Alan 121 czy może Alan 78 ?

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Alan 121 czy może Alan 78 ?

Post autor: Marek »

Witam,

zamierzam kupić swoje pierwsze radyjko, zastanawiam się nad dwoma modelami Alan 121 i Alan 78. Który z nich polecacie? Budżet ograniczam do 300 zł i dodatkowo 100 na antenkę. Doradźcie proszę co powinienem kupić. Czytam to i jeszcze inne forum i im więcej czytam tym mniej wiem.. :roll:
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

MKarkut pisze:do 300 zł
niestety DOBRE radyjko + antena w tej kwocie się nie kupi...taka jest prawda niestety
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Na rynku jest sporo modeli w granicach do 300 zł. Pisanie że nie można mieć nic dobrego jest ja stwierdzenie że nie da się kupić dobrego samochodu do np 20 tyś zł bo Audi A4 jest droższe :)
Sporo jeżdżę samochodem, chcę komunikować sie na trasie i tylko tyle. Ostatnio jechałem z kumplem z Rzeszowa do Warszawy a on miał zamontowanego Intek M-110 i naprawdę działał. Naprawdę! Nie zagłębiam się w parametry bo się na tym nie znam. mam taka sumę i nie dołożę 100 zł do Harrego II bo nie widzę takiej potrzeby :)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Wiadomo że cena jest wyznacznikiem jakości ( choć nie zawsze ) . Za kwotę którą chcesz kupić CB radio , zapewne kupisz . Ja bym ci proponował np.TTI 770 lub 880 . TTI 880 ma troche lepszą " gałkologie " niż 770 . Teoretycznie radia niewiele się różnią . Mają w miare dobre nadawanie jak i odbiór . Antenę możesz kupić Wilsona ( 100cm ) ewentualnie coś dłuższego np. ML 145 . Czym antena dłuższa tym lepiej .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

GRAND pisze:MKarkut napisał/a:
do 300 zł
niestety DOBRE radyjko + antena w tej kwocie się nie kupi...taka jest prawda niestety
MKarkut pisze:Pisanie że nie można mieć nic dobrego jest ja stwierdzenie że nie da się kupić dobrego samochodu do np 20 tyś zł bo Audi A4 jest droższe :)
Tak jak cena auta zależy od stanu, marki i rocznika tak i takie same prawa rządzą w radiokomunikacji.

I oczywiście tak jak samochód, kupisz używane dobre radio w rozsądnej cenie. GRAND pisał o nowych radiach.
Jedyne rozsądne propozycje do tej ceny to TTI o których wspominał Atrix, lub Uniden 520. Niczym innym nie zawracałbym sobie głowy.

Jeśli chcesz kupić radio używane [a wierz mi będzie to dużo lepsze rozwiązanie] to w tej cenie będziesz miał dużo lepszy wybór.
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

zdecydowałem się na zestaw Alan 78 + president florida
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”