LINCOLN

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

taka sama jak miedzy paliwem z shella a orlena
jedni podniecaja sie tym paliwem inni nie a i tak z tej samej rury lane :mrgreen:

to tylko CB
YIP YIP
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

hjeniu pisze:to tylko CB
to aż CB :!: ;-)
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Ah, byłbym zapomniał. Wersją z prostym napisem ma syfiaste PRki powkładane w płyte główną. Jakas straszna tandeta. I dlatego wybrałbym na 477.
B.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
tniw
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-05, 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tniw »

wow, a już myślałem, że temat wersji umarł śmiercią węża pomału zjadającego własny ogon... :D

EDIT: BTW odpaliłem, śmiga jak torpeda. Jedyny drobiazg to w pewnym miejscu obejmującym polską czterdziestkę jest "inwersja" - tj. nie po kolei przypisane numerki do częstotliwości. No ale to pikuś, bo jak mówią fachury to radyjko bardziej już wpada w sprzęciory KF-owe i tu się gałą kręci a nie guziki z numerkiem na displeju wyciska.

Coś ludy gadajo, że Lincoln z pochyłym = Lincoln wersja gold. Prawda li to, czy gold był jeszcze oddzielnym modelem?
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

GOLD to jest inny procesor wkładany do Lincolna.
http://www.chipswitch.com/
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

GOLD ma szerszy zakres pracy, splity i pare innych zbędnych gadżetów i w jakimś tam zakresie nie pracuje albo pacuje dupowato.

Bes powiedz panu :mrgreen:
YIP YIP
tniw
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-05, 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tniw »

Dzięki, dzięki! EDIT: i tyko nie panu, może być dziadu ale nie panu :D .
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

hjeniu pisze:GOLD ma ... splity i pare innych zbędnych gadżetów
Cóż, raczej nie nazwałbym tego zbędnymi gadżetami. Zależy kto, do czego to radio wykorzysta, bo niby jak pracować via przemienniki na 10m bez "gadżetu" typu split ;-)
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Wracając do tematu lolka w aucie. Byłem zdecydowanie przeciwny bo myślałem, że za wąski, za delikatny. Teraz mam go w samochodzie od ponad miesiąca i odsłuchowo działa rewelacyjnie. Z tym, że ja mam hr2510 więc jest fabrycznie rf-gain. Mam go ustawionego tak, że gałką zmieniam kanał pamiętając o dziurach czyli 19 na 27.180 ale 27,270 zamiast na 27 mam na 28. Zauważyłem jednak, że czasem jak zmieniam kanały UP/DOWN to zmienia się omijając dziury. Generalnie radio pomimo dziewiczego stanu będzie trzeba oddać do magika wypieścić jeszcze bardziej i zabezpieczyć przed ew. dziurami w drodze bo na 99% zostaje w aucie.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Zabezpieczyć przed dziurami? Ciekawe jak ;-)
A to czy omija dziury to akurat nie pamiętam, ale nie można pisać np że kanał 27 pokazuje na kanale 28, bo to zależy od ustawień. Jak jesteś na "całym paśmie" to i owszem, numery kanałów się nie zgadzają i gałą przelatujesz co 10kilo przez wszystkie dziury i pokolei - bez przeskoków między kanałami 23 a 25. A będąc na "g" i kręcąc gałą masz to poukładane wg kanałów (czyli jak w każdym radiu z przeskokiem między 23 a 25) i kilka kanałów się powtarza - dziury.
Będąc na "g" nie używamy klawiszy do zmiany kanału bo przełączy w piątki. Taki już jego urok, nie wiem czy da się to zmienić. Natomiast w trybie "całego pasma" przełączają kanały przełącznikami będzie stał w zero. Moim zdaniem powinno być odwrotnie jeśli już... no ale nic nie poradzimy.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Mi tam odpowiada kręcenie gałą po częstotliwości nie kanałach :)

No i jak jesteśmy w "g" lecimy po kanałach to własnie nie zawsze przeskakuje w piątki. Nie wiem od czego to zależy i w sumie jak się nauczyłem co i gdzie to mnie to nie obchodzi :)
wilmisia
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-18, 22:04
Lokalizacja: wieden

Post autor: wilmisia »

witam jestem nowym uzytkownikiem forum. Mam lincolna gold i nie wiem co sie wczoraj z nim stalo.jak nacisne klawisz do mówienia to pokazuje err3 lub err4. czytalem ze moze to byc blokada niskich kanalów ale u mnie na kazdej frekwencji to wyskakuje.macie moze pomysl co to moze byc pozdrawiam lukasz
CaponeAl
Posty: 11
Rejestracja: 2011-02-24, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: CaponeAl »

Tak się zastanawiam nad tym radyjkiem na bazę. Myślicie, że to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

CaponeAl, pewnie że dobry, ale ze sprawdzonego źródła. Sam właśnie zakupiłem i jestem zadowolony :mrgreen:
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

CaponeAl pisze:Tak się zastanawiam nad tym radyjkiem na bazę. Myślicie, że to dobry pomysł?
też myślałem nad tym radiem... zastanawia mnie dlaczego niektórzy przesiadając się na Lincolny i nowsze konstrukcje po pewnym czasie wracają do Starszych Jacksonów, a nawet wyśmiewanych czasem Alanów 87... :->
Każdy musi sobie znaleźć złoty środek...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”