Thomas ASC

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

dareczek271
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-07, 07:04
Lokalizacja: Bytom

Thomas ASC

Post autor: dareczek271 »

witam
czy ktoś używa Thomas ASC, jeśli tak to proszę o opis jak radio sprawuje się w codziennym użytkowaniu, jak wypada w porównaniu z innymi radiami . Jest to nowość Firmy President i nie wiele znalazłem informacji na temat tego modelu .
HarryIII ASC + Sirio Megawatt 3000
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Thomas ASC

Post autor: Hasan-Łódź »

Plusem Thomasa jest ładny design i dobre wykonanie mechaniczne. Dodatkowo można do niego podłączyć mikrofon od President William i też będzie działał (wtedy masz sterowanie z panelu i z mikrofonu).

Małe gabaryty - łatwo je zamontować w nowszych autach np. w popielniczce czy podłokietniku.

Wady jednak przesłaniają plusy wg mnie:
1) ASC działa kiepsko - nie dość, że mało wpuszcza to jeszcze rwie - nie jest to ASC znane z Harry III/Johnny III
2) LOC/DX działa jak funkcja mute; nie jest to nawet namiastka RF Gain
3) sztywny kabel mikrofonowy - w połączeniu z wtykiem RJ - zimą może być naprawdę zabawnie jak wyrwiesz wtyk... ciekaw jestem ile serwisów CB ma zaciskarkę wtyków RJ :)

Neutralnie: modulacja ładna, ale niezbyt głośna.

Cena jak kto uważa - wg mnie iście prezydencka ;-)

ASC, LOC/DX i modulację można poprawić - generalnie to samo do poprawki co w Williamie, bo jest to praktycznie to samo radio, tyle że z innym interfejsem.

Są radia za 300zł, które będą działać dużo lepiej w odbiorze i nadawaniu od Thomas/William.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Thomas ASC

Post autor: SP9 »

Wolałbym Harrego III - używki w rozsądnej cenie lub Legenda III po poprawce :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
dareczek271
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-07, 07:04
Lokalizacja: Bytom

Thomas ASC

Post autor: dareczek271 »

Jak zawsze można liczyć na kolegów z forum, tak ze dziękuję za dopowiedz. Chciałem zmienić mojego Walkera z którego jestem zadowolony na coś mniejszego i miałem nadzieje ze nowość presidenta będzie w miarę przyzwoita pomijając cenę która jest zabójcza. Pomyślę może Harry III , który technicznie chyba nic się nie zmienił od czasów początków produkcji.
HarryIII ASC + Sirio Megawatt 3000
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Thomas ASC

Post autor: Sahim »

Jeśli jesteś zadowolony z Walkera to z Harrego będziesz zadowolony mniej. Ja po takiej zamianie przekonałem się że nagle miasto pełne jest skuterów, reklam i innych takich które nie wiedzieć czemu słyszę w głośniku radia. W Walkerze nie słyszałem..
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Thomas ASC

Post autor: ivan161 »

Ja mam inne zdanie na ten temat...Walker rzeczywiście jest lepiej odfiltrowany ale jako anty misia wziąłbym Harrego III.
RFG w Walkerze to nie porozumienie i jego nerwowość potrafi poszarpać nerwy.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Thomas ASC

Post autor: Pietern »

Walker, żaden miód, ale po nim już do Harrego wracać nie chciałem. Poszedłem w drugą stronę. :-)
Jeżeli kolego nie musisz zamieniać, to nie zamieniaj. Fakt, że są mniejsze od Walkera, ale coś z tego wynika. Dźwięk, który się z Harrego III wydobywa jest ubogi, gałeczki malutkie i nie chodzą tak ładnie jak w większych Presidentach. Ot, małe radio...
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Thomas ASC

Post autor: SP9 »

A to już zależy kto co lubi...Walker to dobre radio...dość dobre filtry, czuł...nawet za bardzo i szerokie, ....polubisz go lub znienawidzisz
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
dareczek271
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-07, 07:04
Lokalizacja: Bytom

Thomas ASC

Post autor: dareczek271 »

Jeszcze przemyślę zamianę, zastanawiałem się nad Thomasem ale wychodzi na to ze nie warto brać go pod uwagę. Oglądałem aukcje na znanym portalu i na jeden z aukcji w opisie Harry III , było napisane poprawione ASC a radio było nowe być może to tylko zabieg sprzedawcy bo nigdzie nie wyczytałem żeby president zmieniał coś w H III.
HarryIII ASC + Sirio Megawatt 3000
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Thomas ASC

Post autor: Pietern »

dareczek271 pisze:Jeszcze przemyślę zamianę, zastanawiałem się nad Thomasem ale wychodzi na to ze nie warto brać go pod uwagę. Oglądałem aukcje na znanym portalu i na jeden z aukcji w opisie Harry III , było napisane poprawione ASC a radio było nowe być może to tylko zabieg sprzedawcy bo nigdzie nie wyczytałem żeby president zmieniał coś w H III.
Może się ktoś pomylił (ach, te literki) i miało być RFG? :mrgreen:
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
dareczek271
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-07, 07:04
Lokalizacja: Bytom

Thomas ASC

Post autor: dareczek271 »

Może i się pomylił ale pisało poprawione ASC i było to w opisie funkcji radia.
HarryIII ASC + Sirio Megawatt 3000
tomekkk2
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-07, 20:39
Znak/ranga: Tom

Thomas ASC

Post autor: tomekkk2 »

Kupiłem Radio Thomas i mam problem z multistandardem.
Wciskam MENU i włączam radio (tak jak pisze instrukcja). Niestety nie włącza się funkcja ConF.
Czy coś robie nie tak czy coś jest nie tak z radiem.
tomekkk2
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-07, 20:39
Znak/ranga: Tom

Re: Thomas ASC

Post autor: tomekkk2 »

tomekkk2 pisze:Kupiłem Radio Thomas i mam problem z multistandardem.
Wciskam MENU i włączam radio (tak jak pisze instrukcja). Niestety nie włącza się funkcja ConF.
Czy coś robie nie tak czy coś jest nie tak z radiem.
Sprzedawca po opisaniu problemu od razu kazał radio odeslać i wymienia na nowe. Podejrzewam że jest to jakaś wada fabryczna, w koncu wyprodukowane wiadomo gdzie....
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”