RF gain w Herbercie i

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

dymeq
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-21, 10:06

RF gain w Herbercie i

Post autor: dymeq »

Od kilkunastu dni jestem (prawie) szczęśliwym posiadaczem Herbatnika, jednak działanie RF gain sprawia, że mam ochotę wyrzucić go przez okno. Nie da się zadowalająco go ustawić (zaznaczam że nie używam SQ). Albo skrece go tak, że nic nie słyszę (godz 9) albo godz 10 gdzie słychać bardzo wyraźne komunikaty, ale bardzo cicho nawet gdy volume ustawiony jest bardzo głośno. Godz 9 -słyszę wszystkie komunikaty, ale jeszcze więcej słyszę samych szumów. Czy to radio można poddać jakimś modyfikacjom, które poprawią działanie RF?
Mobil: Herbert I + Sirio Omega 27
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

RF gain w Herbercie i

Post autor: Witek3212 »

W mobilu i na bazie RF mam tak między 15 a 12 i jest dobrze.
Włącz ANL i NB.
Jeśli są w danym miejscu zakłócenia, to będzie szumieć, gdy tam przejeżdżasz, wystarczy trochę ściszyć radio na chwilę.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
dymeq
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-21, 10:06

Re: RF gain w Herbercie i

Post autor: dymeq »

Zawsze uzywam filtrow. Zdaje sobie sprawe z tego ze radio musi szumiec ale tu ewidentnie nie jest tak jak powinno byc. Zwlaszcza ze bardzo cicho slychac wyrazne komunikaty przed wjazdem do miasta na godz 9, ale moje pytanie brzmialo czy mozna cos zmodyfikowac w dzialaniu RF.
Mobil: Herbert I + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

RF gain w Herbercie i

Post autor: Sahim »

Coś masz nie tak z tym radiem. Nie działa czasem w "5"? Jeśli sam nie masz jak sprawdzić to jakiś serwis się kłania..
dymeq
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-21, 10:06

Re: RF gain w Herbercie i

Post autor: dymeq »

Wiem ze bylo przywozone z Francji, ale ponoc bylo ustawione w 0. Moge sam jakos to sprawdzic?
Mobil: Herbert I + Sirio Omega 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”