President TEDDY

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

marian1981
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-05, 20:55
Lokalizacja: Dzierzgoń/Warszawa

Post autor: marian1981 »

ok radio przetestowane w trasie, cały czas na asc antena 1m. Jestem naprawde pod wrażeniem, działa bardzo poprawnie. Komunikaty dochodzą w całości dobrze mnie słychać(sprawdzałem w drugim aucie kuzyna jak odbiór). Jednyne co mnie denrwuje a czego wcześniej nie słyszałem to świst/gwizd jak wciskam pedał gazu(wcześniej był intek i przepuszcał spryskiwacze ale z instalacji nic nie przechodziło). Dziwne bo jak Skorupa wspomiał filtry ma dobre(wycieraczki/klaskon/pryskiwacze) cisza. Mam podpięty pod zapalniczke "od środka". Może dobrym wyjściem jest podpiecie pod akumulator? Skorupa
probowałeś pod akumulator podpinac czy świs zniknie?
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

marian1981 pisze:świst/gwizd jak wciskam pedał gazu
alternator wchodzi.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
marian1981
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-05, 20:55
Lokalizacja: Dzierzgoń/Warszawa

Post autor: marian1981 »

Czyli podpiecie pod akumulator nic nie da. Pozostaje sprawdzić alternator lub zminić radio. Chyba że ktoś ma inne propozycje. Pozdrawiam
caspin
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-20, 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: caspin »

ja takich problemów nie miałem , teddy jest OK w trase . Denerwuje tylko że nie przepuszcza w miare czytelnych komunikatów i ucina we trakcie odbioru
Lafayette Atena + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
chodzik
Posty: 140
Rejestracja: 2011-01-17, 07:23
Lokalizacja: KO02LF77

Post autor: chodzik »

caspin pisze: teddy jest OK w trase . Denerwuje tylko że nie przepuszcza w miare czytelnych komunikatów i ucina we trakcie odbioru
Dla mnie drugie zdanie wyklucza pierwsze ...
albo czegoś nie rozumiem
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:mrgreen: ja rozumiem ... wydałem kasę ... i jest mi głupio ze poszła w błoto :roll:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

podstawowa sprawa to podłączenie zewnętrznego głośnika i mamy zupełnie inne radio, według mnie ASC działa sprawnie tak jak powinno - lepiej niż w yosanach, szkoda że nie ma rf-gain.
sir_Krasnal
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-19, 06:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sir_Krasnal »

Witam

jestem świeżym posiadaczem Teddiego i antenki Sirio ML145 na magnesie. Zestaw sam założyłem na Mazdzie Premacy 2001rok 2.0 Diesel. Miernik SWR wskazywał praktycznie zawsze 1 tak że nic nie musiałem regulować antenki tylko ją skręciłem.
Mam za sobą wyjazd z Lublina nad morze.
Do Warszawy radyjko działało idealnie wszystko ładnie zbierało i czysto brzmiały komunikaty. W Warszawie radyjko na ASC przepuszczało wiele szumów i praktycznie komunikaty były niesłyszalne, ciężko było też na ręcznym strojeniu. Po Warszawie było lepiej ale nie tak dobrze jak na początku.
Jak patrzyłem filmiki na Youtube to radyjko spisywało się tam o wiele lepiej.
Czy mierniki SWR takie z Allegro za 30 zetów to atrapy i dlatego mi wskazywał zawsze koło 1. Czyli mam niewyregulowaną antenę z radyjkiem i muszę pojechać już do fachmanów żeby to zrobili.
Czy strzeliłem sobie w kolana tą antenką że ma 142 cm na Youtube mieli 100 i moja za dużo zbiera (bez komentarzy że radyjkiem strzeliłem sobie w kolano ;p)
Czy zewnętrzny głośnik dużo polepszyłby jakość wyraźności komunikatów.
z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

sir_Krasnal pisze:że radyjkiem strzeliłem sobie w kolano
A co mamy cię oszukiwać ?? to co wyciąłem z twojej wypowiedzi to czysta prawda. Mazda powoduje spore zakłócenia co z połączeniu z teddym daje skutki takie jak widzisz. Jak miałbyś spokojniejsze auto, to na antymiśka dało by radę :-) a tak :-D

Trzeba było kupic yosana 120/lafayette atena :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Z miernikiem i anteną masz wszystko w porządku. Z metrową anteną wcale nie byłoby lepiej. Dla systemu ASC im dłuższa antena tym lepiej. Po prostu brakuje w tym radiu rf-gain.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

sir_Krasnal pisze:Witam
...
Czy zewnętrzny głośnik dużo polepszyłby jakość wyraźności komunikatów.
z góry dziękuje za pomoc
Popróbuj, są sklepy, które umożliwiają podpięcie nawet kilku głośniczków, wtedy się zorientujesz coś na tym ugrasz. Ja sprawdziłem z ciekawości (bo byłem zadowolony) jaki jest odsłuch i było na tyle lepiej, że zdecydowałem się na kupno zewnętrznego głośnika.

A resztą się nie przejmuj, przecież nie mieszkasz w Warszawie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Wjechałeś w większe miasto, więc nie dziwne że zwiększyła się ilość zakłóceń, szumów itp. Wg mnie - norma. Wszystko zależy od rejonu... Czasem się jedzie i jest kompletna cisza, nie ma z kim pogadać itp, a są miejsca, że głowa zaczyna boleć i trzeba ostro radio skręcić...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Wjechałeś w większe miasto, więc nie dziwne że zwiększyła się ilość zakłóceń, szumów itp. Wg mnie - norma. Wszystko zależy od rejonu... Czasem się jedzie i jest kompletna cisza, nie ma z kim pogadać itp, a są miejsca, że głowa zaczyna boleć i trzeba ostro radio skręcić...
To prawda, bez RFG to ciężko, zwłaszcza z długą anteną.
A co do głośnika, na pewno zewnętrzny jest lepszy. Ja mam Unidena ESP12 i nawet miałem wrażenie, że szumy są mniej denerwujące. Ale ważne też jest jego umiejscowienie. Jak będzie zakryty to też będzie dawał dźwięk jak z garnka.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
sir_Krasnal
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-19, 06:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sir_Krasnal »

Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj chwilkę jechałem z radyjkiem i nie jest źle jak się ręcznie SQ reguluje :mrgreen: bo ASC to dla mnie marketing niestety:-/ głośniczek trzeba będzie jakiś kupić jednak
marjanek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-01-18, 13:08
Lokalizacja: biora sie dzieci

Post autor: marjanek »

Jechałem ze znajomym na tym radiu w jeden dzień ponad 1000km i musze powiedzieć, że było całkiem ok. Antene mieliśmy missouri, także szczyt marzeń to nie był, a dawało rade.
W małych miastach jak i trasie było prawie, ze idealnie, no w dużych niestety trochę trzeszczało, trochę piszczało, ale jak na sprzęt za taką cenę to jak najbardziej pozytywnie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”