału Alana,a nie do klonów...chociaż tti 880,ma dosyć pochlebne opinie (ale nie u użytkowników Unidenów-żart)
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: krzych60 »

West dzięki wielkie. :lol:
Jadę do sklepu. Robię log out, żeby nikt już mi nie "wymyślił" innej opcji. :-D
Pozdrawiam i wszystkim, którzy próbowali mi pomóc bardzo dziękuję :mrgreen:
kosiornik
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-01, 20:29

Post autor: kosiornik »

Po wielu upierdliwych (z mojej strony) rozmowach z miłymi sprzedawcami, zdecydowałem się na Alana, ale 48+multi, choć miałem smaka na 78. 48 jest droższy o 30zł a to chyba nie jest zbyt wiele. myślę że to dobre radio i się spisze. pozdrawiam.
alkom
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-19, 19:17

Post autor: alkom »

Kolego posiadam radyjko TTI 880 to jest kopia alana ale duzo gorsza w jakosci i wykonaniu TTi 880 mam do tego antenke sirio ml 145 antenka jest ok ale radyjko bardzo niestabilne trzaski szumy moja opinia radyjko ma wiele do zyczenia co do jakosci...radyjko było sprawdzane ze stacjami bazowymi ocena była na 3 to dolna półka .......lepiej mysl o alanie pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”