President Herbert I + firestik Fs 2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

polakkoM
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-18, 19:40
Lokalizacja: jasło

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: polakkoM »

Witam
wiem że na forum są Starzy Wyjadacze...:) zmieniłem radio na zachwalanego Herbatnika I + antena helikalna Firestik FS2. Kupiłem i już po ptokach...:), ale chciałbym zapytać czy ten zestaw będzie zadowalający do mobila..? chodzi mi głównie o to szumy i jakość odbioru... dodam że przerobiłem 4 Unideny 520 ale Chińskie i powiem że mimo wielu pozytywnych opinii jestem niezadowolony z tego radia... kiepski odsłuch i ogromny szum... czy wysłać radio do Konektora lub Sinad żeby poprawili...? jeżeli tak to jaki to koszt..?
Zdrowia
mibil U 520 + president ML 145 ( w trakcie poszukiwań radia ze starej dobrej szkoły Presidenta :) )
Bumelant

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: Bumelant »

Wg. mnie będzie. Antena bdb, przyzwoite radio podstawowe. Może sam oceń? Przecież słyszysz jak pracuje? BTW każde radio szumi to nie jest GSM . Co do strojenia skoro wszystko chodzi dobrze to po co ruszać. Zrób wywołanie kolegi z radiem KF i sprawdź jak stoisz w częstocie, użyj miernika. Nie bardzo jasno napisałeś. Nie jesteś zadowolony z Herbatnika czy tamtych? Dlatego nie używam już klasyków. Nowe to nowe - spokój. Cza było kupić Atene V2 od Przemka lub Yosana - miałbyś dobre radyjko ps. podziwiam ten fetysz - kupowanie starego strupa + wysyłanie cudowanie + modyfikowanie a to wszystko jeszcze bez gwarancji :rofl:
polakkoM
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-18, 19:40
Lokalizacja: jasło

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: polakkoM »

Herbatnika mam po raz pierwszy...( jeszcze nie mam bo 40 minut temu kupiłem..:)) zerknij w moją stopkę.. 5 lat... i w końcu się zdecydowałem :) przez ten czas dawałem szansę 520 bo było to moje pierwsze radio i miałem sentyment, ale jeździłem niewiele... teraz jak robię trasy to ten szum doprowadzał mnie do szału...dodam ze każda sztuka 520stki którą miałem była kiepska...
http://allegro.pl/show_item.php?item=6046410163" onclick="window.open(this.href);return false;
to link do Herbatnika które kupiłem
Może to tylko moje spostrzeżenia ale jeździłem z kilkoma nowymi radiami.. jak dla mnie padaka... ostatnio jechałem ze znajomym trasę około 800 km Herbert I bez poprawek + AS 100... jak dla mnie micha miodu czysty daleki odbiór, ładna modulacja ( nawet na moim Unidenie...:) ) zawsze chciałem Herberta lub Jacksona.. zobaczymy..
Ostatnio zmieniony 2016-03-17, 21:11 przez polakkoM, łącznie zmieniany 1 raz.
mibil U 520 + president ML 145 ( w trakcie poszukiwań radia ze starej dobrej szkoły Presidenta :) )
Bumelant

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: Bumelant »

Zbyt mało dla mnie informacji. Herbatnik to fajne radio na podstawę. Ma tutaj w krk kolega bazóweczke na tym - grzmi. Przy czym on ma zabdany egzemplarz. Sprawdź czy stoisz w częstotliwości. Może jakiś babol z instalacją? ps. przejrzałem - wygląda na zadbany. Nie wiadomo co w środku piszczy. Może wrzuć film z pracy radia.
Awatar użytkownika
a
Posty: 185
Rejestracja: 2013-03-21, 08:58
Lokalizacja: JO80PW

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: a »

akurat te radio co kupiles wydaje sie byc dobrym egzemplarzem powinienes byc zadowolony :-)

"Cza było kupić Atene V2 od Przemka lub Yosana - miałbyś dobre radyjko ps. podziwiam ten fetysz - kupowanie starego strupa + wysyłanie cudowanie + modyfikowanie a to wszystko jeszcze bez gwarancji :rofl:"
i cale szczescie ze nie kupiles tej tandety o jakiej wspomnial Bumelant :mrgreen: ;-) herbert to bardzo dobre radio do auta
Baza:
lincoln I(sp5it)+lp30+spectrum1600
jackson I(sp5it) +dm432mt/sad.master pro+black pirat
Auto:
herbert I(sp5it)+dm432mt+oklahoma
PC122(sp5it)+dm432mt+ss1200
jack(sp5it)+jm+2/U+ss1200
Sprzedam: black pirat(himalaya),telex cb 73, turner jm+2/u
Bumelant

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: Bumelant »

A tam przesadzasz. Bardzo fajno pracuje. U mnie dawał radę, ale nie o tym temat. Herbatnik wydaje się ładny. Obyś ogarnął go
Awatar użytkownika
a
Posty: 185
Rejestracja: 2013-03-21, 08:58
Lokalizacja: JO80PW

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: a »

a dla mnie tandeta, wolal bym juz nie miec radia wcale :-P
Baza:
lincoln I(sp5it)+lp30+spectrum1600
jackson I(sp5it) +dm432mt/sad.master pro+black pirat
Auto:
herbert I(sp5it)+dm432mt+oklahoma
PC122(sp5it)+dm432mt+ss1200
jack(sp5it)+jm+2/U+ss1200
Sprzedam: black pirat(himalaya),telex cb 73, turner jm+2/u
Bumelant

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: Bumelant »

Szanuje Twoje zdanie, ale dla mnie jest zupełnie nieistotne. Miałem większość radii i jest to przyzwoite radio początkowe - oczywiście nie wybitne. EOT z mojej strony i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
a
Posty: 185
Rejestracja: 2013-03-21, 08:58
Lokalizacja: JO80PW

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: a »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Baza:
lincoln I(sp5it)+lp30+spectrum1600
jackson I(sp5it) +dm432mt/sad.master pro+black pirat
Auto:
herbert I(sp5it)+dm432mt+oklahoma
PC122(sp5it)+dm432mt+ss1200
jack(sp5it)+jm+2/U+ss1200
Sprzedam: black pirat(himalaya),telex cb 73, turner jm+2/u
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: Lagunasnk16 »

Starsze wypusty U520 to dobre, przyjemne radia, nowsze już nie są tak dobre. Herbatnik z linku wygląda całkiem przyzwoicie, odczujesz różnice w użytkowaniu na pewno ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: marekb »

A co w Herbatniku ogarniać .Dobre radio.A im mniej w eterze szumofonów tym lepiej ,nie słychać co minute sprawdzam radyjko........
polakkoM
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-18, 19:40
Lokalizacja: jasło

President Herbert I + firestik Fs 2

Post autor: polakkoM »

No nie wiem co sądzić o herbercie.... jeżdżę z nim kilka dni... łącznie przejechałem około 900 km i jest tak że przy włączonych filtrach i RF na maxa w prawo, SQ na maxa w lewo, radio szumi... niby nie strasznie ale jednak, praktycznie nie słyszę jak inni rozmawiają, ale jak się zapytam o drogę to odpowiadają mi z 12-15 km... po kilka osób i słychać ładnie... mam wrażenie że radio "usypia" a jak włączę nadawanie to się"budzi".. nie wiem czy to taki zbieg okoliczności że jadąc 200 km nikt nic nie mówi, tylko jakieś strzępki głosów a cb wszędzie pełno, czy coś jest nie tak...? i jeszcze sprawa szumów.. dopiero je wycina na godz 1-3 czyli prawie rozkręcone SQ...
mibil U 520 + president ML 145 ( w trakcie poszukiwań radia ze starej dobrej szkoły Presidenta :) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”